Некоректно отношение на работодател?!?

  • 464
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 388
Здравейте, мами! Ще се радвам ако ми помогнете със съвет. Накратко: отглеждам петмесечното си дете и първите 135 дни болничен изтекоха. Когато изявих желание да подам молба за продължаване на майчинството докато детето навърши 2 години, счетоводителят на фирмата каза да не го занимавам засега, че бил много зает и молбата ще подам по-късно. В същото време шефа ми още не ми е намерил заместник и ми се обади, че трябвало да карам някакво обучение, че искал да го ратифицират фирмата му по ISO. Въпроса ми е: Има ли право изобщо да ме занимава с подобно нещо при положение, че няма кой да ми гледа детето? Тези хора, които провеждат обучението не са ли наясно с положението на майките?! Друг е въпроса, че не съм получила нито лев откакто съм в "майчинство". Нарочно ли се правят на ударени със счетоводителя на фирмата и могат ли да прецакат майчинството ми, както е тръгнало... Как да постъпя? Мога ли да подам жалба в моя случай и към кого трябва да се обърна? Моля, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да пише! Благодаря ви предварително за оказаното съдействие!

# 1
  • Мнения: 1 264
Имаш право на още 180 дни отпуск за бременност и раждане освен вече изтеклите 135 дни. Трябва да подадеш заявление до работодателя, че искаш да ползваш тези 180 дни отпуск, като посочиш от кога (от датата, която изтича последния болничен лист). Работодалят е длъжен да ти разреши отпуска. Към това заявление подаваш и декларация по образец (приложение №7 от НРПО). Ако искаш пиши ми на лични, ще ти пратя образеца.
Работодателят не  може да те задължи да се върнеш на работа или пък да ходиш на обучение.

Общи условия

Активация на акаунт