Докога ще търпим това безобразие?!

  • 1 775
  • 21
  •   1
Отговори
  • France
  • Мнения: 726
Включвайки се в "клюкарника" си дадох сметка, че "всички сме хора на този свят", независимо къде и с колко живеем.Ето историята:
При нас работи една циганка. Вчера сподели, че дъщеря й на 13г има киста в мозъка и е насрочена операция на 07.06 в ИСУЛ. Лекарите са й поискали 1000лв- 700 за тях и 300 за престоя в болницата. Подобни случаи са рядкост и се заплащат от Здр. каса. Парите ги искат преди операцията, но не дават гаранция! Банките не й дават кредит по разбираеми причини, искат и мъжът й да стане гарант, но той работи в "сивата икономика". На всичкото отгоре, и ние нямаме пари, ще залагаме машините, оставили сме си 500лв на месец, останалото за инструменти и заплати.
Възмутена съм от комерсиализма на лекарите. Освен че изнудват за пари, и то от бедна ромка, а не дават гаранция.

# 1
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 723
Тичай при" Господари на ефира", иначе оправия нЕма..... Peace

# 2
  • Мнения: 1 975
Аз наскоро чух за случай в който са поискли парите предварително, защото ако умре човека по време на операцията, после няма да им ги дадат. Искам да кажа, че това не се никакви лекари, а кожодери #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 3
  • Мнения: 8 999
Колкото за гаранциите - не си права да се възмущаваш. Човешки организъм е това, не е електроника. На едни им понася, на други - не, при едни е успешно, при други се оказва пагубно. А за това, че искат пари, не ми се говори. Страшно се възмущавам от такива случаи. И няма значение дали пациентът е богат или беден - нали  си плаща осигуровките! Заслужават един сигнал в някоя от медиите, или по-добре - във всички. Не ги е срам, поне да бяха поискали след операцията, ей така - за благодарност, че са си свършили добре работата. Аман от изнудвачи в тая държава!

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
което не става с пари, става с много пари.
И всеки гледа 1-во да си върже гащите.

# 5
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
Мила такива случай над път и под път.Една позната като започна да ражда доктора и вика -ще изчакаме мъжа ти да почерпи иначе ще се помъчиш.Тя казала на мъжа и и той му дал пари и мръсния гад влиза доволен и казва да започваме щото мъжа ти почерпи вече.Затова на тях им трябва наказание за да се сетят че това им е работата - звъни на медиите Peace

# 6
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Допреди три години наистина уважавах лекарите.
Сега за съжаление вече съм сигурна, че болшинството от тях са просто занаятчии-печалбари.

Обърнете се към някоя медия...за друго не се сещам.

Тъжно е.

# 7
  • София
  • Мнения: 896
В първия момент бях готова да кажа - уведомете полицията и да бележат парите. но после се замислих - как ли щях да постъпя аз. Ами ако после уморят детето. И нищо няма да им се случи. Най-много  500лв. глоба. Та те са си я взели.
А как бихте постъпили вие?
За 500 -те лева. Лекарят убил зълва ми, признат за виновен и от върховния съд е осъден на 500лв глоба! Twisted Evil

# 8
  • София
  • Мнения: 462
Майка ми работеше в Исул в онкологичното отделение 15 години. На такива случаи се беше нагледала...И сигнали в полицията имаше,и в медиите ,и хващане на настоящата шефка на онко отделението с белязани пари... М/у другото тя след този случай стана главен лекар на въпросното отделение...
 Един от  най- фрапиращите случаи - Значи действието се развива преди 4-5 години.В Исул има отделение за лечение на рак на щитовидната жлеза с радиоактивен йод,лечението е поето изцяло от държавата,само че има списъци на чакащи.И въпросната докторица взима пари за да включи болните в списъка.Включила някаква жена (съответно платила си) ,дошъл и редът и я приели.И вместо да и дава йод,тази и давала чиста вода...а жената си седи в радиоактивното отделение, облъчва се ненужно и се надява да се излекува... Confused
 Ей такива са много от лекарите,не знам как спят спокойно тези хора....

# 9
  • Мнения: 656
Този случай показва, че лекарите не дискриминират пациентите...
Била съм в болница в една стая с достатъчно богата ромка, така че далеч не всички са бедни.
Тарифата според мен е нормален подкуп, преди 10тина години (още преди старта на здравната реформа) един професор ми беше казал "Един преглед при мен струва 100марки, а една операция - 1000"..., но не каза "намерете парите, детето трябва да се оперира".

Не оправдавам лекарите, просто не си правете илюзии. Е, рядко се срещат и Лекари, които правят всичко за пациента, макар и да рискуват сол на главата от шефа за дето са превишили разход.

# 10
  • Мнения: 3 146
Просто съм без думи за пореден път... Cry

# 11
  • France
  • Мнения: 726
Свързах се с Нова ТВ. Искат да разследват случая, скрита камера, белязани пари и т. н. А и става дума за дете на бедна циганка. Т.к. днес работничката ни е по банките, утре мъжът ми ще говори с нея, дали ще се съгласи на този "Екшън". Но ако има развитие ще искам да стане след операцията, че не дай си Боже, детето ще го "отнесе"

# 12
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Опитайте да бележите парите, като преди това помолите за съдействие полицията, мисля, че икономическа се занимава с това.

Сега видях, че си се насочила към същото, което те съветвах.
Опитай да убедиш жената да се съгласи, че така ще има по-малко нагли лекари  Close

# 13
  • Мнения: 503
Опитайте да бележите парите, като преди това помолите за съдействие полицията, мисля, че икономическа се занимава с това.
........................................................
Точно така. Наш приятел до преди няколко години работеше в икономическа и се занимаваше с корумпирани лекари. Т.е. хващаше ги.

# 14
  • Мнения: 656
Опитайте да бележите парите, като преди това помолите за съдействие полицията, мисля, че икономическа се занимава с това.
........................................................
Точно така. Наш приятел до преди няколко години работеше в икономическа и се занимаваше с корумпирани лекари. Т.е. хващаше ги.
И после какво?

Общи условия

Активация на акаунт