Помощ! Рецептата за ястие с кайма в облепена с картофи формичка

  • 861
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 924
Майчета кулинарни изкусителки, моля помагайте  Hug
Направих една рецепта, която намерих тук. Помня, че каймата+моркови+грах се запържваха. Отделно се варяха картофи, с които се облепяше формичка за печени и се пълнеше плънка. "Разрових" форума, но не откривам точната рецепта, а не помня заглавието на темата.  Thinking Така ми се ослади и ми се иска пак да я сготвя. Мерси предварително  Hug

# 1
  • Мнения: 6 461
Предполагам ,че имаш предвид на

 Тили  Месно-зеленчуковия  пай 


Здравейте, момичета!
Ето какво спретнах снощи за вечеря. Надявам се да ви хареса!

Месно-зеленчуков пай

500гр. картофи
200гр. грах
200гр. моркови
200гр. лук
1 пакетче (250гр.) кайма
половин буркан доматено пюре
черен пипер, кимион, чубрица и сол на вкус
1 връзка магданоз

Картофите се сваряват, обелват и намачкват.
В тенджерка (за да не пръска   ) се задушават лука, каймата, граха и морковите. Овкусяват се с подправките. След отдръпване от огъня се прибавя и доматеното пюре.
С 2/3 от намачканите картофи се "облепят" дъното и стените на намазнена форма за кекс. Зеленчуково- месната плънка се нарежда върху наредените намачкани картофи. Най-отгоре се "запечатва" с останалата 1/3 от намачканите картофи. Пече се 20 мин. при предварително загрята на 200 градуса фурна и още 10 мин. само на горен реотан или грил ( за да хване коричка и да не се разпадне при обръщане и сервиране).  След като малко поизстине се обръща в подходящ съд.
Добър апетит!

Импровизирах с това, което имах в хладилника, а ето какво се получи:



# 2
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Дими вече ти е отговорила!  Hug Ако имаш предвид моя пай, това е! Успех с приготвянето!  Peace

# 3
  • Мнения: 505
Тази рецепта съм я пропуснала, но ще пробвам, защото освен вкусно изглежда много интересно  Peace

# 4
  • Мнения: 4 176
Оооо, ще пробвам.

# 5
  • Мнения: 924
Мерси, супер сте  Hug Много вкусничко става  Peace Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт