Ниски нива на хемоглобин, еритроцити и хематокрит

  • 52 375
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 663
Здравейте, днес си направих изследвания на кръвта и се оказа, че хемоглобина, еритроцитите и хематокрита са под нормата.През миналата бременност имах проблем само с хемоглобина и пиех ампули желязо, предполагам и сега ще е  така, но са останалите 2 не знам какво да правя.Пускам темата, защото съм притеснена, а гинеколога ми е в операция и не отговаря.
Ако сте имали подобен проблем какво направихте, за да го решите?
Хемоглобина ми е 110
Еритроцити 3.38 при референтни стойности 3.7-5.3
Хематокрит 0.317 при ...................................... 0.35-0.48

# 1
  • Мнения: 1 409
Не мисля,че има от какво да се притесняваш.Хемоглобина не ти е чак толкова нисък.Няма как да не са ниски и останалите показатели при нисък хемоглобин,просто защото те са свързани.Не е възможно с миналата бременност да ти е падал само хемоглобина.Предполагам,че ще ти дадат да пиеш желязо и нещата ще се нормализират.А какви са ти стойностите на MCV?

# 2
  • Мнения: 2 663
Попрочетох това-онова, ама съм паника като нещо не е както трябва!
MCV ми е 93.9

# 3
  • Мнения: 1 409
MCV е в норма,така че не се шашкай,просто бебо си взима своето.
Аз съм с хемоглобин 103.Покажи си резултата на д-ра и не си създавай излишни притеснения

# 4
  • Мнения: 2 663
MCV е в норма,така че не се шашкай,просто бебо си взима своето.
Аз съм с хемоглобин 103.Покажи си резултата на д-ра и не си създавай излишни притеснения

Благодаря ти много!!!

# 5
  • Мнения: 133
Здравей konstans, да ти кажа и съм в паника по същият въпрос, защото АГ-то ми обясни, че последствията от ниското ниво на хемоглобина е че не достига достатъчно кислород до бебчо и храненето му също не е пълноценно, и обикновено бебетата се раждат по- леки на кг. Аз съм с ниско ниво на хемоглобина още от януари, може би и от преди това, но от тогава са ми първите изследвания. Понеже не знаех, че са такива последствията, бях много небрежна и само пих  20 дни Малтофер по едно време. Сега в понеделник ще ми взимат кръв и предполагам, че нивото на хемоглобина ще си е все така ниско. Трябва обаче спешно да вземем мерки и да ги повишим тези нива. Не знам може ли заради това да се роди недоносено бебе?

# 6
  • Мнения: 46 437
Хемоглобинът ти е нормален за бременна  Peace

# 7
  • на пистата
  • Мнения: 5 819
хемоглобина ти е чудесен,аз какво да кажа като вчера взех моите изследвания  и хем ми е 92 ама аз съм свикнала де.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 585
хемоглобина ти е чудесен

Под нормата се смята хемоглобин под 100 за бременна.
Аз какво да кажа като моя не може и 100 да достигне, а имаше период, в който беше 74. #CrazyЕ вярно е, че при мен проблемът е друг, но както и да е.
Няма за какво да се притесняваш. Peace Бременей си спокойно и леко раждане . Hug

Общи условия

Активация на акаунт