Пети ден с температура...Възможно ли е?

  • 20 548
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 163
Мили мами, дайте съвет!
Рали е с температура от събота. В понеделник започнах да й давам антибиотик Сумамет, който тя изпива с триста зора. В събота и неделя подържаше постоянна температура. От понеделник до днес дига на моменти, снощи имаше в 4часа и като и спадна днеска дигна в 12 на обяд. Не издържам какво е това и аз незнам. Днеска и дадох третия прием на сумамета ама тя къде плюе къде и влиза в гърлото ужас направо. Колко дена е нормално да има температура детето?

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
За каква Т става въпрос?
От личен опит със Сумамед-а преди 1 седмица: на втория ден от приема детето ми нямаше вече Т.
Нека лекарят ви прегледа скоро пак.  Peace

Последна редакция: ср, 11 апр 2007, 14:12 от anuschka

# 2
  • Мнения: 2 082
най-вероятно е вирус и затова антибиотика не действа.ние по грипното време бяхме 6 дни с температура.щом я разрежда,значи скоро ще се оправи...

# 3
  • Мнения: 729
Преди седмица и Моника беше 5 дена с Т въпреки антибиотика.Наложи се второ шише.

# 4
  • Мнения: 3 146
При вирус високата температура се поддържа нормално първите три дни, ако след това спадне и после пак качи висока или постоянно поддържа някаква тимпература, значи не се е излекувал вирусът. Според мен, трябва пак да я види лекар.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 389
Аз не разбрах колко е температурата,но ако няма тенденция към понижение,трябва да я види лекар.

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Не е нормално  Naughty

АБ явно не действа. Или е необходим друг, или са настъпили усложнения, които изискват мерки.

Не искам да те плаша, но дъщеря ми направи пневмония на фона на силен АБ ( пи 5 дни АБ и все пак направи пневмония).

# 7
  • Мнения: 469
Не пишеш каква ви е диагнозата.
Има значение.При вирусни инфекции АБ не понижава температурата,само при бактериални.
Сумамеда е ефикасен при инфекции на гърлото.За кашлици,температури,разстройства и други по- тежки случаи си е направо слаб.
По-добре я заведи да я видят да не се  получи някое усложнение.

# 8
  • Мнения: 1 163
Няма кашлица, нито хрема. Гърлото й е зачервено. Това ни е диагнозата. Както казах по горе тя приема трудно лекарства и кое гълта кое плюе един господ знае. Благодаря на всички, които ми отговориха

# 9
  • Мнения: 469
Ами щом е само гърлото изчакай още малко с доктора.Давай антибиотика докато свърши и ако след това продължи да вдига температура непременно ще я заведеш.Може да се наложи още едно шише или друг да ви изпише.
Все пак трябва време за да подейства.
Не се плаши ще се оправи.Само я наблюдавай и ако се влоши веднага при доктора.

Дъщеря ми е същата с лекарствата вече е на четири год.и трудно ги пие,затова напълно те разбирам.И аз винаги се тревожа дали е погълнала нужното количество.

# 10
  • Мнения: 3 146
Само да питам - в самата опаковка на АБ няма ли мерителна тръбичка (такава, като при Нурофена и Панадола)? С нея направо, ако давате, не поглъща ли всичко?

# 11
  • Мнения: 2 237
Да,може и да е упорит вирус,на който АБ не действа.Аз затова винаги правя първо изследвания на детето и тогава давам каквото и да било.
Иначе моята и по 7-8 дни е била с т-ра,но тогава имаше доказана бактериална инфекция.

# 12
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Как е Рали днес?
Вдига ли още Т? Видя ли я доктор?

# 13
  • Мнения: 539
Ако е нещо вирусно може да има "опашка" и дори и месец да падържа ниска Т. пък и нали трябва 4 приема на АБ за да почне да действа.

# 14
  • Мнения: 1 163
Мили мами,
днеска и пуснах пълна кръвна картина за да се разбере най-после откъде идва проблема. Снощи вдигна в един вечерта температура и днеска до 13нямаше, сега я примерих 38градуса и направо се отчаях още повече. СНощи си дърпаше едното ухо и каза, че я боляло така че днеска ще ходя на уши, нос и гърло да видим какво ще кажат а иначе чакаме изследванията от кръвта. Молете се всичко да е добре, защото ще откача, не съм спала от 6 дена от притеснение и нерви. Тъкмо се бях успокоила, че не вдига вече температура и ето сега пак е вдигнала, но интервалите от вдигането значително се увеличиха, това според вас не е ли признак на подобрение newsm78

Общи условия

Активация на акаунт