Декоративно зайче

  • 8 774
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 424
Въпросът ми е насочен предимно към стопанките на декоративни зайчета. Мога ли да го извеждам на терасата, когато е топло и грее слънце( не много силно) ? Днес за пръв път го сложих за 20 мин да го види слънце милото ми  Heart Eyes  но се чудя дали има смисъл и да не взема да му навредя нещо,нали са много чувствителни....
Предварително благодаря за отговорите   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 120
мисля,че няма проблем.моята приятелка го извежда дори навън  #Crazy но тя си е шантава
понякога го оставя на балкона,а ако му е слънчево си намира сенчесто място
 Peace

# 2
  • Мнения: 1 234
Ами да ти кажа,аз си гледам зайче и не смея да го изкарвам на терасата.Имам някакъв бегъл спомен че като го купих продавачката ми каза да не го излагам на пряка слънчева светлина.Бях в едно заведение в което имаше декоративно зайче и го бяха оставили на слънце под една метална щайга,която бяше затисната с камък.Миличкото,през цялото време се криеше под камъка Tired.Та затова си мисля че не е добре,но може и да греша.А мойто да го пусна да тичка на терасата не мога,защото е малко големичко Mr. Green-оказа се,че е наполовина декоративно и ме е страх да не вземе да скочи на перваза и да падне долу. Confused

# 3
  • Мнения: 1 424
Аз не го пускам да си тичка,защото има доста голяма вероятност да падне  Confused  Сложих го с клетката  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 261
Нищо му няма!Стига да не го напича силно през лятото.То тогава ще се крие.Моя разбойник цяло лято си тича по терасата.Като му стане жега си намира къде да се скрие на сянка.

# 5
  • Мнения: 13 182
Три години гледаме декоративно зайче на двора. Изглежда страхотно, дебело и щастливо. Нито котки го ядат, нито умира от топло или студено. Изнеси го, това е животинче, което обича въздух.

# 6
  • Мнения: 4 390
Само, ако е достатъчно топло, иначе може да се разболее /както стана с нашето/.
Сложихме го с клетката на цимента на терасата за час-два и то получи възпаление на пикочните пътища, та го водихме да му слагат инжекция. Confused
Лекарят ни предупреди, че са много нежни и капризни, и че често се случва да простиват.

Моето на е на половин година, досега е гледано само вътре, на топличко.

# 7
  • Мнения: 2 467
vodka_s_led ще ти ползвам темичката за което черпя с водка с лед Wink
  bouquet Hug

С какво се храни заек?
Мъжът ми донесе заек  на бебка. Не декоративен  Mr. Green та не ме питайте тоя гигант какво ще го правим като порасне  ooooh!
Цял следобед си пасе трева, бяга из двора. Та освен че си хареса райграса, му дадохме жито и вода.

# 8
  • Мнения: 2 550
Аз моето го държа цяло лято на терасата (вече 3-4 години)...
Самата тераса не е съвсем слънчева и не му е прекалено горещо...пуснато е по цял ден да щрапа.

# 9
  • Мнения: 173
 Колко години живеят декоративните зайчета,моля кажете ми?
Искам да купя на децата,но се опасявам,че може да умре Tired
и като знам как ще го преживеем...

# 10
Моя го пускам да се разхожда на терасата 
 
Колко години живеят декоративните зайчета,моля кажете ми?
Искам да купя на децата,но се опасявам,че може да умре Tired
и като знам как ще го преживеем...
живеят 6години

# 11
  • Не съм от тук и съм за малко
  • Мнения: 717
Чела съм, че живеят средно 8-10 години, дори 12. Истински домашен любимец   Grinning

# 12
  • Мнения: 173
А аз си мислех,че живеят 1-2 години-като хамстерите.
Благодаря за инфото-Ще си купим такова зайче. Grinning

# 13
  • Мнения: 6 992
i-max, зайчетата са крехки животинки - лесно настиват, хващат хорските вирусчета и т.н. Лесно се разболяват, трябва да се ваксинират. И могат наистина да умрат бързо, ако не им се обръща достатъчно внимание и не се хване навреме настинката. Не е като куче... Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 3 647
vodka_s_led ще ти ползвам темичката за което черпя с водка с лед Wink
  bouquet Hug

С какво се храни заек?
Мъжът ми донесе заек  на бебка. Не декоративен  Mr. Green та не ме питайте тоя гигант какво ще го правим като порасне  ooooh!
Цял следобед си пасе трева, бяга из двора. Та освен че си хареса райграса, му дадохме жито и вода.
царевица ( ако има такава с кочан - обожават я), люцерина, жито, треви каквито се сетиш, моркови, ябълки, листа от зеле и зелени салати

Общи условия

Активация на акаунт