Плуващи бебета

  • 2 634
  • 38
  •   1
Отговори

Анкета

Бихте ли завели бебето си на басейн?

Опции:

  • Мнения: 150
Както знаете, а ако не знаете - да ви кажа, на бебетата не им се налага да се учат да плуват. Инстинктът се появява когато е нужно, а след време изчезва и човек трябва да се учи да плува отново... Ето една интересна страничка с подводни снимки на бебета и малки дечица Simple Smile Красиво е!
http://demo.laurel-travel.ru/archives/338

Интересна ли ви е темата?

# 1
  • Мнения: 3 886
Много готино е направено .Направо велико.Истината е че наистина бебетата умеят да плувао още от утробата на майката.Лошото е че тук нямяме добрите условия за бебешки басейн newsm78.Просто много жалко

# 2
  • Мнения: 2 724
За басейн не съм сигурна, обработват водата с разни химикали .За морето обаче съм за  newsm10.Дъщеря ми беше на 3 месеца ,когато я заведохме на Синеморец .Тогава плажът беше чист, водата бистра, и аз намерих смелост да я къпя направо в морето .

# 3
  • Мнения: 2 891
Хареса ми снимката, свързана със синдрома на Даун  Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 7 723
... Красиво е!
http://demo.laurel-travel.ru/archives/338

Интересна ли ви е темата?

Интересна тема и наистина снимките са красиви!!!  Grinning
Мене винаги ме е било страх дори и да си помисля за такива изживявания....  Confused

# 5
  • Мнения: 4 965
Оооо, задължително е - стига да има желание.
Ванеса от няколко месеца постоянно повтаря, че иска да плува и аз непрекъснато търся как, къде и кога мога да я запиша. Кристияна категорично не иска - дори и във ваната седи кротко в едното ъгълче, докато сестра й успява да се задържи над водата и рита с крачета.
За съжаление, намерих само едно място, където вземат по-малки деца, но е далеч и е скъпо. Разчитах, че покрай работата ми ще намеря вариант, но се оказа, че навсякъде искат 4 навършени години, а те от 4 г. ще имат плуване в градината.
Самата аз преди години плувах, но замалко щях да се удавя преди около 15 г. и оттогава ме е много страх и на морето правя само "тегели" в плиткото. Затова искам поне децата ми да не се страхуват, а може покрай тях и аз да преодолея моите страхове.

# 6
  • Карлово
  • Мнения: 4 572
Преди години гледах репортаж за дом за изоставени деца в Силистра (май беше) и там бебета ги учат да плуват. Бяха и много калени бебета. Аз си мечтаех  и моето бебе да плува от раждането си, но професионалист да го учи, а не аз да го топя под водата във ваната и то да се изтласва с крачета, малко рисковано ми се вижда.

# 7
  • Мнения: 4 965
... а не аз да го топя под водата във ваната и то да се изтласва с крачета, малко рисковано ми се вижда.

Е, надявам се, че на никой със здрав мозък не му минават подобни мисли. Praynig

# 8
  • Мнения: 4 490
Преди години гледах репортаж за дом за изоставени деца в Силистра (май беше) и там бебета ги учат да плуват.
Точно така! Не знам дали го има още, аз съм от Силистра, ще раждам лятото в Тутракан и се чудя как да се вредя да пусна бебо на уроци. много е полезно за развитието на детето (умствено и физическо) и се чудя защо не е масова практика - не мисля, че е толкова трудно.
Иначе живея на морето, но след миналогодишния си опит не бих пуснала детето да плува във водата край масов плаж! Crossing Arms

# 9
  • Мнения: 2 716
Определено подкрепям идеята за бебета-плувци. Моите, за жалост, плуват като мен 
Зная, че могат де се научат да плуват почти веднага след раждането си. И по-бързо прохождали.

# 10
  • Мнения: 967
В тази връзка в София дали някъде се практикува плуване за бебета?
Нямам предвид стандартен басеин с топла вода - знам няколко такива местенца, където водя сина ми, но в тях водата не е пречистена специално за бебете, има хлор и т.н., та за новородено не стават. Има ли басеин за новородени?

# 11
  • Мнения: 4 406
о, да, много ми е интересно! за съжаление късно разбрах, че в моя град има такава възможност. когато имам второ дете, непременно ще се запишем на плуване. надявам се Infinity да се включи в темата и да даде подробности  Hug

# 12
  • Мнения: 550
Много сладки снимки!Аз самата скоро открих скритият си талант в плуването!Много ми се иска детето ми да се научи по- отрано да плува.Аз съм за!Миналата година с баща му се учеха в морето,за щастие водата беше много спокойна .

# 13
  • Мнения: 2 282
Лелее, страхотни снимки! Обаче си давам сметката, че водата сигурно не е толкова хлорирана, колкото в обикновените басейни.
Ние с моята мома плуваме от един месец, беше на година и 5 месеца. Тъй като водя каката да плува, а стана много трудно удържането на бебето далеч от водата, опитахме да влизаме заедно в басейна. Резултата е щастливо бебе и уморена мама Simple Smile затова пък си прекарваме чудесно, забавляваме се заедно. Една от треньорките ми предложи да я учи да плува, но отказах. Общо взето обаче ми показа как се държи бебе във водата и как да потапяме главичката. Щерката (на година и половина) със сигурност все още не е загубила рефлекса да рита с крачета и да движи ръцете като кученце, но не си правя експерименти с потапяне на детето под водата (освен за секунда). Със сигурност обаче това е прекрасно преживяване и за двете ни, ако имате що-годе чист басейн наблизо, препоръчвам ви да опитате. Аз доста се притеснявах за здравето и кожата и, защото е с атопичен дерматит, но засега нямаме никакви проблеми (и трите).

# 14
  • Мнения: 3 506
Колебая се. Не съм убедена, че в София има достатъчно чист басейн и достатъчно опитен треньор. Виж, ако живеех в Англия примерно, изобщо нямаше да се замислям. Не съм убедена как да гласувам  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт