Какво да очаквам след конизация?

  • 8 474
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 180
Предстои ми конизация.Моля момичетата,които са се подложили на тази операция да ме светнат-има ли болки,след като приключи операцията,нормално ли е да има течение(какво) и кога.Знам,че престоя в болница е кратък(24 ч.),от което съдя,че следоперативния период е сравнително лек.За друго не се сещам да попитам,но ако има-пишете.Сърдечно блрагодаря  bouquet

# 1
  • Бургас/София
  • Мнения: 309
На мен ми правих преди 6 години болки нямах , като изключим това че ме болеше гърба от упойката. имах течение, но колко време продължи не си спомням  Sad

# 2
  • Мнения: 194
здрасти глезан4е,преди месец ми направиха конизацията,трае около 40 мин.,прави се задължително с пълна упойка, след това има болки подобни на предменструалните.Престоя е за 3 дена.После около 2 седмици има кафеникаво течение и първата мен. е по-обилна.Стискам ти палци и да пишеш как е минало. Peace

# 3
  • Мнения: 1 475
Отговора си го прекопирвам, тъй като бях огтоваряла на този въпрос в една друга тема! Дано ти е от полза!


Аз бях с дисплазия 2-3 степен и ми казаха да не отлагам и веднага конизация, тъй като бях на
27г и не съм раждала. Мен ме преглежда Карагозов и той ме оперира, но в отдерението ме преглежда и баща му професора той преглежда всички, които постъпват за най-различни процедури!
 Стои се 3 дена в болницата , може и два в зависимост от това как се чустваш след операцията! на мен ми я правиха с епидурална упойка, май това е най-гадното от всичко, защото усещаш как иглата ти се забива в гръбнака и как течноста ти се разлива по костите, пък и те бодат на 3 места, няма нищо страшно не боли, самата операцие изобщо не се усеща, защото си парализиран от кръста надолу ,при мен продължи около 50мин, защото заедно с това ми беше направено и абразио, отстраняване на полипи от матката! След това 24ч си с катетър, защото имаш тампонаж! Аз неиздържаж и накарах да ми го махнат  4 ч след операцията и си ходих нормално до тоалетна, нямах абсолютно никакви болки след конизацията, само леко придърпване отдолу при сядане и ставане! На следващия ден ми свалиха тампонажа, по преценка на лекаря аз останах 3 дена в болницата, защото ми слагаха инжекции антибиотик някакъв, но не знам какъв! Имаше по-възрастни жени , които още на следващия ден ги изписаха без да им се слагат инжекции!След като се свали тампонажа трябва да се лежи 1 час да се види дали имаш кръвотечение, аз почти нямах! Тече ми близо 3 седмици по няколко капки на ден, но кафеникафо не кръв и цикъла в следващите ми 6 месеца беше много обилен! Аз бях с разтворими конци, които сами се разтварят след операцията и си спестих неприятната процедура по свалянето им на след 8ден почнаха сами да падат! Един месец без секс!!  Това е най-неприятното последствие от цялата процедура!След самата операция се чакат 14 дена за резултатите от хистологичното изследване!ПРи мен слава богу нямаше нищо и казаха една година по-късно вече, че мога да правя опити за забременяване и много много да не се бавя!Досега съм минала на 3 контролни колпоскопични прегледа и с цитонамазки през 3 месеца и всичко е перфектно, като изключим бялото течение, което явно ще ме съпътва през целия ми живот! Чакам с нетърпение последната цитонамазка юни месец, тогава става една година откакто ме оперираха и ще почвам с опитите за бебе!
Надявам се да съм била полезна, ако имаш още въпроси питай!
 
 

Общи условия

Активация на акаунт