Албумин в урината на момиченце на 1,5г.

  • 1 504
  • 1
  •   1
Отговори
Здравейте,
много съм притеснена за дъщеря ми, която е на 1,5 г. От известно време има почти постоянно бактерии в урината, а днес и откриха и висок албумин. Водила съм я на много лекари  - нефролог, детски гинеколог, детски лекар...и всички са на мнение, че на нейната възраст не може да се вземе чиста урина и заради това има постоянно някакви бактерии при изследванията. Най - много ме притеснява това, че когато е седнала има навика да се търка напред-назад. Казаха ми, че се среща при малки деца и ще отшуми с времето.
Не знам, обаче тези отговори ми се струват доста мъгляви. Освен това този висок албумин много ме притеснява. Има ли други мами, които са имали подобен проблем?

# 1
  • Мнения: 822
Ще се опитам да ти помогна... Колко й е албумина?
Докато работех в една клинична лаборатория, имахме подобен случай. Една майка доведе малко момиченце със същите проблеми. Пуснахме й стерилна урина и резултатът излезе на лице - имаше бактерии и съответно инфекция. Аз лично си спомням обикновената урина, излязоха много левкоцити и белтък. Кой ти каза, че не може да се вземе проба за стерилна урина? Тя никога няма да е на 100 % стерилна, разбира се, но лекарят, който прави изследването в лабораторията, много добре може да различи контаминация от същинска инфекция.
А и щом се търка напред-назад сигурно я сърби и дразни.
Най-добре е да вземеш от аптеката или лабораторията стерилна чашка за урина и с нея да я издебнеш. И не забравяй - измий дупето преди това и събираш средната порция на сутрешна урина.

Последна редакция: чт, 12 апр 2007, 16:29 от моарейн

Общи условия

Активация на акаунт