Маслата на Икаров стават ли за бебе?

  • 1 242
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 242
Моето бебе е с мноооого суха кожа,пробвала съм различна козметика,но сега ме посъветваха да пробвам зехтин Та въпроса ми е мога ли да сложа в него и някакво масло-например бадемово на Икаров или някакво друго?Изобщо маслата на Икаров стават ли за бебе?

# 1
  • Мнения: 12 624
Имам някакъв спомен, че в темите за козметиката на Талодерма бяха препоръчале техния Еудермол 0 за такъв проблем при бебе. Ако не си го пробвала, можеш да се консултираш там - все пак не съм абсолютно сигурна. Авторката на темата работи в Талодерма и е наясно за продуктите им кой в какъв случай е подходящ. Ще ти отговори честно, не не стреми на всяка цена да те накара да си купиш продукт. Специално Еудермол 0 е без аромати, а и като цяло са медицинска козетика, наблягаща на натуралните съставки.
Иначе за етерични масла за бебе не знам колко е уместно  newsm78 Можеш и този въпрос да зададеш там - поне ще знаеш, че имаш отговор от специалист.

# 2
  • Мнения: X
Има разлика между етерични и растителни масла и тук авторката пита именно за вторите. Аз мисля, че не би имало проблем, след като са ни мазали и с мас като бебета. Тези масла са чисти, студено пресовани - не би следвало да предизвикат алергична реакция, например. Peace

# 3
  • Мнения: 86
Бадемвото масло е много подходящо. Най-близко е по състав до човешката мазнина и не алергизира. Пафи като се роди я мажех само с това на Икаров-никакъв проблем не сме имали. Ако искаш може да пробваш на някое местенце и ако нямо проблем-мажи.
Етеричните масла обаче никак не са подходящи за малки деца, особенно за бебенца-мантолово, евкалиптово, лавандулово и др., но бадемовото не е етерично.

# 4
  • Мнения: 242
Благодаря ви за отговорите,и  за Талодерма ще попитам  bouquet

# 5
спокойно можеш да ползваш бадемовото масло на Икаров то е чисто растително масло и е подходящо за всяка кожа

Общи условия

Активация на акаунт