Къде отидоха парите??!

  • 2 163
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 249
Не знам дали темата е за тук, но съм бясна и искам хем да споделя, хем да помоля за акъл.

С мъжа ми сме клиенти на SG Expressbank от доста време. Имаме дебитни карти по сметките си.

Не знам дали сте се разхождали вчера в центъра на София и налагало ли ви се е да теглите пари от банкомат - е, нямаше да успеете. Поради неведоми за нас причини нямаше банкомат, който да работи. Единствено можеше да се провери наличността по сметката. Та при направена такава справка се установи, че аз от 132 лв налични след справката имах 57 (плюс неснижаемия минимум от 3 лева, та общо 60). Изобщо не се притесних от факта, тъй като го отдадох на неработещата система на Борика и бях убедена, че днес по сметката ми отново ще има 132 лв.

Какво беше учудването ми, когато днес установих, че по сметката ми все още има само 57 лв и няма и помен от останалите 70.  ooooh! Тогава с ужас си спомних, че при мъжа ми при проверка на сметката се случи същото, само че в неговата карта има 4 цифрена сума пари и след проверката сумата беше с няколко стотин лева по-малко.  Shocked Shocked Shocked В момента и на него му се губят. Къде - не е ясно! Справка за движенията през уикенда от банката ще могат да направят днес след 16 часа, но тъй като работят с клиенти до този час, да идем утре да проверим. Нямало страшно, ако има грешка - ще я оправим.

 #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Не ми е за моите 70 лв, макар че и 1 лев да ми изчезне, пак бих го търсила до край. Ами ония Х-стотин лева??? Ми че това ни е поминъка бе, туй дете на това разчита!!!

Казвайте какво да правя, че да си успокоя нервите и после как да действам?

Егати държавата, егати простотията. Някой друг опарен има ли?

# 1
  • Мнения: 7 109
Да не би да има нещо общо със смяната на банковите сметки след обединението на три банки?

Дано да не са изчезнали сумите. Но играта тука има, тука нема не ми е любима и на мен.   bouquet

# 2
  • Мнения: 5 228
Най-вероятно става въпрос за грешка. Няколко пъти ми се е случвало да си проверявам наличността и да излизат доста по-малко пари. Няма как просто да ти изчезнат парите. Можеш да отидеш на някой банкомат, който показва последните транзакции, за да видиш какво става.

# 3
  • Мнения: 6 617
Много неприятно дано да си намерят грешката и да ви възстановят парите.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 249
Най-вероятно става въпрос за грешка. Няколко пъти ми се е случвало да си проверявам наличността и да излизат доста по-малко пари. ...

Със сигурност е грешка, спор няма. Аз знам до последната стотинка какво съм платила, какво съм изтеглила и колко трябва да има. За толкова години за първи път ми се случва такава грешка и то не само на мен, но и на мъжа ми. Едновременно! За последните 5 транзакции не се сетих да проверя, но така или иначе чакам до утре сутрин, за да се види какво се е случило през уикенда и къде са парите. Само че... меко казано ми е горчиво в устата. Отдавна им бях вдигнала мерника на тая банка, че са тромави и нелюбезни в пряк и в преносен смисъл, ама вече край!

# 5
  • Мнения: 3 405
И после сменете банката.

# 6
  • Мнения: 386
СПОКО за стотинте лева, които са по-важни от десетте - парите, които виждаш са налични за операция през картата, а не тези, които действително имаш. в последния космополитън (с линдзи лоън) е обяснено надълго. но все пак се чуй с банката

# 7
  • София
  • Мнения: 3 249
СПОКО за стотинте лева, които са по-важни от десетте - парите, които виждаш са налични за операция през картата, а не тези, които действително имаш. в последния космополитън (с линдзи лоън) е обяснено надълго. но все пак се чуй с банката

Извинявай, ама не съм икономист и нищо не разбрах от това, което казваш.  newsm78 Какво означава, че не са действително тези, които имам? Нали на крака отидох в банката да си проверя салдото??? Толкова е - 60 лв (57+3 неснижаем). Само че защо е толкова ще могат да ми отговорят най-рано утре.

Освен това не съм съгласна, че няколкото стотин лева са по-важни от няколкото десетки. От къде на къде? Всичко е важно и всичко боли, когато си го изкарал със собствен труд.

# 8
  • Spain
  • Мнения: 3 750
СПОКО за стотинте лева, които са по-важни от десетте - парите, които виждаш са налични за операция през картата, а не тези, които действително имаш. в последния космополитън (с линдзи лоън) е обяснено надълго. но все пак се чуй с банката
не е вярно ( не говоря за конкретната банка а по принцип   - винаги банкомата ти показва нали4ното коли4ество в сметката ), а това какво коли4ество може6 да изтегли6 ве4е си е друга работа .

# 9
  • Мнения: 4 916
Отиваш в банката и искаш разпечатка с движението по сметката  Peace най-вероятно всичко ще излезе точно.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 305
В петъка преди Великден Експресбанк си смениха софтуера, с който работят. В момента при тях е пълна каша, дори по фирмените сметки не дават информация каква сума на какво основание е дошла. Разръчкай ги, грешката да не е станала при тая смяна на софтуера!

# 11
  • София
  • Мнения: 3 249
В петъка преди Великден Експресбанк си смениха софтуера, с който работят. В момента при тях е пълна каша, дори по фирмените сметки не дават информация каква сума на какво основание е дошла. Разръчкай ги, грешката да не е станала при тая смяна на софтуера!

На мъжа ми така са отговорили - грешка в софтуера! Ама точните движения ще се знаят утре. Така или иначе мен не ме интересува кога какво са сменили. Утре ако не получа отговор кога ще имам парите си обратно, се занасям с все бебето пэрво в Комисията по търговия и защита на потребителите, после в БТВ или Нова. Писна ми да ме правят на маймуна!

# 12
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Действай , Муцка!!!! Натрий им носовете!!!!То някой трябва да го каже..., щото ако всички си мълчим..... Shocked

# 13
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
Дано да има грешка, всяка стотинка си е важна и при тази конкуренция на банки небива да се търпи нелоялно поведение, аз след като разбрах че на една карта/дебитна/ която имах ми взимат такса всеки месец я закрих защото в друга банка не ми взимат. Търси си правата , ама и аз не знам как, ходи до банката пак и досаждай до изясняване на въпроса- УСПЕХ

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
Е, стават грешки, какво наскачахте сега. Айде който никога не е грешил, пръв да хвърли камъка Tired Ще се поравят хората, споко Peace

Общи условия

Активация на акаунт