Болки в гърлото, хрема и кърмене

  • 10 392
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
Моля ви дайте съвет.Бебо е на месец и го кърмя,но от седмица имам страшна болка в гърлото и хрема.Личния лекар ми изписа анибиотик Оспамокс. Вече го изпих, но не мога да кажа че се чувствам па добре.Незная с какво да се лекувам, а ме е страх да не заразя бебо или да не му навредя с лекарства.Пробвах с инхалаций, чайчета, мед и сода не минава. Какво да правя?  Cry

# 1
  • Мнения: 1 371
Според мен единствено лекар може да ти даде съвет с какво да се лекуваш. Още повече, че и кърмиш. Най-добре се обади на педиатъра.
 Peace

# 2
  • Мнения: 2 959
...Личния лекар ми изписа анибиотик Оспамокс...
Епита, целият курс на лечение на АБ ли мина? Колко дневен Ти беше, нали от 1 седмица си в това състояние? А и защо не пуснеш подобно питане в Кърмаческият? Желая ти скоро да облекчиш положението, при мен за гърло действа гаргара от лайка със сода, но на Теб след като лекар Ти е изписал АБ вероятно е по- сериозно положението. Бързо оздравяване и приятно кърмене на бебо.

# 3
  • Мнения: 386
И аз съм в същото положение от днес имам силни болки в гърлото по принцип рядко боледувам !!! Спомням си вчера се разхождах с бебка и в един магазин една жена хубаво ми се изкашля в лицето и май е от нея!!! #Cussing out ДОНО НЕ ЗАРАЗЯ БЕБЕТО!!!

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
За болки в гърлото и суха кашлица пия Исла Минт-хомеопатични са и на мен ми помогнаха Peace

# 5
  • Мнения: 1 440
Бях така преди около 2 месеца и даже след АБ не ми мина. Отидох на доктор УНГ и той ми изписа Коларгол капки, с които да мажа гърлото. За 3 дни се оправих Peace

# 6
  • Мнения: 819
Здравей!Кърмих 2 г.и 1 месец и знам какво е да не можеш...да се лекуваш човешки заради кърменето.Ползвах Биопарокс,много е ефикасен за болно гърло и хрема,не се пие,а се инхалира и впръсква в носа.Опитай,Ани беше на 20 дни,като се разболях и се лекувах с него.Успех!

# 7
  • Мнения: 559
Ние още се кърмим, налагало ми се е 2 пъти да взема нещо за гърло и това беше БИОПАРоКС, на него пише че може да се взема от бременни и кърмачки, другото което ползвах е хомеопатия и билкови таблетки ISLA.

# 8
  • Мнения: 2 039
Докато кърмех,ми се наложи да пия Оспамокс,предписан от педиатърката на бебо.Каза,че няма проблем  Peace

# 9
  • Мнения: 49
Благодаря на всички за съдействието. Hug Мога да кажа че се чувсвам по добре,сега таткото нещо се разболява,но ще го пратя в другата стая - поне не кърми че да има пряк контакт с бебо. Много са упорити тези грипчета.
Мами пазете се!

# 10
  • София
  • Мнения: 555
За болки в гърлото и суха кашлица пия Исла Минт-хомеопатични са и на мен ми помогнаха Peace
Не са хомеопатични и на листовката пише да не се вземат при кърмене.
А защо лекарят ти е преписал АБ за вирусна инфекция, то затова не е имало никакъв ефект предполагам.

# 11
  • Мнения: 3 499
Когато бях болна докато кърмех пих Панадол рапиде. Консултирай се с педиатъра.

# 12
  • Мнения: 2 039
Докато кърмех,ми се наложи да пия Оспамокс,предписан от педиатърката на бебо.Каза,че няма проблем  Peace
Пропуснах да добавя,че бях наистина много болна,на легло,кърмех непрестанно и бебо не се разболя  Naughty Grinning

Общи условия

Активация на акаунт