Въпрос за майчинство според новите промени..

  • 394
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 779
Мили мами имам едно питане... Бременна сам в 1 ви ден на осмия месец.На 18.04.2007 правя пълни 6 месеца в фирмата,в която работя сега.(назначиха ме на 18.10.2006.)А на 29.04.2007 по инфо от лекаря ми би трябвало да изляза в маичинство.Ще имам ли право на по-високото майчинство според новите промени,т е 95% от досегашното ми месечно възнаграждение? newsm78
предварително мерси за отговорите...
А на еднократна помощ?И колко е тя сега?Първия път раждах преди 8 години,нещата сега са по други.. Simple Smile

# 1
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Първо обезщетението за бременност и раждане е 90% от средно дневното брутно възнаграждение за последните 6 месеца, но не повече от средно дневното нетно възнаграждение за същия период. Ако имате 6 месеца осигурителен стаж към момента на излизане в болничен ще можете за ползвате правото на обезщетение.
За вас периода за изчисляване на обезщетението е м.октомври 2006 г. - м.март 2007 г.
Еднократната помощ за първо, второ и трето дете е 200 лв. На нея имат право всички родени живи деца. Давностния срок е 3 години считано от датата на раждане на детето. Необходимите документи са Акт за раждане на детето /копие и оригинал/, копие на акта за раждане на предишни деца, удостоверие на семейно положение от общината /срещу 4 лв/, лична карта на майката за спрака и попълнена молба по образец на Социалната служба. Документите се подават в Социалната служба по адресна регистрация на майката.

Общи условия

Активация на акаунт