"Как да науча детето да не яде пясък?"

  • 3 567
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 137
Здравейте, майки!
От няколко дни дъщеря ми (на 1 г. и 3 мес.) си играе в пясъчника. Днес си сложи пясък в устата. Не очаквах изобщо такова нещо, защото никога не опитва с пръсти храна например. Реагирах малко по-емоционално, отколкото трябваше, и затова тя повтори "номера" няколко пъти. Накрая я изведох от пясъчника. Как да действам в такива случаи?

# 1
  • Мнения: 2 220
Пълен игнор!  Peace Тях това ги кефи - нашия ужас и смешни реакции  Laughing Като не им обръщаме внимание се объркват и забравят за даденото действие... Споко!

# 2
  • Мнения: 2 956
Пълен игнор!  Peace Тях това ги кефи - нашия ужас и смешни реакции  Laughing Като не им обръщаме внимание се объркват и забравят за даденото действие... Споко!

Да,обаче докато го игнорирам ще се превърне в малък каменояд:)

# 3
  • Мнения: 2 220
Пълен игнор!  Peace Тях това ги кефи - нашия ужас и смешни реакции  Laughing Като не им обръщаме внимание се объркват и забравят за даденото действие... Споко!

Да,обаче докато го изгнорирам ще се превърне в малък каменояд:)

Дали?  Laughing Моят поне доста бързо се отказва като няма насреща си въмутена публика.  Joy

# 4
  • Мнения: 1 640
Аз бих избегнала влизането в пясъчника.Не понасям гнусливи гледки и не стоя равнодушно.Днес пясък,утре може фас да намери/има ги и в пясъчника/ или кучешко изпражнение.Малко е детето и не разбира,а е любопитно,затова намерете др.забавления.Ритайте топка,гонете врабчета по асфалта,хранете ги с трошички,люлейте се.Моето дете по-късно го вкарах в пясъчник поради опасения,че може да се изкуши да  яде  пясък.Досега нямам подобен случай.

# 5
  • Мнения: 643
Ами най - вороятно е опитала отново защото си реагирала емоционално, едва ли и харесва на вкус, просто понякога така става, ако я игнорираш най - вероятно ще се откаже,  все пак пробвай с едно твърдо не, и изкарване от пясъчника всеки път когато го хапне. Най - вероятно ако и харесва в пясъчника ще се откаже от хапването. А това, че е опитала един два пъти, моята приятелка казва, че никога не се знае от къде ще дойде витамина. Joy

# 6
  • София
  • Мнения: 6 999
Мога да кажа как аз отучих дъщеря ми да пие вода от басейна... сходно е ми се струва.

Пие тя вода - аз обяснявам и "не"-кам и я дърпам и ... резултата нулев. Уж няма да пие, ми казва, но пие щом си обърна гърба. Накрая й казах: "Ако пак те видя да пиеш вода от басейна - ще те прибера вкъши!" Тя естествено пи след има-няма 2 минути и аз я прибрах. Рева и се тръшка мисля около 20 мин... От тогава не е пийнала вода. Дори сама си повтаря, че вода не се пие от басейна.

# 7
  • Мнения: 2 956
Isa става въпрос за доста по-малко детенце,при което обясненията защо,какво трябва и не трябва просто не вървят;) Моето е на 1г и 6м и нит слуша,нито разбира какво му се говори;)

# 8
  • София
  • Мнения: 6 999
amber, ами да де... Ти не обясняваш - казваш само - ако ....то..... Макар че това го приложих около 2-рия рожден ден на моя звяр. Не говореше тогава изобщо, но разбираше всичко, а 6 месеца по-рано как беше... забравила съм вече  Embarassed

# 9
  • Мнения: 3 835
Някой казват, естествен имунитет, да де ама...........някак не ни е много приятно, децата ни да ядат пясък и тем подобни. Щом яде пясък, махни го от пясъчника, друго не се сещам. Явно му е интересно да си слага пясък в устата, и докато не започне поне малко, от малко да разбира, не виждам как ще го откажеш от идеята. Можеш да се пробваш да му обясниш, там теорията за микробите, които влизат в коремчето, ама на тая възраст, силно се съмнявам, че ще те разбере. ooooh! Хубаво беше предложението, да му намериш други забавления, това е най-елегантния начин. Hug

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
от к'ъФ зор да го отучваш дЯтИтУ?  Rolling Eyes

Тъкмо ще ти яде по-малко на вечеря  Laughing

# 11
  • Мнения: 8 999
Синът ми дъвчеше черупки от миди на морето. Оставих го да си яде - щом му харесват. А на твоята дъщеря хареса ли й пясъка? Мисля, че ако не се пристрасти, не е страшно.

# 12
  • Мнения: 1 364
Известно време не го води на пясъчника и ще забрави, че пясъка се "яде".

# 13
  • Мнения: 656
Мисля си аз, че ядат пясък, защото игрите са им такива - от пясъка готвят манджи, а манджите се ядат...
Ако пясъка бъде интерпретиран като блато или нещо гнусно, в което се гази дали няма да помогне? Или строителен материал, а варта не се яде.
На някои родители и деца не им пречи, други като дъщеря ми имат голям афинитет към ентеровирусите. Всеки си решава. Най-малкото зло са афтите в устата, затова някои деца ги мажат с гранофурин.

# 14
  • Мнения: 46 436
София много за кратко ядеше, видя, че не е вкусно, сега пък ме дебне и лапа фасове от земята Sick

Общи условия

Активация на акаунт