Как да си сгъстя кърмата?

  • 866
  • 6
  •   1
Отговори
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
От няколко дни кърмата ми намалява и се разрежда.
Аз не кърмя, а се цедя и давам с шише, защото Габи отказва да суче.
Дайте ми съвет какво да правя.

# 1
  • Мнения: 3 379
Без да се обиждаш, но как така реши, че трябва да ти се сгъстява кърмата? Няма такова нещо като рядка кърма или нехранителна например... Ще ти дам пример. Моя приятелка отначалото се цеди и дава от шише кърма, а аз си кърмех нормално, но се цедях, за да трупам запаси (върнах се на работа рано). Един хубав ден бях забравила фризера отворен и целий запас се размрази и съответно го изхвърлих. Тогава й звъннах да ми даде от нейните запаси за няколко хранения. Ако ти кажа каква огромна разлика имаше между нейната и моята кърма - на консистенция, на звят, на мазнота ако щеш... Но и нейното, и моето бебе си растат нормално, наддават нормално... Също имаше разлика и в моята собствена кърма - един ден изглежда по-рядка, друг по-гъста... Това е според нуждите на бебчо. Кърмата е на пазарен принцип - произвежда се в търсеното качество и количество Simple Smile

Не се притеснявай, все пак гледай да ядеш балансирано - напр. не само течности, а и питателни храни - зърнени, влакнести, зеленчуци... месо.

# 2
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
От вчера ми намаля кърмата. Вечер едвам изцеждам по 40-50 гр. Тази вечер беше доста рядка като я гледах в шишето.

# 3
  • Мнения: 1 616
Няма значение дали кърмата е рядка или гъста, бяла или синкава- каквато и да е, тя е полезна за детето ти. Важното е да е в достатъчно количество. Изцеждането също не е показателно- понякога бебето суче много повече кърма, отколкото можеш да изцедиш (като при мен например)- така че не се заблуждавай от тези 40-50 милилитра.

# 4
  • Мнения: 3 161
А ти винаги ли цедиш? Не можеш ли да дадеш малко да суче? Може да не е искал преди време, а сега да му хареса. Иначе не знам какво правиш за кърмата си, но редовно хранене, течности (средно по 1 чаша на кърмене/цедене), чай за лактация, почивка и спокойствие... Има ли според теб някаква причина да намалее или просто така? Понякога намалява и се увеличава без видима причина, но не е фатално, ако пак се възстанови. Колко често кърмиш? Даваш ли нещо друго? Пиши пп-подробно, за да получиш по-адекватен съвет.

# 5
Цитат на: dezyg
Аз не кърмя, а се цедя и давам с шише, защото Габи отказва да суче.
Дайте ми съвет какво да правя.


Направи всичко възможно да започне да суче от теб!!!!
Спри всякакви биберони, шишета с вода.  Когато я видиш, че иска биба, давай й гърда, когато я видиш, че иска водичка, давай й гърда. Общо взето зависи от теб. Ако отказва да захапе гърдата ти, остави я да огладнее, съблечи се, гушни я и започни да я люшкаш като в люлка. Така тя ще усеща мама, нейната топлина, мирис, поклащане. Друг вариант пробвай да я къррмиш докато спи. Намерете си удобна поза. Аз имах такъв проблем (не искаше да суче от мен) и кърмата ми застрашително намаля. положих неистови усилия, за да я накарам да суче. Аз я потупвах по дупето, пеех й и какво ли не
Една седмица се измъчих, плачех с нея, но ето вече сме на 10 месеца и още суче от мен. А в момента, в който се възобнови кърменето, гърдите ми бяха страшно пълни. То природата си го измислила
Прочети темата за кърмаческата стачка

# 6
  • Мнения: 3 379
Както вече ти казах, не се притеснявай, защото това ще влоши положението. Наистина пробвай да я накараш да суче от теб, но ако не стане, просто продължавай така и пий повече течности... Вземи си и някакъв лактогонен чай ако искаш, може да помогне. На мен много ми помагаше (и все още де) лук и бадеми, както и мюсли.

Общи условия

Активация на акаунт