А цигарите?

  • 997
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 106
Здравейте!Иска ми се да знам,тъй като ние още се кърмим,дали ще е зле ако една сутрин си запаля една цигарка,ей така с кафенцето,че нещо напоследък мног ми се иска,а знам че не трябва Naughty.Аз допреди да забременея не съм била от страстните пушачи и на ден я се сетя за цигара я не.Но сега ми липсва вече сутрешното кафенце с цигарка.Не съм пушила нито по време на бременността,нито сега докато кърмя.Знам,че всичко отива в кърмата,но веднъж бях чела някъде,че ако си запалиш цигара примерно сутринта,след около три часа може да кърмиш без това да се е отразило на кърмата/т.е. ако кърмиш веднага не е хубаво/ newsm78.Значи никотина след три час се изпарява ли Laughing.Знам че е странно като твърдение,но аз искам да разбера от всички мами изкушили се или не какво знаят по въпроса.Аз не искам да пуша вече,но просто една цигара сутрин примерно за седмицата дали ще е толкова вредна Thinking.Чак се ядосвам,че така се изкушавам,защото винаги съм била единствено загрижена първо за детенцето си и така е  исега,така ще е цял живот,но все пак споделете опит.

# 1
  • Мнения: 1 371
Толкова време си издържала, а сега....
По-добре недей , това е моят съвет. При всички положения няма да е хубаво за детето, каквото и да ти казват. Имам приятелка, която от самото начало си кърми и си пуши, нищо му няма на бебето, но туко виж станало на твоето. Как ще го преживееш?!?
Не си създавай сама проблемите.
 Peace

# 2
  • Мнения: 565
И аз си мисля че е по добре да не посягаш към цигарите. Аз бях спряла да пуша изобщо, след известно време, тъй като поцял ден в офиса се пуши почнах да си палвам сутрин с кафенцето по една докато не забременях. спрях веднага, а и след известно време не ги понасях. Отмина и този период и сега започнах сутрин пак да си пия кафенцето, и постоянно си мисля като тебе за една цигарка, но естествено на първо място си остава детенцето. Мисля си че всичко е на психическа основа и когато се сетиш за цигара помисли си какво можеш да свършиш или просто пусни си телевизора. направи нещо което да те разсее от тази мисъл. Едва ли имаш нужда от тази цигара при положение че не си пушила толкова време. Успех!!! Hug  bouquet

# 3
  • Мнения: 101
Съвсем в на4алото не съм пушила но след 5 месец ве4е пуших по 1 веднага след като го накърмех да минат 3 4аса поне до следващото кърмене (кърмех 8 месеца)и на края спрях заради цигарките много ми се пушеше имах приятелка го кърми и пуши като луда та се 4удих защо въбще не го спре и да си пуши колкото иска,аз не можех с 1-2 на ден и за това на края ги спрях.

# 4
  • Мнения: 3 500
И на мен много ми се пушеше докато кърмех, но не посмях да си запаля. Само като си помисля, че ще "нахраня" бебето си с никотин /и не само/ и  Sick  Naughty Naughty Naughty

# 5
  • Мнения: 576
Недей да пушиш щом кърмиш! ще имаш време да пушиш цял живот! smile3521

# 6
  • Мнения: 1 680
запалиш ли една ще запалиш и втора. погледни само какво пише на кутиите с цигари и си погледни детето.

# 7
  • Мнения: 2 019
аз не съм пушила докато кърмех,но 1 цигара не мисля,че е проблем

# 8
  • София
  • Мнения: 3 392
Ако се гледа чисто теоритично, по-безопасно е за бебто да пушиш по време на бременността, защото бебето е защитено от плацентата. Което не важи за кърменето- няма вече филтър, който да пази детето.
Това на теория, а на практика ако можеш да издържиш- пробвай се, а ако не- поне купувай от най-слабите Карелия бяла, или Давидоф бял, когато запалииш цигара, нека да е непосредствено след кърмене, за да има време организма да абсорбира вредните вещества.

# 9
  • Мнения: 1 216
Толкова време си издържала, а сега....
По-добре недей , това е моят съвет. При всички положения няма да е хубаво за детето, каквото и да ти казват. Не си създавай сама проблемите.
 Peace
Подкрепям 100000000000000%
А ако можеш и като спреш да кърмиш пак не започвай!

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Не пуших като бременна. След това запалих, когато бебето беше на три месеца. Пушех по 1-2 цигари на ден, докато кърмех. После и по 4-5, когато кърмех само вечер  Tired ...
Не казвам ,че е хубаво  Naughty

# 11
  • Мнения: 689
Толкова време си издържала, а сега....
По-добре недей , това е моят съвет. При всички положения няма да е хубаво за детето, каквото и да ти казват. ...
Не си създавай сама проблемите.
 Peace
Peace

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Запалих чак когато видях че кърмата ми спира и вече няма да се храним с нея.

# 13
  • Мнения: 11 003
По-добре недей, изкушението след това ще е още по-голямо.

# 14
  • София
  • Мнения: 117
Има моменти, когато ми се припушва страшно. Даже една нощ сънувах, че ги паля една от друга Twisted Evil, но като се сетя, че всичко отива в детето... #Crazy

Не пия и кафе, за да не се дразня допълнително.

Общи условия

Активация на акаунт