Кърменето "преди" или "след" ...

  • 1 194
  • 17
  •   1
Отговори

Анкета

Кърменето "преди" или "след" храненето?

Опции:

* Гласуването приключено: пн, 21 фев 2005, 20:18

  • Мнения: 2 655
Захранвам АЛИ от 2 седмици. Давам храната и после кърмя.
Тук прочетох, че някои от Вас правят обратно. Бихте ли обяснили защо.
Това свързано ли е с отбиването?

# 1
  • Мнения: 3 379
Преди... Аз кърмя (респективно му дават изцедена кърма), винаги преди яденето. Така Гого сам си определя намаляването на кърмата и увеличаването на твърдата храна. А и по този начин кърмата остава "основното" ядене Simple Smile

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Пела, в статиите в Библиотеката е обяснено Wink
За да си сигурна, че Али поема нужното й мляко (75-85% от дневния рацион), първо е кърмата, после храната. След ч годинка е обратното.

# 3
  • Мнения: 1 517
А аз винаги първо давам твърдата храна, после кърмя. Сега вече може би няма значение, но в началото, ако първо й предложех кърма, се нахранваше с нея и после не искаше да яде друго.

# 4
  • Мнения: 1 793
първо кърмя и след това давам твърдата храна

# 5
  • Мнения: 2 100
абе и аз първо кармя.... ама пюретата не ги ядем в големи количества след това или ги ядем чак след 1 час
не знам добре липравя-то и аз го захранвам от 20-тина дни и не съм най-опитна Embarassed
ще ми е полезно споделеното от другите мами

# 6
  • Мнения: 2 529
Първо давам твърдата храна, но всичките му хранения за деня съдържат мляко (без месното пюре), така че съм сигурна, че си поема дневния рацион. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 534
Аз пък винаги давах първо пюрето , за да съм сигурна , че ще си изяде нужния брой лъжички с храна и след това я оставях да суче докато се нахрани.

# 8
  • Мнения: 372
Гласувах след,но и това не е верния отговор,защото ако му дам каквото и да е дори в малко количество после не иска друго.Затова давам пюре и след един,два часа го кърмя.Схемата не е много добра,но детето така иска. Grinning

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Цитат на: boo
За да си сигурна, че Али поема нужното й мляко (75-85% от дневния рацион), първо е кърмата, после храната.

В този случай храната обикновено може да е безмлечна. Аз и досега разреждам готовите каши с вода, когато ги ползвам. В пюрета и манджи мляко не слагам, освен ако не е по рецепта или ако объркам пропорциите и не станат твърде гъсти.

# 10
  • Мнения: 1 629
Кърмя, след час и половина давам пюре/каша, след мас и половина кърмя. Всичко е условно, обаче, има дни в които  само суче.

# 11
  • Мнения: 1 383
Цитат на: jenia vulova
Аз пък винаги давах първо пюрето , за да съм сигурна , че ще си изяде нужния брой лъжички с храна и след това я оставях да суче докато се нахрани.


И аз така, той сучеше като за пълно кърмене.

# 12
  • Мнения: 1 391
давам след яденето. Бебка суче много добре по 15-20 минути и от двете гърди, след като изяде 125г пюре или каша...
Никога не й е пречело храненето.
И си държи на кърменето - изисква го от мен! Досега не съм заместила хранене, защото нито аз, нито тя го искаме!
 Tada

# 13
  • Мнения: 5 255
До скоро ги редувах "преди" и "след", зависи от настроенията на Лора.
Сега давам "преди" яденето да суче  Flutter

# 14
  • София
  • Мнения: 1 158
Цитат на: Collibri
давам след яденето. Бебка суче много добре по 15-20 минути и от двете гърди, след като изяде 125г пюре или каша...
Никога не й е пречело храненето.
И си държи на кърменето - изисква го от мен! Досега не съм заместила хранене, защото нито аз, нито тя го искаме!
 Tada


Същото и при мен.

Общи условия

Активация на акаунт