Глутенови безмлечни каши

  • 1 299
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 656
Здравейте момичета Grinning
Ние сме с АБКМ и давам само безмлечни каши на Ивчо Grinning Вече сме големи и мисля да включа глутена вече, но ми се иска да е с някоя глутенова каша newsm78. Дайте идеи вие давали ли сте глутенови безмлечни каши на вашите бебоци и какви Laughing

# 1
  • Мнения: 4 970
И аз проу4вах този тип каши , но още не съм давала такива. Има на Нестле- безмлечна-8 зърнени култури,на Плазмон- 4 зърнена каша,Милупа- био безмлечна - 7 зърна, също на МИлупа имат безм;ечна с грис, но не съм сигутна дали е с глутен( т.е.- какъв е гриса).На Слънчо също има безмле4на пшенична.ПОгледни и кашите в бурканчета на Алете .АМи - това е от мен. Grinning

# 2
  • Мнения: 27 524
Най-много такива има на Нестле и на Данон. На Данон обаче май не се внасят в Бг (засега), остават ти Нестле. За други марки нямам наблюдения.

# 3
  • Мнения: 510
На Милупа кашата със 7 зърна е страхотна, без оцветители, захар и т.н., добра консистенция и най-важното бебето много я харесва.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 360
здравей!

моето бебе също е с АБКМ и се озъртах доста време за еднокомпонентни и безмлечни глутенови каши, с които да захраня. исках да не е пшеница първото, но просто няма такива - хем безмлечни, хем от един вид глутен-съдържащо зърно, хем да не е пшеница.
намерих един пшеничен безмлечен грис на Нестле Алете, но на немски с дребни буквички на етикета пише, че може да съдържа следи от мляко (което на българския етикет не го пишеше!). намерих овесена безмлечна каша на Блевит, но тя е смесена с пшеница. Хип имат каша от круши в бурканче с люспички от пшеница и овес.

а не е хубаво да се дават няколко нови храни наведнъж, както знаем всички. така че, тия със 7, 17 и прочие зърна просто отпадат.

накрая купих един пшеничен кус-кус на Плазмон. няма мляко, много ситни перлички са. вари се 2 минути. с него захраних преди 3 дни.

Общи условия

Активация на акаунт