Детето ако е кръстено трябвали и родителите му също да са ?

  • 4 909
  • 13
  •   1
Отговори
Има ли такива който са кръстили децата си ,а те самите не са ?

# 1
  • Мнения: 431
Я, и мен ме интересува тоз въпрос  Laughing?

# 2
  • Мнения: 364
Може, кръстен трябва да бъде кръстникът.
Чудно ми е само как родители, които не са кръстени ще изявят желание да кръстят детето си  newsm78
Ако родителите вярват в св. тайнство кръщене и поради тази причина искат да кръстят детето си, защо тогава и те не се кръстят?  newsm78
Иначе със сигурна, че навремето баби и дядовци са кръщавали внуците си скришом от родителите им и никой не ги е питал дали са кръстени.

# 3
  • Мнения: 4 546
ами аз не вярвам особено, ама "за всеки случай"  Laughing

# 4
  • Мнения: 6 029
не би трябвало. кръстникът трябва да е кръстен - той нали ще посвещава детето... не знам в коя църква ще го правите това де. може някои църкви да имат такива изисквания.
"за всеки случай" - ич и не го кръщавай тогава... то е безмислено. за мен това се прави ако наистина вярваш, аз не съм сигурна в какво точно вярвам. освен това - аз съм католичка, мъжо - православен.. още не знам дали детето ми трябва да е кръстено и в коя църква точно. смятам да оставя това решение на нея. за по нататък.

# 5
  • Мнения: 8 999
Не е задължително. Само кръсникът/кръстницата трябва непременно да са кръстени. За родителите - необходимо е, за да сключат църковен брак.

# 6
  • Мнения: 2
За да бъде кръстен човек, той трябва да знае в какво се кръщава. Затова е по-добре детето, ако може да реши само. Ако е малко, може да се изчака.

# 7
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
twins Подкрепям напълно казаното от Вас в пост« #6 13-04-2007, 10:36:55 » Peace

# 8
  • Мнения: 4 546
Не е задължително. Само кръсникът/кръстницата трябва непременно да са кръстени. За родителите - необходимо е, за да сключат църковен брак.
това не е вярно. моите родители нямат църковен брак, а аз съм кръстена

# 9
  • Мнения: 6 029
Не е задължително. Само кръсникът/кръстницата трябва непременно да са кръстени. За родителите - необходимо е, за да сключат църковен брак.
това не е вярно. моите родители нямат църковен брак, а аз съм кръстена

родителите трябва да са кръстени, за да сключат църковен брак, а не за да кръстят детето си:)

# 10
  • Мнения: 4 546
извинявам се, прочела съм грешно  Embarassed

# 11
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Чудно ми е само как родители, които не са кръстени ще изявят желание да кръстят детето си  newsm78
Ако родителите вярват в св. тайнство кръщене и поради тази причина искат да кръстят детето си, защо тогава и те не се кръстят?  newsm78

Аз не съм кръстена, но детето ми е. Направих го, защото исках, а аз не се кръщавам, защото не искам. Кръщането не значи автоматично, че задължавам детето си да вярва в Бог - то ще си реши. Аз за себе си вече съм решила.

# 12
  • Мнения: 1 272
Аз съм кръстена без да са кръщавани родителите ми. Кръстниците ми са решили, взели са ме, кръстили са ме и са ме върнали християнче на родителите ми.

# 13
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
задължително при кръщенето на детето е кръсника да е кръщаван а родителите може и да не са ... нашия татко не е кръщаван а миналото лято кръстихме детенце ...уж щяхме и двамата да ги кръщаваме заедно но нещо се разминаха нещата

Общи условия

Активация на акаунт