Въпрос за секса след раждането

  • 1 239
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
Здравейте мами,
Родих преди повече от пет месеца /нормално вагинално раждане с епизиотомия/, но едва онзи ден се престраших да правя секс. Болката, която очаквах я нямаше, но пък забелязах нещо още по-обезпокоително - а именно че сякаш съм се "разширила" и почти не усещах нищо. Честно казано, почувствах се ужасно, сякаш съм престанала да бъда жена и на най-чакания "празник" за мъжа ми  Laughing аз му ударих един хубав рев...
Моля ви, успокойте ме, че това отминава и пак ще си бъда същата, както преди. Мисля, че лекарката, която ме ши, каза, че нямам много вътрешни разкъсвания, но знам ли... Има ли начин да се оправи това състояние?

/Ако мястото на темата не е тук, моля модераторите да я преместят./

Последна редакция: чт, 12 апр 2007, 10:16 от loneky

# 1
  • Мнения: 64
Здравейте мами,
Родих преди повече от пет месеца /нормално вагинално раждане с епизиотомия/, но едва онзи ден се престраших да правя секс. Болката, която очаквах я нямаше, но пък забелязах нещо още по-обезпокоително - а именно че сякаш съм се "разширила" и почти не усещах нищо. Честно казано, почувствах се ужасно, сякаш съм престанала да бъда жена и на най-чакания "празник" за мъжа ми  Laughing аз му ударих един хубав рев...
Моля ви, успокойте ме, че това отминава и пак ще си бъда същата, както преди. Мисля, че лекарката, която ме ши, каза, че нямам много вътрешни разкъсвания, но знам ли... Има ли начин да се оправи това състояние?

/Ако мястото на темата не е тук, моля модераторите да я преместят./
Мисля че нещата ще се оправят, доколкото знам има някакви упражнения  newsm78 и аз ще следя темата, понеже родих наскоро и също ме интересува този въпрос.
P.S. Съжалявам че не мога да дам отговор на въпроса ти.

# 2
  • Мнения: 674
 И при мен нямаше отначало особено удоволствие, но и си ме болеше. Сега нещата се пооправят и мисля, че скоро всичко ще си е като преди. Не се шашкай от първия път. Явно ще трябва да сме още малко търпеливи...Може би след толкова време и притеснението си оказва голямо влияние! Two Hearts

# 3
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 365
Има упражнения за стягане на тазовото дъно и на мускулите на влагалището - мисля в Библиотеката има инфо. По принцип е нормално да се поотпуснат мускулите и постепенно след това отново да се съберат, но може да има разлика от преди  Confused

# 4
  • София
  • Мнения: 5 079
Аз бях и съм обратния случай, ужас някакъв...  Embarassed
Бих те посъветвала да отидеш на гинеколог и да споделиш притесненията си, ще те прегледат и ще ти дадат по - адекватно мнение, отколкото можеш да получиш тук. Все пак ние само гадаем.
А относно успокоителните думи - имаш ги, все пак след раждане една жена се възстановява в рамките на 2 години, всичко е възможно.
 Hug

# 5
  • Мнения: 431
loneky ето ти мако инфо ,  надявам се да ти помогне .http://www.biberonbg.com/info/fitnes_sled_rajdane_i.htm

# 6
  • Мнения: 1 097
Аз бях същата, като правихме секс за 1-ви път след раждането. Много ме беше страх, да не съм станала "кофа" отдолу  #Crazy И о, ужас.... БЯХ станала..  #2gunfire Малко ме болеше, ама на фона на "разширението" не мислех за друго. Така се бях същисала, че ... егаси ужаса. Ама искам да ти кажа, че се оправих и доколкото знам е нормално. Просто са отпуснати мускулите, не че си толкова разширена от (не)зашиването. То на входа е важно да не е много тясна кожата, като при Олчето. Всичко е до мускулите във влагалището от там нататък. Като се възстановиш, ще видиш как нещата ще се наместят  Wink
Трябва повече "тренировки" и малко по-внимателно да правите секс в началото  Peace Успех!

# 7
  • Мнения: 2 467
И аз бях обратния случай. Това усещане и чувство отмина наскоро едва, година и половина след раждането. А гинеколога каза, че нищо ми няма...

# 8
  • Мнения: 545
Аз родих преди месец, също имам епизиотомия - пет шева. Мислех, че никога няма да се възстановя, така ме боляха като петдесет. Обаче всичко мина, още на петнадесетия ден след раждането правихме секс. Не знам за разширяването, моят мъж твърди, че съм си досущ като преди, но при мен чувствителността е по-слаба. Просто мускулите са се поразтегнали и мястото е травмирано, това усещане се оправя с времето. Сега 2-3 седмици по-късно се чувствам доста по-добре. Може би наистина е добра идея да се правят упражнения за тазовото дъно и перинеума, ама къде ти време сега с това малко бебе.

# 9
  • Мнения: 5 362
И аз бях така,но после всичко се оправя и си става както преди,споко! Wink

# 10
  • Мнения: 36
Благодаря за отговорите. Ще се радвам да събера още, въпреки че явно всичко си е индивидуално. Ще потърся и упражненията.

# 11
  • Мнения: 3 092
При мен беше обратният случай.Много ме болеше и казах на док , а той след като внимателно ме прегледа ми каза че всичко си е в "главата " ми иначе съм си била много добре !
Взех че му повярвах ... Embarassed
Консултирай се с лекар -поне ще бъдеш по спокойна !Стискам палци  Hug

# 12
  • Мнения: 36
Аз ходих на гинеколог за преглед след раждането и нищо не са ми казвали, че не е наред, но аз тогава не бях правила още секс и не знаех, че ще се чувствам така. Иначе спекулума си го усещах прекрасно...  Rolling Eyes Сигурно наистина е разтежение на мускулите и надявам се с упражнения да се оправя лека полека. Възхищавам се на тези от вас, които са се осмелили още на 1-2-3 месец след раждането да правят любов. Аз нямах нито желание, нито сили, а и ме беше страх от болката.

# 13
  • Мнения: 4 784
И при мен имаше промяна, въпреки че родих секцио, но с обратен ефект. Първите няколко пъти имах чувството, че съм се стеснила с 2 размера поне  Blush  Grinning

# 14
  • София
  • Мнения: 10 858
при мен чувствителността е по-слаба.

Аз също забелязвам това - не просто слаба чувствителност, а почти липса на такава. Много странно, явно се дължи на срязаните и зашити след това мускули на влагалището. Аз поне така си го обяснявам.
За ширина - не мога да говоря все още, защото още не сме правили секс, но предполагам че ще е широкичко, знам ли...

Опитвам с Кегелите, но ми е наистина трудно. Доста бавно дават резултат. Тук във форума бях чела, че една жена беше правила упорито всички кегели 1 година и беше постигнала невероятни резултати.

Общи условия

Активация на акаунт