меню след 6 месеца

  • 462
  • 4
  •   1
Отговори
Здравете мами.Искам да питам,захраних на 5 навършени месеца с зеленчуково пюре,после между храненията давам плодово.Вече сме на 6 месеца и искам да заместя следобедното хранене с каша.Искам да знам дали се започва с кашата както с захранване с пюрето(с по една лъжичка) и допълваш с АМ,докато стигнете до желаното количество.И колко каша трябва да яде,след като хапва по 160-170мл. АМ. Нашит режим в момента е:
6.00-6.30 - АМ-170мл.
9.30-10.00 - АМ- 170мл.+ 30гр. плодово пюре
13.30-14.00 - зеленчуково пюре- 150-160гр.
17.00-17.30 - 170мл. АМ +30гр. плодово пюре
21.00-21.30 - 170мл. АМ
Педиатърката ми настоява да започна да давам жълтък и незнам дали не е рано още и месни пюрета също да започвам през този месец.Не знам с кое да започна да давам първо-жълтъка или месното пюре. И дайте ми съвети за примерно меню през този месец,все си мисля че нещо пропускам Embarassed

# 1
  • Мнения: 950
Нашето меню беше следното:
8:30 - 150гр мляко
12:30 - 100гр зел.пюре+40гр пл.пюре
17:00 - 100гр каша +40 гр пл.пюре
21:00 - 200гр мляко
На самата каша пише как се приготвя, но ако я спазиш пропорцията кашата става рядка. Аз слагам повече суха каша, за да стане като крем. Започвам да я въвеждаш пак с по 1-2 лъжички (аз направо започнах с 1 с.л. суха каша и разредих до желаната гъстота).
Жълтък въведох на 6 месеца, а месо на 7.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 023
Аз въвеждах кашата както се захранва с пюре - ти си го описала идеално. За жълтък и месо според мен е рано. Между другото аз когато въвеждах нова храна съм чакала поне 10-14 дни, за да започна да въвеждам друг вид нова храна.

# 3
  • Мнения: 241
Препоръчвам ти безмлечна оризова каша/има такава на Милупа/, като може да си я разреждаш с твоето АМ. Задължително въвеждай бавно, пак по 1 лъж., 2 лъж. и т.н., докато достигнеш необходимото количество. Аз лично давам 5-6 с.л. каша, разредени със 100мл. вода - с лъжичка  и след това давам още 100 мл. АМ, защото нашата порция е 200 мл. на едно хранене. Дадох месо на 7м. и половина/може да даваш пуйка, пиле и заек/ , а жълтък при всички положения след годинката ще дам, защото се води за алерген. Аз също изчаквам 10 дена преди да въведа нова храна.Успех Peace

# 4
Благодаря ви за отговорите,бхте много изчерпателни.И аз смятам да поизчакам с жълтъка още.Днес взех иследванията и са  много добри,притеснявах се за хемоглобина,но всичко е в норма,така че ще позабавя малко и месото.Този месец ще въведа кашата,а след 7-мия месец ще започна с месото.

Общи условия

Активация на акаунт