вода и жълтеница

  • 360
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 350
Здравейте.Моето бебче все още е с физиологична жълтеница и от родилния дом ми препоръчаха оводняване с глюкоза 5 %, поне по 100 мл. на денонощие. Притеснява ме, че с това наливане с вода от биберон, бебо може да загуби сукателния си рефлекс. Възможно ли е това да се случи? По принцип смятах да сме на изключително кърмене първите месеци и да давам вода по една-две глътки след хранене за промиване на устичката. Дори мислех да го правя с лъжичка.Мотивите ми бяха да не се отбие с този биберон. Според вас необходима ли е толкова вода за да премине жълтеницата.Утре сме на първата консултация и ще питам педито, но ме притеснява, че ще ми даде уклончив отговор.

# 1
  • Мнения: 2 616
Щом сте с 5% глюкоза значи ви е лека формата на жълтеницата. И на нас ни препоръчаха да пие вода, но той не е изпивал повече от 20 мл на ден откакто се е родил.Спред мен нищо няма да му стане ако не ги изпие тази 100 мл, по-скоро му давай по малко водичка след кърмене, за да му изплакнеш устата, после като ви мине жълтеницата може и това да спреш, доколкото разбрах изплакването не е гаранция, че няма да хване млечница, няма смисъл да му пълниш стомаха с вода тогава!

# 2
  • Мнения: 2 829
Даването на глюкоза на новородените доколкото знам не се практикува въобще в някои държави-в САЩ където раждах глюкоза Не се дава въобще!
В библиотеката има статии за това, че не само не е нужна, но и не е желателно да се дава на бебетата.
Майчиния ти инстинкт не те е подвел...
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт