Пълнено пиле-всякакви рецепти!

  • 36 605
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 334
Здравейте майчета,

трябва ми рецепта за пълнено пиле.Нещо интересно,традиционо и вкусно.Искам да изненадам кумовете ми за прошка.На този ден  ходим у тях с пиле и понеже тя е страхотен кулинар искам да я изненадам.Аз все още съм в процес на обучение,но се надявам в скоро време да се справям добре с готвенето.
Моля подробно да ми опишете как се прави,защото ще ми е за първи път и не искам да стане гаф.
Вие ходите ли при кумувете си на този ден?Какво носите?
Някоя мама знае ли на коя дата точно се пада прошка тази година?

Предварително ви благодаря за помоща.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
На 13-ти март е Сирни заговезни, май тогава се искаше прошка. Ако е така имаш доста време, за да тренираш и да се представиш блестящо пред кумата си. А защо реши точно с пълнено пиле да и взимаш ума?

# 2
  • Мнения: 3 334
Цитат на: Valeria
На 13-ти март е Сирни заговезни, май тогава се искаше прошка. Ако е така имаш доста време, за да тренираш и да се представиш блестящо пред кумата си. А защо реши точно с пълнено пиле да и взимаш ума?


Защото на този ден ходим с пиле у тях-поне такава е традицията при нас. Wink

# 3
# 4
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: Anni

Защото на този ден ходим с пиле у тях-поне такава е традицията при нас. Wink

Благодаря за уточнението Wink  Ние не ходим, защото и без това кумовете ни се разделиха.
Обаче пълненото пиле на мен специално много сухо ми стои самото месо, няма ли начин да го замениш с пилешки пържолки, все пак и те са от пиле Confused:

# 5
  • Мнения: 3 334
Цитат на: Valeria
Цитат на: Anni

Защото на този ден ходим с пиле у тях-поне такава е традицията при нас. Wink

Благодаря за уточнението Wink  Ние не ходим, защото и без това кумовете ни се разделиха.
Обаче пълненото пиле на мен специално много сухо ми стои самото месо, няма ли начин да го замениш с пилешки пържолки, все пак и те са от пиле Confused:


незнам Thinking казват,че пилето трябва да е цяло!

# 6
  • Мнения: 3 334


благодаря,но дайте още идейки!

# 7
# 8
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Другата тема не я изчетох цялата, но преди време бях яла пуйка пълнена с кестени, стафиди и някаква плънка и много ми хареса.
Мисля си, че това спокойно може да се получи и с пиле Rolling Eyes

# 9
Хайде да си дам и моя рецепта за пиленцето
 Arrow разстопявам едно пакетче кр.масло с 1с.л червен пипер
(тук продават и солено масло, за да стане твоето такова добави му примерно 1ч.л сол)
 Arrow обтривам пилето отвътре и от вън с тази смес
 Arrow Отделно запържвам една глава червен лук, 4-5 гъби, 2-3 с.л сладка царевица (консерва), добавям 1ч.ч ориз и всичко това го заливам с пилешки бульон, докато ориза поомекне.
  Arrow Към тази смес добавям 50гр стафиди (или някакви сушени плодове - ябълки, сливи, круши), шунка нарязана на малки кубченца, 20-30гр смлени орехи. Овкусявам с подправки - сол, черен пипер, чубрица, магданоз.
 набутвам всичката тая джурканица в пиленцето.
  Arrow  Поставям го в тавичката дето ще се пече, изливам около 200гр. бяло вино и малко вода, завивам го с фолио и пека(някъде около час, час и половина на по-слаба фурна)
  Arrow Накрая го отвивам, мазвам го пак с малко масло и червен пипер , 1ч.л мед 1ч.л горчица и го оставям да се запече коричката.
Ми това е

# 10
  • Мнения: 3 334
Цитат на: Honda
Arrow Към тази смес добавям 50гр стафиди (или някакви сушени плодове - ябълки, сливи, круши), шунка нарязана на малки кубченца, 20-30гр смлени орехи. Овкусявам с подправки - сол, черен пипер, чубрица, магданоз.
 Arrow набутвам всичката тая джурканица в пиленцето.....

Колко време печеш и на колко градуса?

# 11
Ами аз писах около час, час и половина на 150градуса някъде. Накрая като го отвия вече усилвам на 200 за да се запече по-бързо и да не съхне

# 12
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
През тези дни не се яде месо, но са разрешени всякакви други животински продукти - масло, яйца, мляко, сирене. Вечерта на Сирни заговезни празничната трапеза според обичая включва баница със сирене, риба, различни ястия с яйца и бяла халва с орехи. С тези храни се заговява, оттам идва и името на празника (от говея - постя, въздържам се).
Така 4е пилето не е добра идея за Сирни заговезни, ако се придържаме към каноните на църквата!!!


Яйца, пълнени със спанак
=================
Продукти: 10 яйца, 500 г спанак, 150 г кашкавал, 100 г краве масло, 200 мл прясно мляко, 1 с.л. брашно, сол, черен пипер.
Яйцата се сваряват и се обелват. Отрязва се капаче откъм острата част и внимателно се изважда жълтъкът. В подсолена вода се сварява спанакът, отцежда се, нарязва се на ситно и се смесва със стритите жълтъци, настъргания кашкавал и черен пипер. Със сместа се пълнят яйцата, захлупват се с капачетата и се нареждат в тавичка, намазана с масло. Останалата плънка се смесва с прясното мляко и брашното и се разлива между яйцата. Върху всяко яйце се поставя бучка масло. Ястието се запича за около десет минути в силна фурна.

Кюфтета от яйца
===============
Продукти: 10 яйца, 300 г кашкавал, 1 връзка магданоз, 200 г сухар, сол, черен пипер, растително масло за пържене.
Яйцата се разбиват и към тях се прибавят ситно смленият сухар, настърганият кашкавал, ситно нарязаният магданоз, сол и черен пипер. Сместа се разбърква добре. Със супена лъжица се сипва по малко от сместа в сгорещената мазнина и се изпържват кюфтета. Поднасят се с доматен сос или салата.

Сирене по бански
===============
Продукти: 500 г овче сирене, 2-3 червени домата или доматено пюре, 100 г краве масло, 5 яйца, 250 мл газирана вода, червен пипер, 1 люта чушка.
В пръстен съд се слага натрошеното сирене. Върху него се редят нарязаните на колелца домати и маслото. Захлупва се с капак и се задушава десет минути. Яйцата се разбиват с газираната вода и се изливат върху сиренето. Отново се захлупва и се държи на огъня, докато повърхността му порозовее. Поръсва се с червен пипер и се поднася.

Рибен кебап в стомна
=================
Продукти: 1 кг риба, 100 мл растително масло, 25 г краве масло, 2 глави кромид лук или 2 връзки пресен лук, 20 г доматено пюре, 2 с.л. брашно, 2 люти чушки, половин връзка магданоз, чубрица, червен пипер, джоджен, черен пипер, сол.
Ситно нарязаният лук се задушава в мазнината до златисто, след което се разбърква с брашното и доматеното пюре и се залива с малко вода или рибен бульон. Към получения сос се прибавят нарязаната на порции риба, целите люти чушки, подправките и сол на вкус. Ястието се задушава на слаб огън в пръстен съд със замазан с тесто капак.


Пирдопски млин
==============
Продукти: 500 г брашно, 2 ч.л. сол, 1 с.л. оцет, 200 г прясно масло, 250 г натрошено сирене, 2 яйца, 200 г кисело мляко.
Брашното се пресява и в средата се прави кладенче, в което се слагат солта и оцетът и се налива вода, за да се приготви тесто за точене. Оформят се десет еднакви тестени топчета, от които се разточват кори. След като се запекат на печката до порозовяване, корите се нареждат в тава, като между тях се наръсва плънка от киселото мляко, сиренето и яйцата. Отгоре се наръсва разтопеното масло. Млинът се нарязва на ромбоиди и се пече в умерена фурна. След като се извади, напръсква се със студена вода и се завива в чиста кърпа.


