Бреме ли е да си скромен в наши дни?

  • 1 318
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 665
За поговорката " Скромността краси човека " ми е мисълта...
Архаично ми звучат тези думи в реалността.
Скромните трудно пробиват или в най-добрия случай изплуват след много повече време от не толкова скромните. Това за връзката с красотата ще го пропусна, всъщност връзка не виждам но както и да е ...
Лесно ли живеят скромнте хора " Днес " ?

# 1
  • Мнения: 1 416
Не живеят лесно. Успяват да пробият обаче - не по-трудно от от останалите.  Peace

# 2
  • Мнения: 4 665
Тази поговорка не ми излиза от главата ( като да си тананикаш песе цял ден ). Кое точно  и е красивото на скромността?... Да не парадираш с качества, знание, благосъстояние...Това ли е предимството наричано скромност

# 3
  • Мнения: 1 416
Скромността краси човека, защото не му позволява да се самозабрави и надцени, да започне да проявява надменност.  Wink

# 4
  • Мнения: 2 258
Според мен скромните хора живеят доста по-трудно от останалите.По-лесно е да си наперен и пробивен,да се вижда,че имаш самочувствие и увереност...За себе си мога да кажа,че гледам да поддържам едно средно положение.

# 5
  • Мнения: 3 423
Скромността пречи!

# 6
  • Мнения: 4 665
Пречи Liso, тъкмо щях да се изказвам и ми измъкна думите от пръстите Laughing
Лора, разбирам. Обаче заради тая ми ти скромност и заради това да не се самозабравиш не оставаш ли обикновено да тъпчеш на едно и също място? Пробивните хора до един са меко казано нафукани.

# 7
  • Мнения: 68

Това ли е предимството наричано скромност
Аз така го разбирам. В смисъл, че да се хвалиш колко си еди-къв си е просташко, безвкусно е някак сам да си правиш комплименти пред другите. И затова- ако си скромен, съответно  си и по-симпатичен на хората, демек ставаш красив. Mr. Green Мен обаче прекалената проява на скромност ме дразни повече, отколкото липсата на каквато и да било.

Не е бреме , скромността в един момент може да е качество, а в следващия да е недостатък. Зависи в каква степен човек  е скромен. Нека не бъркаме скромност със срамежливост.

# 8
  • Мнения: 1 364
Скромността пречи в днешно време.

# 9
  • Мнения: 4 665
Между другото, познавате ли скромни хора?
Замислих се, нямам нито един познат притежаващ това " качество "...

# 10
  • в Низината
  • Мнения: 705
Пречи и то доста.

# 11
  • Мнения: 1 416
Между другото, познавате ли скромни хора?
Замислих се, нямам нито един познат притежаващ това " качество "...
Познавам предимно скромни хора.

# 12
  • Мнения: 3 423
Познавам скромни хора.
Познавам и нескромни.
Всеки е щастлив по своему.
И нещастен.

# 13
  • Мнения: 702
Скромността пречи и то доста. Срамежливостта също.

# 14
  • Мнения: 822
Скромността много пречи в днешно време. Наскоро ми беше доказано, бях на едно интервю за работа в голяма фирма, минах през два разговора, с 2 от шефките, и накрая на 3-тия (изпълнителния директор) ми заяви, че съм скромна и естествено познайте дали получих работата.  Confused
Та, тогава ми прозвуча като обида... Мисля, че не е лесно, нахалните по-успяват.

Общи условия

Активация на акаунт