? за късното захранване - кога, с какво ...

  • 637
  • 12
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 289
Кога започнахте и с какво да захранвате децата си ? Аз все още го кърмя, както знаете макар и с усилия но се справяме Вече е станал 5,780 кг. Ако можем така, мисля поне до 5-я или 6-я месец newsm78

# 1
  • Мнения: 576
Аз все още не съм захранвала Рая, смятам това да стане след като навърши 6 месеца с каша. feeding thumbsup

# 2
  • Мнения: 4 111
Прочети тук - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22645.0 Има много информация, която ще ти бъде от полза. Щом сте на кърма, захранването може да започне от 6-тия месец, ние сме на АМ и ще започнем след 5-тия. Още не съм чела подробно всичко, свързано с това, но знам, че сок няма скоро да дам и ще захраня с пюренце. Успех и дано имате много кърма!  Hug

# 3
  • Мнения: 2 908
Щом се хранят с кърма защо този въпрос е тук?

# 4
  • Мнения: 4 111
antineq , пощенската ти кутия е пълна!

# 5
  • София
  • Мнения: 15 215
Ако успееш да кърмиш до 6 навършени месеца на бебчето, ще е най-добр Дотогава спокойно можете да си карате само на кърма и да не се главоболиш със захранване.
Ако искаш, мога да преместя темата ти в подфорума "Кърмене и захранване на бебетата". Макар че и тук ще получиш съвети за захранването.

# 6
  • Мнения: 4 111
antineq , като отидеш на лични съобщения ще видиш, че ти е пълна пощенската кутия, трябва да изтриеш някои съобщения от "получени", защото не мога да ти отговоря, имаме лимит, затова е така. Доколкото си спомням сега имаш лимит от 10 съобщения и се налага да триеш получени, за да може да получаваш нови, сега няма как да ти пиша освен тук, в темата.

# 7
  • Мнения: 241
Ако имаш достатъчно кърма, кърми си до 6 навършени месеца  задължително.После може да започнеш с оризова безмлечна каша /има такава на Милупа/, тя е най-нежна за стомахчето и е нискоалергенна.Може да продължиш със зеленчукови пюрета - картоф, морков, тиква, тиквичка, чушка, броколи, карфиол, лук и т.н. , плодови пюрета - круша, ябълка, сливи.Най-важното е въвеждането да става бавно, по малко количество, поне 6-7 дена за една храна и внимателно да следиш за алергична реакция.Ако всичко е О.К., въвеждаш следващата храна. Желая ти успех Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 15 215
Можеш да започнеш захранването или с каша, или със зеленчуково пюре. Аз лично залагам на млечно-зеленчуковото пюре.

# 9
  • Мнения: 2 908
Ами айде и аз да кажа мнение тогава-като кърмиш си карай поне до 6 месец,след това можеш с плодово или зеленчуково пюре да захраниш-каквото ти решиш,а можеш да избереш и оризова каша-и това е добре-ти си избери.Аз например дадох като първо плодово пюре.Така реших Rolling Eyes
Ако се притесниш че детето може после да отхвърля вкуса на зеленчуковото пюре,може да не почваш с плодово-аз отхвърлих тази възможност,иначе щях да почна със зеленчуково.
А след като кърмиш съм чувала, че плодовото пюре е сладко и се приема най-добре след кърмата.Но ти ще си решиш.

# 10
  • София
  • Мнения: 5 744
Ако имаш достатъчно кърма, кърми си до 6 навършени месеца  задължително.После може да започнеш с оризова безмлечна каша /има такава на Милупа/, тя е най-нежна за стомахчето и е нискоалергенна.Може да продължиш със зеленчукови пюрета - картоф, морков, тиква, тиквичка, чушка, броколи, карфиол, лук и т.н. , плодови пюрета - круша, ябълка, сливи.Най-важното е въвеждането да става бавно, по малко количество, поне 6-7 дена за една храна и внимателно да следиш за алергична реакция.Ако всичко е О.К., въвеждаш следващата храна. Желая ти успех Peace
Peace

# 11
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Моят син започнах да го захранвам със сок от череши(сама си го правех) към 8 мият му месец(по това време имаше и на пазара в изобилие, може би затова избрах тях).Първо захранвах с плодови сокчета, след това със зеленчукови сокчета, после пюренца и тн...

# 12
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Можеш да започнеш захранването или с каша, или със зеленчуково пюре. Аз лично залагам на млечно-зеленчуковото пюре.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт