Момичетааааааа, ама как ми вдигнахте рейтингааа ....

  • 1 221
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 522
Вчера мъжото се ровил из форума (м/у другото 3 часа е чел  Stuck Out Tongue  ), да види аджеба, какво толкоз му се кефя аз на тоз форум и разбира се първо се забол на рецептите, щото си похапва той, а пък аз от скоро го изненедвам с нови рецепти, прочетени тук.
И кво да види - в номинациите Лунната торта ( аз не я бях видяла Embarassed  Embarassed  Embarassed ) и крещи супер радостен и горд - ама много се изкефих да знаете, щото не съм от най-големите сръчници, пък ме и мързи  Embarassed  Embarassed  Embarassed , та все гледам по тънката лайсна да мина - нещо лесничко, нещо бързичко.
Обаче от тоз форум много се запалих, особено като има и снимка, ей дойде ми мерак, муза, вдъхновение - много ви благодарим - и двамата, защото заслугата е изцяло ваша.
 Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes

# 1
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Аааааа моля, моля, моля....без излишни скромности! Тука мамите сме те признали за кулинар- виртуоз! Мъж ти само може да се гордее с тебе!  Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 1 545
Да прибавя и аз моите комплименти! Вчера я направих за рожденния ден на мъжа ми и обра всички овации. Свекърва ми вече я ангарижа за рожденния ден на свекъра ми, който е в петък, Лаура /сестрата на мъжа ми/, която до сега винаги е правила тортите за разни поводи, ме обяви за конкуренция, майка ми много я хареса и каза, че като се прибере в България ще си я прави....
Благодаря

# 3
  • Франция
  • Мнения: 152
Поздравявам те и аз! Правих тортата за 14.02 във форма-сърце, стана невероятна!
Тоооолкова лесна и вкусна! Препоръ4ах я на 3 приятелки.

# 4
  • Мнения: 1 517
bibi, Лунната торта за мен поне е цяло вълшебство!  Heart Eyes Направих я веднъж, изядох я почти сама  Embarassed , и като свърши веднага купих пак продукти и я направих наново. Хем става бързо, хем е... божествена! И всеки ден да я ям, няма да ми омръзне. Не преувеличавам, аз винаги пиша това, което мисля. Дори тортата "Крем а ля крем", която пробвах преди това и дадох рецептата тук, в сравнение с тази не е нищо. Мое мнение, де...  Rolling Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 736
И аз да потвърдя, че лунната торта е върха, но като я разрязах се поразтече не мога да разбера защо? Ето как изглеждаше:

http://pg.photos.yahoo.com/ph/a_malcheva/detail?.dir=50ed&.d … 7.jpg&.src=ph

Изобщо като разбивах сметаната (тази на Президент) усетих, че остана по-редичка, но колко часа да я бъркам? Искам пак да я направя, но как да сгъстя сметаната? С желатин ли?

# 6
  • Мнения: 1 517
Аз пък я правих с Хопла и нямаше никакъв проблем. Сметаната се разби на много гъста пяна (направо твърда) и си остана така. Може би е от сметаната ти, такава аз не съм ползвала.  Confused

# 7
  • Мнения: 2 567
Зантригувахте ме с тази фантастична торта, а нещо не можах да я намеря.  Stupid ХЕЛП!

# 8
  • Мнения: 1 413
250 гр маслени б-ти се счукват и се рабъркват с 60 гр. разтопено краве масло. По желание се капва малко ромова есенция. Разстилат се на дъното на тавичката и се натъпкват добре (като за чийз кейк).
В тенджерка се разтапят 3 бели шоколада ( може би може с млечни, ама ние сме фенове на белия) и 150 мл. течна сладкарска сметана - слага се на слаб котлон или на водна баня. Разбърква се , докато шоколада се разтопи изцяло. Остава се за поизстине малко. Отделно се разбиват с миксер още 400 мл. течна сладкарска сметана и се добавя разтопения шоколад. Може пак да се капне шоколадова или ромова есенция по желание (аз слагам ромова). Изсипва се върху бисквитите. Заглажда се и муш в хладилника за 2-3 часа. Преди сервиране може да се наръси с - какао, коксови стъгротини, нес-кафе.
Шоши,това е рецептата накратко,аз съм си я прехвърлила в личния тефтер. Биби беше писала,че се прави в откопчаваща се тава за торта,за да е лесно да я сервираш в естетичен вид.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 522
А Mет4ица ти е отговорила -аз вече топя шоколадите и сметаната в микровелето - за по-мързеливо  Twisted Evil  Embarassed , повечето моми казаза, че маслото е малко - верно е - и аз за 14-ти февруари я правих с бисквити Победа ванилия и сложих 100 грама. Иначе когато е с маслени е достатъчно, но те пък са скъпички.

# 10
  • Мнения: 2 567
Благодарско и на двете за рецептата  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт