Разяснете ми един странен разказ за трета сливица!!!

  • 3 257
  • 25
  •   1
Отговори
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
   Става въпрос за моя много близка приятелка.Историята ми е много странна, но предполагам, че майката е била силно притеснена заради детето и не е разбрала за какво става въпрос.

   Детето е на 1г.1м. и беше болно доста време.Педиатърката ги е пратила на УНГ и те отишли при познат лекар в Пирогов.Човека отворил устата на детето и видял голяма трета сливица ThinkingКазал на майката да го държи здраво, бръкнал в устата с пръст и спукал сливицата newsm78 Rolling EyesИзтекло много гной, но детето на следващият ден било много по-добре.

 Аз ли не разбирам?!Как така се пука трета сливица с пръст?!На мен лекари ми казаха, че третата сливица израствала след втората година.Дайте малко яснота, моля ви!Любопитството ме гризе много Heart Eyes

# 1
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ми не е разбрала нещо жената, аз не знам да може да се "пука" сливица, знам, че я вадят. Пък дори и да се "пука" няма да е с пръст  Crazy
Ама аз не съм специалист, де...

# 2
  • Мнения: 941
нещо не ми е ясно и на мен,как така с пръст??? newsm78 И нещо друго се сещам-ами дезинфекция? така може да внесе някаква инфекция.Аз ако съм на майката на мястото,ще му вкарам пръста сещате се къде #2gunfire

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
.Аз ако съм на майката на мястото,ще му вкарам пръста сещате се къде #2gunfire
  JoyАз не вярвам, че го е направил.Според мен не може ей така да се спука сливица.На мен са ми вадили, знам какво представлява сливицата Simple SmileНе може сега на мястото на третата сливица да виси една празна спукана торбичка Sick

# 4
  • София
  • Мнения: 1 546
Е това направо ме.....разби!?! Shocked изпадам в шок и ужас вече като чуя Пирогов..какви ли не истории вече научавам. #Crazy

# 5
  • Мнения: 941
Биляна,питай твоята позната да се сети за подробности,че ми е  любопитно.А и ние вчера на консултацията,педито каза,че още от сега има големи сливици,той е на 11м.,значи ли това,че ще ми боледува често newsm78

# 6
  • Мнения: 8 505
Няй-вероятно лекарят е притиснал сливицата и насъбралата се в джобовете и гной е изтекла.Въпреки това ми звучи абсурдно-как така след това детето е било добре.Щом се е стигнало до положения гной,би трябвало сливицата да се отстрани,нищо че детето е малко.

# 7
  • Мнения: 492
  Човека отворил устата на детето и видял голяма трета сливица
Интересно ми е как без никакъв инструмент видя третата сливица?Как бръкна с пръсти там?

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Биляна,питай твоята позната да се сети за подробности,че ми е  любопитно.А и ние вчера на консултацията,педито каза,че още от сега има големи сливици,той е на 11м.,значи ли това,че ще ми боледува често newsm78
Ами, ако пак питам ще ми се обиди ConfusedСтранно, но факт.Беше много развълнувана като ми го разказваше.Аз бях скептично настроена относно истината и май и стана неприятно.

 За големите сливици и честото боледуване не мисля, че има връзка.

# 9
  • Мнения: 3 098


 За големите сливици и честото боледуване не мисля, че има връзка.
Има,има и то пряка.
А за историята,аз съм 4увала такива истории за вдигане,пукане,издърпване на сливици,но не и на трета такава,а и баби го правят това.Не знам,ако е възпалена,уголемена и пре4и лекарите ги махат,за такова пукане за пръв път 4увам.

# 10
  • Мнения: 46 437
Сигурно е бил някакъв "джоб" с гной  Confused

# 11
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
аз като един "експерт" по сливиците волю неволю.....
тази история е малко от приказките 1001 нощ.

детето го държи здраво майката, д-р бърка зад носа (защото третата сливица е там) и я пука и детето не се дави в гной, нищо....

да бе да, моля ви се Crazy

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 553
.А и ние вчера на консултацията,педито каза,че още от сега има големи сливици,той е на 11м.,значи ли това,че ще ми боледува често newsm78
 
 От както ходим на консултации с моето дете ни казваха ,че имаме    "сочни " разбирай големи сливици . С  времето те стават все по-сочни и големи. Сега сме на 5години и боледуваме много често. Дано твоето детенце да не е от отбора на вечно болните дечица. Hug



















# 13
  • Мнения: 286
Само да попитам третата сливица не се ли вади през носа?

# 14
  • Мнения: 366
Този лекар-факир да не практикува безкръвни операции?!  Shocked Звучи ми наистина невероятно и странно.
Мога да споделя с вас нещо от личен опит. Дъщеря ми направи първата ангина на 6 месеца. Преди да навърши 1 година направи още една. Педиатърката каза, че сливиците й са големички и ще си патим от тях. Беше на година и 3 месеца, когато я заведох при специалист УНГ. Той потвърди, че сливиците са доста големки и каза, че има трета сливица. Изписа и капки за нос и хапчета по схема и определи ден за контролен преглед. Естествено изпълних всичко точно и на контролния преглед след месец нямаше и следа от третата сливица. Не знам как стана, но е факт. Впоследствие разбрах, че такава терапия предхожда операция да отстраняване на трета сливица. Оттървахме ножа и детето все още си е с големите сливици, които ни притесняват от време на време.

Общи условия

Активация на акаунт