Това е само малка част от рецепти на ястия за Сирни заговезни.

# 13
  • Мнения: 180
Пълнено пиле с картофи по русевскиПродукти:
1 по-голямо пиле, заедно с дреболиите
1 ч. ч. олио
4-5 картофа
1 суп. л. доматено пюре
1 ч. ч. вино
1/2 китка магданоз
черен пипер и сол на вкус
Приготвяне:
Измиваме пилето, нарязваме на ситно дреболиите и ги задушаваме с 4 суп. л. мазнина и малко вода. След като се позачервят, ги изваждаме и в същата мазнина изпържваме нарязаните на кубчета картофи. Разбъркваме дреболиите с картофите, посоляваме ги, поръсваме с черен пипер и ситно нарязан магданоз и пълним със сместа пилето. Зашиваме отвора. С останалата мазнина обилно го намазваме, посоляваме го, слагаме го в тавичка и сипваме малко гореща вода, за да се задуши и месото да омекне по-бързо. Когато печеното е готово, заливаме го с доматеното пюре, разтворено в 1/2 ч. ч. гореща вода и виното. Допичаме ястието в умерена фурна.


Пълнено пиле

Продукти:
1 по-голямо пиле
3 кубчета пилешки бульон
300 гр. картофи
200 гр. зелен фасул от консерва
500 гр. гъби
30 гр. масло
5-6 скилидки чесън
4 с. л. бяло вино
магданоз, сол, черен пипер
Приготвяне:
Разтворете 2 кубчета пилешки бульон в 2 л гореща вода и сложете пилето да се вари в него 20 мин. Обелете картофите и ги сварете заедно със зеления фасул. След като изстинат, ги пасирайте, като прибавите маслото, чесъна, ситно нарязан магданоз, сол и черен пипер. Загрейте фурната до 220 градуса. Извадете пилето, отцедете го, напълнете го с пюрето от зеленчуците и зашийте отвора с конец. Сложете пилето в съд за печене, залейте го с останалото кубче пилешки бульон и виното. Сложете го да се пече, като от време на време го поливате със соса. Нарежете гъбите и останалия чесън, посолете ги със сол, наръсете с черен пипер и магданоз. Наредете ги под и около пилето и печете още 20 мин.



Пълнено пиле
Продукти:
1 пиле
250 гр. кашкавал
250 гр. гъби
250 гр. кренвирши
1 пакетче масло
1 ч. ч. бира
1/2 ч. ч. вода
1 ч. л. червен пипер
сол, копър, магданоз
Приготвяне:
Приготвя се плънка от задушените гъби, нарязаните на ситно кренвирши и настъргания кашкавал. Подправките се накълцват на ситно. Прибавя се и половината от маслото. Пилето се напълва и отворът се зашива. Пилето се намазва с останалото масло и червения пипер. Бирата и водата се смесват и се полива отгоре. Пече се, като от време на време пилето се полива със соса. Поднася се със задушени картофи.

Добър апетит!  Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 3 328
Цитат на: Eli===
През тези дни не се яде месо, но са разрешени всякакви други животински продукти - масло, яйца, мляко, сирене. Вечерта на Сирни заговезни празничната трапеза според обичая включва баница със сирене, риба, различни ястия с яйца и бяла халва с орехи. С тези храни се заговява, оттам идва и името на празника (от говея - постя, въздържам се).
Така 4е пилето не е добра идея за Сирни заговезни, ако се придържаме към каноните на църквата!!!  
Извинявам се за off-а:
Направо от ръцете си ми взела постинга Laughing Тъкмо се канех да напиша нещо подобно и стигнах до твоя. пиле и въобще месни ястия - седмица по-рано - на Месни заговезни. След това - в цялата следваща седмица, ако човек ще спазва поста, се хапват само млечни и растителни храни, а след Сирни заговезни - и без млечните. Разбира се, постът не се свежда нито само, нито на първо място до храните.

Общи условия

Активация на акаунт