студентка или баба?

  • 2 264
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 99
Знам, че не може току-така да се обобщава, но все пак - студентка или възрастна жена за детегледачка? Бихте ли поверили бебето си на човек, който още няма свои деца? А на мъж?   

# 1
  • Мнения: 1 835
Сигурна съм, че ще чуеш всякакви мнения. Първата ми гледачка беше млада жена, която имаше 2 деца. Отначало се зарадвах - виках си: супер, няма начин да не им хареса млад човек.  Обаче въобще не бях доволна - много мързелива, не се грижеше добре за децата, всичко претупваше - пълно разочарование. Втората и третата ми детегледачка бяха възрастни жени - и двете бяха страхотни, особено втората - изключително отговорни, занимаваха се с децата, измисляха им игри, учеха ги на най-различни неща. Благодаряим от сърце.
Трудно бих поверила детето си на жена, която не е майка - вероятността да омаловажава опасносностите и да се отнася лекомислено е много голяма.
Ти си знаеш най-добре все пак. Всичко зависи от конкретния човек.

# 2
  • Мнения: 2 978
Всичко е до човека. До това дали харесва работата си или не.
Не мисля, че годините имат значение Peace

# 3
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Всичко е до човека. До това дали харесва работата си или не.
Не мисля, че годините имат значение Peace
И аз мисля така!  Peace

# 4
  • Мнения: 647
Всичко е до човека. До това дали харесва работата си или не.
Не мисля, че годините имат значение Peace
Но все пак клоня към баба ! Peace

# 5
  • Мнения: 1 896
Студентка!
Идвали са да ми помагат студентки по предучилищна педагогика, много свежи и информирани. Дават на детето да тича и да се катери, не се шашкат от глупости (от сорта че ще се изпоти или изцапа), уважават чувствата му, не го заплашват с Баба Меца, не му казват че "само лошите деца правят така" или "как може да плачеш, какъв мъж си" или "всички ще ти се смеят". И не го хранят с царевични пръчки и вафли. Ми това е, повечето баби правят поне част от тези неща по мои наблюдения. Аз бих предпочела децата ми да ги гледа някой, който има по-близки виждания за живота до моите.
Въпреки това конкретната личност има огромно значение - съгласна съм, че не може да се обобщава сто процента.

# 6
# 7
  • София
  • Мнения: 392
Ако питаш тати вероятно студентката !!!

# 8
  • Мнения: 2 978
Ако питаш тати вероятно студентката !!!


 Whistling

# 9
  • Мнения: 8 450
Студентка!От личен опит!
Млад,свеж човек,с идеи,поддава се на обучение и сам носи новото.

# 10
  • Мнения: 318
Моят скромен опит казва да за студентка (или поне млада жена).
Преди това бях твърдо за баба. Вече никак.

Родната баба на децата ми ги гледа 6-7 месеца. Тя се оказа доста мързелива. Не се помръдваше от дивана, от там ги командваше.
Любимата й дума беше НЕ -недей това, недей онова, ще паднеш, ще се удариш, абе все глупави и безпочвени заплахи. Нищо не му даваше да направи, сакън да не разхвърля нещо. Аз съм много против това. Просто не й се  отдаваше да се занимава с малки деца.
Сега синчето ми го гледа момиче в 20-те, няма още свои деца. Той е много привързан към нея, тя определено добре се занимава с него-сяда с него на пода да си играят, говори му, много е мила и спокойна. Познавахме я чрез приятели и бях сигурна, че добре ще се разберат с малкия.

Но стигнах до този извод на принципа на пробата и грешката.

Много съм съгласна с мнението на basilisk  Peace

Последна редакция: сб, 14 апр 2007, 05:13 от Тути Фрути

# 11
  • Vienna
  • Мнения: 519
СТУДЕНТКА!
бабите си 3наят своето и и3общо не се сьобра3яват с твоите и3исквания... на мен една ми беше ка3ала, тя две деца е отгледала и те са супер сполу4или в живота (абе и3обшо просто гениални са) няма тя да си променя педагоги4еските методи 3аради една в4ерашна пикла.... #Crazy
е, от тогава имам само млади моми4ета и сьм мн. доволна.

# 12
  • Мнения: 2 556
Зависи изцяло от човека, а не от възрастта!

Моята е пенсиониран педиатър - безкрайно съм доволна. Най-важното е, че се разбират идеално с детето - какво по-хубаво от това. Учи я на песнички, игрички и т.н.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 967
Зависи изцяло от човека, а не от възрастта!

Моята е пенсиониран педиатър - безкрайно съм доволна.


И аз донякъде съм на мнението, че зависи от възрастта и на двете предложения. Обаче ако намериш баба, която е била педиатър, педагог или нещо от този род, мисля че ще бъде по-добре.

# 14
  • Мнения: 3 164
Дано не се налага да правя такъв избор Praynigнезнам, никой не избирам Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт