Какво и по колко хапвате на 9 месеца?

  • 441
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 822
Здравейте мами! Ние вече сме на 9 месеца и още се притеснявам за храненето на бебка.Освен ,че цукаме нон стоп, сме записани и на млечна кухня, но повече хвърляме отколкото ядем  Confused Сутрин и давам настърган плод с каша, наобед към 2 часа манджата от кухнята, но хапва 4,5 лъжички и вечер понякога сме само на "цука". Все се притеснявам да не я държа гладна и да не е еднообразно менюто ни.Моля ви  Praynig  дайте малко идеи! Ще ви бъдем благодарни с бебката.

# 1
  • Мнения: 157
Сутрин рано пием мляко, към 10ч. - попара, 11-12ч. настърган плод, 13-14ч. зеленчуково или месно пюре, 18-19ч. - каша и 23-24ч. - мляко. кухнята мисля да я почнем като навърши 10 мес.

# 2
Ние сме на 10 и 1/2 месеца и ето това е нашето меню:
6:00 - мляко
8:00 - "закуска" - давам и от моя тост с малко палмово масло, както и вода
9:30 - мляко
12:00 - обяд - 50 грама супа, каша или от сорта - домашно приготвено защото не яде от бурканчета, някой път си го изяжда, друг път не го вкусва даже
14:00 - мляко
17:00 - мляко
18:30 - 19:00 - или мляко или "вечеря" - пърченца авокадо или супа/каша в зависимост дали е в настроение да яде твърда храна
21:00 - мляко

Ние сме доста назад със захранването, не ще и това е, а готови храни не вкусва... Кърмим се и се храним на поискване. 

Според мен ако детето си наддава добре и не отказва тотално да яде твърди храни нямаш повод за притеснение. Simple Smile

# 3
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
ние:
сутрин рано - АМ и малко кърма, за съжаление вече почти нямам
около 10 - попара или каша
обяд-малко супичка с основно от кухнята
към 14ч.-мляко
към 17-плодово пюре или кремче с добавен плод
след това до спането-АМ и кърмене.

# 4
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
за кухнята - не се притеснявай и аз в началото повече хвърлях. детето ще свикне постепенно с храната. ако не-здраве да е! Grinning

# 5
  • Мнения: 306
почти на 9 сме и ние, единственото ни различно от кърма хранене са 100тината грама зеленчуково (или с пиле понякога) пюре около 13 часа
изяжда ги с много зор и често веднага след това суче доволно Rolling Eyes

понякога си гризва от моята ябълка или банан, ако види кака му, че яде, а от седмица и по една солетка на ден изяжда с голям кеф

това е, не мисля, че има място за притеснение при вас - дай време на бебката да свикне с новите консистенции и вкусове  Peace

# 6
  • Мнения: 1 440
Ние скоро ставаме на 9 месеца и за сега нямя изгледи да ядем зеленчуци и меса, въпреки че я захраних (след което тя ги отказа категорично). Режимът ни горе-долу е:
6:30 - кърма
11:00 - каша с пасиран плод,бисквита и кърма
15:30 - кърма (понякога може пак каша)
19:00 - плодово пюре
20:30 - кърма

# 7
  • Мнения: 822
Благодаря ви майчета!Малко се поуспокоих!Тя беба си е дебеланка по принцип, но по-голямата част от менюто ни е кърма, затова се притеснявах, да не изоставаме с допълнителните храни!

# 8
  • София
  • Мнения: 555
Споко, в кърмата си има всичко необходимо, няма за къде да бързате Simple Smile Моята Радинка е вече на 11 месеца и едва от няколко дни започна да проявява по-голям интерес към твърдата храна и то когато и ние ядем, но основно още си е на кърма. На обед хапва зеленчуково или месно пюре и от скоро и някои домашни манджички, (които преди категорично отказваше) и следобед каша, а по някое време малко плодче или по нещо, което аз дъвча и става и за нея (вчера с голям апетит изяде едно парче кашкавал).

Общи условия

Активация на акаунт