Запитване относно памперси, млека, пюрета....

  • 1 350
  • 19
  •   1
Отговори
Мили майчета, предстои ни пътуване с моята принцеса. Ще идваме в България за 2 месеца и половина. Искам да ви попитам какви:
1. памперси
2. пюрета
3. адапт. млека
4. каши

ще ми препоръчате, ще ви бъда благодарна ако ми пишете и какви са цените им. Четох за видовете марки из някои постинги, но все пак.... Simple Smile

Искам да попитам още дали има марката Heinz на българсия пазар? Разбрах, че има пюрета на Gerber, но не сме им големи фенове. Има ли памперси Huggies, защото аз ползвам тях. Другият ми въпрос е има ли Petroleum Jelly, тук се слага на всяка смяна на памперса, не знам в БГ дали има такава практика, но благодарение на това вече почти 9 месеца сме нямали обринато дупе  Simple Smile, да чукна на дърво и занапред да сме така!!! Моля модераторите да ме извинят, ако сметнат че постинга ми не е за този раздел, но не знаех къде точно да пиша, а и все пак питам и за марки АМ, та за това реших да е тук.

Благодаря предварително!  Simple Smile

Приятен weekend!

# 1
  • Мнения: 598
Здравей,
има памперси Huggies, но няма пюрета Heinz. От вносните има Гербер, Нестле, Хип, Семпер, Овко, Хаме. Поне такива има в Пловдив. Petroleum Jelly няма, но има крем Бочко, български, против подсичане. Ако искаш обаче си вземи твоя крем, щом сте свикнали с него. Моят бебчо е на кърма, та не съм толкова наясно с адаптираните млека, но ти кажи с какви си свикнала за да ти кажат други мами от форума дали гиима тези марки в БГ.
Приятно пътуване и прекарване в България с принцеската ти!

# 2
  • София
  • Мнения: 12 546
Здравей!

Относно адаптираните млека има доста голямо разнообразие на пазара - НАН, Аптамил, Омнео, Нутрилон, Фризолак, Милумил са най-разпространените. Цените са
НАН  и Фризолак между 7 и 8 лева кутията в зависимост от това откъде я купуваш.
Аптамилът е 19 лева две кутии. А Нутрилонът около 11 лева кутията. За другите марки нека да кажат другите мами, че аз нямам преки наблюдения.
За пюретата - има и Нестле Алете, освен изброените от galentse , а колкото до кашите - има и български на Слънчо има и вносни - Хумана, Нестле, Милупа.
Пюретата като цени варират между 1,50 за 125 грама Гербер до 3.50 лв. за 220 грама Нестле Алете.
Кашите  - българските на Слънчо струват между 2,30 и 2,80 лв. , а Хумана, Нестле и Милупа са от 4, 60 до 7 лева.

# 3
  • Мнения: 707
Thea's Mom,
влеz и раzгледай в сайта на тоzи магаzин какво се предлага на българският паzар и колко струва.
http://www.pakostnik.com/bg/promotions.php

# 4
  • Мнения: 3 499
Памперси - Кан бебе или Памперс /нямат разлика/
Адаптирано мляко - Нутрилон комфорт. А там какво даваш?
Пюрета - Хип, Гербер, Сънвал
Каши - Милупа

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 522
1. памперси- Huggies, продават се и в България, цената е около 32 лв. за голям пакет (не помня колко бройки)
2. пюрета- ХИП, Гербер, цената е около 1,50-2,50 лв. в зависимост от вида плодово, зеленчуково и т.н.
3. адаптирано мляко- Аптамил, цената му е близо 19 лв. за 800 гр.
4. каши- Милупа, струват около 6лв.
Това са марките, които съм ползвала и бих могла да ти препоръчам. За останалите продукти за които питаш не съм ги срещала на нашия пазар. Кремове за дупето има страшно много, но точно този който ти посочваш не. Би могла предполагам да го вземеш от вас, ако не Мустела е добра козметика, и този Български крем Бочко е много хубав също.

# 6
Много ви благодаря момичета за изчерпателните отговори! Страхотно сте   Hug
Крем Бочко наистина е хубав, бяха ми изпратили от България, но той е по скоро когато вече има проблем - подсичане, зачервяване, а това което се ползва тук е за предотвратяване, слага се при всяка смяна на памперса, образува тънак филм и така предпазва, ще си взема оттук.
Колкото до млякото ние сме на Similac, това е канадска марка, така че няма да я намеря там, с това мляко е от самото начало, доктора ни каза да не го сменяме, харесва и, понася и, нямала е колики, но смятам, че е вече голяма и мога да и дам друго мляко, надявам се да няма проблем. Досега обаче дори кашите и купувам безмлечни и слагам от нейното мляко. Ако взимам от тук ще трябва да се натоваря с много кутии, въпреки че са по 900 гр. Тя ще е на 9 месеца и 1 седмица когато пристигнем в БГ.
Аз съм от Варна и ще се радвам да се запозная с майки от града  Simple Smile

Още веднъж много ви благодаря!  Two Hearts

# 7
  • София
  • Мнения: 2 157
За момента най-добро на българския пазар е Aptamil . Това е и мнението на повечето майки . Мисля ,че сте достатъчно големи и няма да има проблем да смениш млякото. А относно безмлечните каши, ми то и тук има такива. Всякакви марки : Blevit, Milupa...etc.
И аз съм си лятото във Варна с малката, ако искаш свиркай, ще ходим в морската градина Joy  Hug

# 8
  • Мнения: 630
Здравей. Аз бих те посъветвала да не рискуваш със смяна на мляко. По-добре за да нямаш приблеми си носи млякото, което ползвате.

# 9
Още веднъж благодаря на всички за отговорите и информацията! Прекрасни сте  Simple Smile

MadGirl , ще се обадя непременно  Simple Smile
 

# 10
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Petroleum jelly = вазелин

# 11
Petroleum jelly = вазелин - да  Simple Smile
Точно това е, но вазелин е само на определени марки - например на unilever..., и още някоя мисля, но сега не се спомням, на другите пише Petroleum jelly. Но това не е точно вазелина който познаваме ж България и за това написах Petroleum jelly. Също има и продукти за тяло серия Vaseline, но не е petroleum jelly.

Не зная дали да пусна нов постинг или да попитам тук, поръчах от сайта на Пакостник някои неща, за да са там вече когато ристигнем, та тъпроса ми е имате ли поръчки от тях и какво ви е мнението!
Благодаря още веднъж  Simple Smile

# 12
TarikMom, хайде идвай в Канада щом мечтаеш  Simple Smile Ще ти хареса  Wink

# 13
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
TarikMom, хайде идвай в Канада щом мечтаеш  Simple Smile Ще ти хареса  Wink

 newsm17 smile3521 newsm10

Айде дано до края на тази година.

# 14
Желая ти го от сърце  Simple Smile .... и да се обадиш като дойдеш.....

Общи условия

Активация на акаунт