изисквания за багаж

  • 13 594
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 984
може ли да ми кажете, какви са изискванията за размера на куфара, при пътуване със самолет

Последна редакция: пн, 16 апр 2007, 11:33 от kiki77

# 1
  • Мнения: 647
Засега мисля , че няма кой знае какви изисквания за големината на куфара.Важното е да е до 20 кг и 5 г за ръчен багаж. Да не носиш течности , даже ако имаш парфюм над 100 мл. могат да ти направят проблем , затова не го слагай в ръчния багаж. Нщкъде четох , че ще има нови изисквания за големината на куфарите , но аз пътувах последно на 8 април и все още нямаше такива.

# 2
  • Мнения: 4 916
20 кг., по-тежките куфари си таксуват като свръхбагаж  ooooh! за съжаление.

# 3
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
аз ще пътувам в петък за италия и днес се обаждах на туроператора точно по този въпрос.значи килограмите са 20 и 5 за ръчен.аз пътувам с дъщеря ми която е на 1.4 и тя има право на 10кг багаж.а за размерите на куфарите няма ограничения.

# 4
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
В ръчния багаж не слагай нищо остро - дори нокторезачка, иначе имаше изисквания май и за големината, но не съм сигурна. Виж в сайта на летищате.

# 5
  • Мнения: 13 512
20 кг., по-тежките куфари си таксуват като свръхбагаж  ooooh! за съжаление.
Не е вярно. Максималното допустимо тегло на 1 куфар е 32 килограма.тоест, ако пътуват двама с един  куфар и им се полагат 2 по 20 кг., то този куфар може да тежи 32 кг. и му залепват етикет :heavy".
Wizzair разрешават 10 кг. ръчен багаж.
Бритиш-а  - 5 кг.
Но всички компании разрешават само  по 1 ръчен багаж.

# 6
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
А проблем с течностите в големия багаж не би трябвало да има, нали? Да използвам темата и да запитам още: бебешки каши, които са в опаковка от метално фолио дали ще мога да пренасям?

# 7
  • Мнения: 13 512
няма да има проблем с течности  в багажа.Бебешки каши-само 1-2 дози в ръчния багаж. Останалата опаковка- в куфара.

# 8
  • Мнения: 2 575
и все пак мисля, че най-добре да се обадиш в авиокомпанията, с която ще летиш, защото се случва да имат различни изисквания, различните авиокомпании.
При нас последно КЛМ имаха ограничение 23кг. чекиран багаж и 10кг. ръчен, така че най-добре си питай предварително превозвача!

# 9
  • Мнения: 13 512
и все пак мисля, че най-добре да се обадиш в авиокомпанията, с която ще летиш, защото се случва да имат различни изисквания, различните авиокомпании.
пОДКРЕПЯМ!

# 10
  • Мнения: 1 425
Миналата седмица пътувах с Италянските линий, а на връщане с Луфханза и двете компаний позволяват по 32 кг. , ако надвишиш те карат да го разпределиш по другите багажи. Бяхме двама възрастни и едно дете. Имахме един голям куфар и два по малки и 2-ве чанти ръчен багаж. Не ми направиха проблем за кроасаните за малката и водата. Само ме накараха да пия от термоса да се уверят, че е вода.

# 11
  • варна
  • Мнения: 193
различните компании имат различни кг. при мен сега се получи много глупаво. луфтханза разрешава до 25кг. обаче полетът ми е от софия. варна-софия пътувам с хемус, които разрешават 20кг. и трябваше да доплащам. питай туроператора. понякога и на билета пише, ако е електронен.

# 12
  • Мнения: 4 784
Има разлика за презокеанските полети, тогава е разрешен повече багаж. Поинтересувай се директно от източника, а имено авиокомпанията.

# 13
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
A  я да попитам по опитните летци от мене: мога ли да си сложа фотоапарата в ръчния багаж? Че май ми е единствената ценна вещ, да не изчезне... Откачам тука с това събиране на багаж, много ме изнервя и сигурно още работи ще се сетя да питам като си сбера мозъка Rolling Eyes
Благодаря ви предварително. Hug

# 14
  • Мнения: 3 423
A  я да попитам по опитните летци от мене: мога ли да си сложа фотоапарата в ръчния багаж? Че май ми е единствената ценна вещ, да не изчезне... Откачам тука с това събиране на багаж, много ме изнервя и сигурно още работи ще се сетя да питам като си сбера мозъка Rolling Eyes
Благодаря ви предварително. Hug
разбира се,че можеш Peaceаз обичам да снимам от самолета пейзажите долу Hug

Общи условия

Активация на акаунт