Моля за съвет!

  • 882
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46
Прочетох доста литература, но се придържам към поговорката " Не питай старило ами патило" Моя приятелка от 8години неможеше да забременее. Щастливата новина ни споходи февруари. Вчера ходи на преглед и......прибра се много разтревожена. На видеозона лекарката видяла плод, ( 6 г.с.) но немогла да чуе ритъма на сърчицето. Искала утре пак да види плода. Моля Ви, кажете ми това лошо ли е.Приятелката ми  е доста притеснена. Как да я успокоя?Помогнете ми със съвет.

# 1
  • Мнения: 364
Здравей!
Аз не зная нищо по въпроса, дано момичетата се включат, но намерих подобна тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=176416.0

Дано да ти е от полза! Дай Боже приятелката ти да е добре и всичко с бебето също да е наред! Praynig
Успех!!!  bouquet

# 2
  • Мнения: 547
Раиса,моля те да уточниш от колко време е бременна приятелката ти.От поста ти се разбира,че през февруари е установена бременността.Трябва да е била поне 4 г.с. за да се установи бременността с уринен тест.От тогава мина март месец-4 седмици и почти две седмици от април,което означава че би трябвало вече да е 9-10 г.с.Това че ембриончето отговаря на 6г.с. означава,че е спряло развитието си.Искренно се надявам да си се объркала и да имаш впредвид,че бременността е установена през март.Тогава има вероятност всичко да е нормално и скоро да се установи сърдечна дейност.От сърце желая на твоята приятелка всичко да е нормално и утре да е безумно щастлива след прегледа.Пиши какво е станало.

# 3
  • Мнения: 46
Ами, датата на последния цикъл е 2 февруари, ако е забременала след 20.02(мисле че тогава се пада овулацията)трябва да е 6 или 7 седмица. Ако нещо е станало с плода...на нея няма ли да и се отрази. Кървене или нещо друго.Тя няма никакви оплаквания само гадене,което е нещо нормално.

# 4
  • Мнения: 547
Раиса,ти имаш детенце,но може и да не си спомняш,че гестационните седмици се смятат от датата на последната менструация.в случая от 02.02. до 13.04.-утре са 10 г.с.,като по подразбиране са минали около 8 седмици от зачеването.А ако овулацията е засечена и със сигурност се знае,че е била на 20.02. до 10.04. са били 7 седмици от зачеването,но 9 г.с. и трябва да се установи сърдечна дейност.Лекарите използват термина гестационни седмици и измерват бременността чрез тях.Все пак се надявам нещо да се бъркаш с датите или пък лекарката да е имала впредвид не г.с.,а седмици от зачеването и всичко с бебчето да е наред.

# 5
  • Мнения: 4 324
На какъв видеозон са я гледали?
По принцип с каква продължителност и е цикъла? Следила ли е овулацитя?

Дано лекарите да грепат.

# 6
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
задължително да иде поне на още един лекарл
задължително

# 7
  • Мнения: 46
Много ви благодаря. Еуфорията е голяма. Всички сме много притеснени. Утре отново ще е на преглед при др. лекар(аз така я посаветвах).Тя много плака днес....Айде,утре ще пиша какво е станало.  Дано всичко е наред. baby_neutral

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Raisa08,какво стана с твоята приятелка?Наред ли е всичко?дано да се е чуло туптящо сърчице Praynig

# 9
  • Мнения: 46
Ето ме, няколко дни не можех да пиша. Случи се най-лошото. Обиколихме много лекари,но...Преди ден прокърви и...загуби ембриончето.Днес я изчистиха.Много плакахме.Дано след няколко месеца всичко е наред,защото тя много иска бебе.Още ми е гадно.Айде, ще ви пиша ако имаме радостна новина след няколко месеца.Благодаря на всички за подкрепата.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Много съжалявам за приятелката ти.Но дано скоро се похвалите с добри новини и растящо коремче Praynig Peace

# 11
  • Мнения: 2 261
Много,много жалко. Cry

Общи условия

Активация на акаунт