Идеи за талиателе

  • 25 766
  • 22
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 551
На две места вече ям талиателе и много ми хареса. Искам и вкъщи да направя, но незнам сосът, с който се залива, точно какъв е  newsm78 Мисля, че е сметанов, но не съм сигурна. Ще съм ви благодарна за някакви идеи  Hug

# 1
  • Мнения: 5 462
Аз  ги правя като слагам краве масло на око да се разтопи, прибавям готварска сметана от тази в кутиите , веднага след това обилно количество пармиджано ..бъркам непекъснато , сол на вкус .Оставям да къкри докато се сгъсти .И след това заливам сварените но не преварени талиателе като предварително ги изцеждам естествено.Обикновенно варя талиателите и правя соса почти по едно и също време.

# 2
  • Мнения: 197
Аз ги правя с броколи и заквасена сметана, без подправки. Малко е особено на вкус, но много ни харесва. Пробвахме и с микс от зеленчуци вместо броколи, но стана по тежко.

# 3
здравеи, можеш да си направиш какъвто сос искаш .Сметановите сосове се различават по това че се влагат различни продукти т.е. слагаш сметана/готварска/на котлона прибавяш някакъв вид сирене/пармезан,топено сирене,ементал ,синьо сирене и др./прибавяш накакви други подправки и соса е готов за нула време.Можеш да си направиш и доматени сосове.Казвам доматени защото домата е само като основа а вътре можеш да вложиш каквито продукти искаш/кисели краставички, шунка,гъби зеленчуци/.Това е от мен като начало

# 4
  • Мнения: 5 462
здравеи, можеш да си направиш какъвто сос искаш .Сметановите сосове се различават по това че се влагат различни продукти т.е. слагаш сметана/готварска/на котлона прибавяш някакъв вид сирене/пармезан,топено сирене,ементал ,синьо сирене и др./прибавяш накакви други подправки и соса е готов за нула време.Можеш да си направиш и доматени сосове.Казвам доматени защото домата е само като основа а вътре можеш да вложиш каквито продукти искаш/кисели краставички, шунка,гъби зеленчуци/.Това е от мен като начало
Не, талиателите са подходящ тип паста специално за сметанови сосове, а другият вид паста като тръбичките или спиралите са по подходящи за доматените сосове.В ит. кухня за всеки тип паста има подходящи сосове.Не правят безразборно сосовете и типовете паста към тях.Може да пишеш на бг мамите в Италия , те най добре ще ти обяснят коя паста за какви сосове е подходяща.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Сосът, който правя аз, е следният:
В зехтин запържвам 3-4 скилидки чесън, накълцани; добавям натрошено синьо сирене /около 100г./ и една малка кофичка заквасена сметана. Ако се сгъсти прекалено, може да се разреди с малко прясно мляко, но на мен не ми се е случвало. Това са ми пропорциите за една кутия талиатели от 400г.

# 6
тук  и децата пеят, че талиателе на баба Пина се правят с рагу  Peace

# 7
  • Мнения: 5 462
тук  и децата пеят, че талиателе на баба Пина се правят с рагу  Peace
Не съвсем сигурна , ама щом казваш ..ще се съглася с теб.Може грешката да в моя телевизор.

# 8
има такава песничка от златната монета, всеки ден я пускат в едно готварско предаване, та е една от любимите на децата ....

права си, че има връзка между сос и паста - но може и трворчество да се прояви

традиционно талиателете са от Болония и вървят с рагу болониезе, но може и с каквото си искаш   chef

# 9
  • Мнения: 5 462
Намерих нещо интересно за всякакви типове пасти.Много интересни рецепти нагледно показано кое как се приготвя.
http://it.primopiatto.barilla.com/lacucinaitaliana/videoricette/htm/vr_016.htm

# 10
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Сосът, който правя аз, е следният:
В зехтин запържвам 3-4 скилидки чесън, накълцани; добавям натрошено синьо сирене /около 100г./ и една малка кофичка заквасена сметана. Ако се сгъсти прекалено, може да се разреди с малко прясно мляко, но на мен не ми се е случвало. Това са ми пропорциите за една кутия талиатели от 400г.
И аз така го правя, но винаги слагам прясно мляко, и малко орехи за вкус, че иначе ми идва гъст соса Thinking
В добавка слагам задушено броколи и/или песто  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 1 959
Аз си правя соса по рецепта на един готвач и става супер Та значи какво ти трябва:Малко зехтин 100гр.бекон,300гр.диви гъби /може и обикновени/2оогр,течна сметана 1-на скилитка чесън,чубрица,кора от лимон+няколко капки от лимона,2 жалтъка,пармезан и пакет таглиатели
Първо запържваш бекона докато леко стане кафяв,прибавяш и гъбите и чесъна запържваш докато омекне.Наливаш след това сметаната докарваш го до врене и намаляш после котлона леко да къкри докато се згъсти
През това време си сваряваш таглиателите
Разбъркваш лимонената кора и сокчето от лимана със соса изключваш котлона и добавяш сол,чер пипер и двата жалтъка
След като малко изцедиш таглиателите докато още има вода по тях ги връцаш обратно в тигана със соса.От топлината жълтъците ще се сварят сами.След като приготвиш порцията поръсваш със пармезан и ако има нужда със още сол и пипер.
Щялата процедура отнема около 15-20 мин.
Така ги правя и аз.Горе долу  всеки вторник или сряда ядем това
Добър апетит thumbsup   1dating

# 12
  • Мнения: 3 268
Сосът, който правя аз, е следният:
В зехтин запържвам 3-4 скилидки чесън, накълцани; добавям натрошено синьо сирене /около 100г./ и една малка кофичка заквасена сметана. Ако се сгъсти прекалено, може да се разреди с малко прясно мляко, но на мен не ми се е случвало. Това са ми пропорциите за една кутия талиатели от 400г.
Това е и мят сос ,като добавям малко риган.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Благодаря ви, момичета за отговорите   bouquet Тези дни ще пробвам някоя от рецептите и ще докладвам  Wink

aniji , може ли да си спестя жълтъците? Да направя соса без тях?

# 14
  • Мнения: 1 959
Предполагам че няма да е проблем да не ги сложиш.Те така или иначе се слагат след като соса е готов пробвай как ще е на вкус. Peace

Общи условия

Активация на акаунт