Отрицателен резус фактор при бебе - променя ли се?

  • 1 055
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 179
Нашият бебчо е с отрицателен резус фактор, а и аз, и таткото сме с положителен. Лекарите казаха, че макар и рядко можело да стане така и след като навърши една годинка, когато окончателно се разпаднели някакви антитела можело и да се промени. Някой имал ли е подобен случай?

Последна редакция: сб, 14 апр 2007, 21:17 от Buba 73

# 1
  • Мнения: 257
Резус-фактор не се променя, за цял живот е. Освен ако не се прилива много кръв...

Не съм специалист, но доста се рових из Интернет по време на бременността, и някъде съм чела разказа на една жена, която се оплакваше, че 6 пъти даваше кръв и все бяха различни резултати. Обясняваше се така: резус-положителни еритроцити при нея в кръвта бяха малко, и за това не при всяко изследване можеше да бъдат открити. Не знам, дали това е така наистина, просто съм го запомнила случайно.
А защо не опитате да направите още един анализ в някоя друга лаборатория?

# 2
  • Мнения: 179
Резус-фактор не се променя, за цял живот е. Освен ако не се прилива много кръв...

Не съм специалист, но доста се рових из Интернет по време на бременността, и някъде съм чела разказа на една жена, която се оплакваше, че 6 пъти даваше кръв и все бяха различни резултати. Обясняваше се така: резус-положителни еритроцити при нея в кръвта бяха малко, и за това не при всяко изследване можеше да бъдат открити. Не знам, дали това е така наистина, просто съм го запомнила случайно.
А защо не опитате да направите още един анализ в някоя друга лаборатория?

Правихме 2 пъти, но на едно и също място, вероятно ще направим и в друга лаборатория.

# 3
  • Мнения: 11 003
Резус-фактор не се променя, за цял живот е. Освен ако не се прилива много кръв...

 Peace

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 816
И аз знам,че не се променя резусфактора.

# 5
  • Мнения: 89
Аз съм такъв случай Rh-дете от двама  Rh+родители!Резус фактора не се променя!

# 6
  • София
  • Мнения: 2 967
Няма как това да стане от само себе си.

# 7
  • Мнения: 3 069
Не съм чувала до сега резус-факрур да се променя....

# 8
  • Мнения: 492
Мамите преди мен са ти казали.НЕ се променя!

# 9
  • Мнения: 4 965
Няма как това да стане от само себе си.

Невъзможно е.

# 10
  • Мнения: 131
ние и тримцата се улучихме с една и съща кр.група и с отр.резус фактор..... Peace

може да се получи така,защото резус факторът се предева и през поколенията,но няма да се промени.ако бебчо е момченце -няма пр.,но ако е момиче ще трябва да се обърне повече внимание,когато порастне и реши да има деца Hug

# 11
  • Мнения: 257
Сега се замислих, а какво в същност ви притеснява?  Laughing
Двама резус-положителни родители спокойно могат да имат резус-отрицателно дете, какъвто най-вероятно е и вашият случай. Това само двама резус-отрицателни родители не могат да имат резус-положително дете.

# 12
  • Мнения: 497
Аз съм такъв случай Rh-дете от двама  Rh+родители!Резус фактора не се променя!

 Peace

# 13
  • Мнения: 2 677
Разбира се, че не се променя!

# 14
  • Мнения: 157
Не се променя никога.

Общи условия

Активация на акаунт