Не бива да го кърмя 3 дни, а ме е страх да не го отбия

  • 836
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 616
Д-р Слънчева, тъкмо май понаместих кърменето и количеството на кърмата и днес като бях на профилактичния преглед след раждането ми изписаха някакви глобули-Арилин Рапид, лекарственото вещество е: Metronidazole, които трябва да си слагам-2 бр са през ден, за да се изчисля след лохиите. Проблема е че пише, че не бива да се кърми, докато тряе лечението с тях. Трябва да се изцеждам и да хвърлям кърмата, това ще трае около 3 дни и ме е страх да не го отбия, защото сме много малки. Имам малко кърма замръзена, дано стигне за 3 дни ядене обаче какда го храня? С лъжичка много тежко и бавно, ние ако се храним 1 час и после аз се цедя още толкова то пак ще дойде времето за ядене. Ако си пие млякото от шише обаче с накрайниците за чашка, има мекички такива, за да дърпа все пак, дали ще стане номера?
Моля ви дайте ми съвет, толкова много искам да го кърмя, пък то все излиза нещо дето да ме шашка  и да ми ослужнява живота newsm45

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Няма проблем. Дайте му от замразената кърма с биберон- за три дни няма да се отбие. Ако не стигне кърмата можете да я комбинирате с АМ за бебета до 6 месеца. След лечението можете да кърмите отново. Бебетата не се отбиват толкова лесно Stop-ще изберете биберон с по тесни дупки.

Общи условия

Активация на акаунт