рев при къпане на главата

  • 2 266
  • 53
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 432
моля мами помогнете! newsm45
 дъщеря ми е на 2.5 години и щом чуе, че влизаме в банята започва пазарлък"без главата". newsm37
имало някакви шапки във вид на пояс /за глава/, които не позволявали на водата да влиза в очите и ушите.някой знае ли от къде мога да купя такава. Weary

# 1
  • Мнения: 5 362
Аз лично не съм чувала за такива шапки,не съм и виждала.

# 2
  • Мнения: 105
Не съм 4увала за такива 6апки, но такова къпане ми е до болка познато. От както се е родила Калина до 4.5 годи6на възраст къпането й ми бе6е ко6мар. Целият блок разбира6е 4е и мият главата и само при мисълта 4е е врме за къпане и аз настръхвах. Когато ходехме на море не6тата за малко се подобряваха, но в къщи си бе6е същото. За щастие ве4е вси4ко е забравено сега остана само да се нау4и сама да го прави.
Стискам палци скоро да се преборите, 4е наистина е неприятно Peace

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 809
Аз купих такава от магазин Щъркел,но добре че познавам продавачките да я върна/пробвахме я на сухо/.Тери се уплаши от нея,а и е много стегната.От друга страна пък и падаше върху лицето въпреки че е стегната.

# 4
  • Мнения: 1 403
Имаше в каталога на Орифлейм преди 1-2 месеца,следи може пак да пуснат

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
И моята Калина изпитва неописуем ужас от миенето на главата и като стане време за къпане настават големи кандърми и увещания... ooooh!
Явно това е някакъв период... Tired
Аз я карам да си наведе главата назад, за да не й се стича водата по лицето и това донякъде помага.

# 6
  • Мнения: 219
и аз го имах същия проблем със 4 годишния ми син и се реши като гостуваше на баба ми за 2-3 дена.Незнам как го е убедила да си държи назад главата и очите затворени-ние колкото и да повтаряхме не чуваше а направо почваше рев,казала му е че има и буби в косата като е мръсна та сега тича към банята без никакви протести Laughing

# 7
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
И при нас има такива моменти.
Купихме очила за плуване, пробвахме с куп играчщи в банята и пак реве от време на време.
Надявам се всичко да е временно. Сега се стараем да и говорим и да и дигаме главата нагоре докато я мокрим по главата.

# 8
  • Мнения: 539
Bisacтова все едно аз съм го писала. Същият проблем. такава шапчица съм виждала в Mother care. В мол София

# 9
  • Мнения: 431
Имаше в каталога на Орифлейм преди 1-2 месеца,следи може пак да пуснат
И аз от там съм  си я поръчвала  Peace и при нас беше така , но сега  с тази шапка сме добре  Naughty

# 10
  • София
  • Мнения: 3 359
И дъщеря ми не обича да и мия главата, но едва ли ще изтърпи шапка, която да и закрива очичките.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Моето магаре е на 3г. и имам същата проблема.
Понякога помага да притискам към очичките й малка сгъната хавлийка. Главата винаги обяснявам да я държи назад, да е със затворени очи и т.н... Но все пак магарето си е магаре и като реши да реве няма спиране. Crazy

# 12
  • софия
  • Мнения: 432
много ви благодаря за инфото. newsm03 утре ще отида, все едно колко струва, няма да е повече от тормоза над мен в банята newsm61
ако случайно няма, моля ви давайте и друго инфо къде има или сте виждали. newsm53
проблема ми е голям, знаят всички минали по този път

# 13
  • Мнения: 1 771
Аз  го гушвам и леко натърквам главата и после както е гушнат леко накланям назад и със струята от душа измивам. Гледам да не го стресирам допълнително, пея му, играя си с водата като закачам със струята ту едното, ту другото краче и така лека полека с хитрост измивам и главата.
Не знам колко добре обясних.

# 14
  • Мнения: 8 769
bisac, и дъщеря ми имаше такъв период. Започваше пазарлъци да не мием главата. И то само допреди месец.
Напоследък пък имаме обратния пазарлък :"Ама защо днес няма да мием главата".  Crazy
С дълга косичка ли е? Ако много реве, пък подстрижи я.
Другия вариант, на дъщеря ми купих балсам за лесно разресване. Дори тя сама си го избра. Дали оттова или не, вече иска всеки ден да й къпя косата Crazy
Филип не умее да прави пазарлъци още, но надава буен рев, когато започна да му изплаквам косата от пяната.  Tired

Общи условия

Активация на акаунт