зеле в гърне-как?

  • 1 331
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 741
Искам да приготвя зеле с месо в глинено гърне.Само,че не ми е ясно как става-трябва ли предварително да се свари зелето или не?
Може ли всичко да се сложи сурово в гърнето заедно с подправките?Извинявам се ако е писано за това ,не можах да намеря нищо,а съм новак в областта на готвенето.Благодаря,предварително!

# 1
  • Мнения: 311
Не,нищо не вариш предварително-слагаш всичко в гърнето и на слаб огън.В това е тайната-дълго време да се готвят продуктите.

# 2
  • Мнения: 431
Не,нищо не вариш предварително-слагаш всичко в гърнето и на слаб огън.В това е тайната-дълго време да се готвят продуктите.
И аз нищо не варя предварително. Само  че аз го правя в гювеч защото нямям гърне .Слагам всичко в гювеча - месо, зеле, подправки .  Завивам го с фолио , слагам капака (така се задушава по добре ) и на слаб огън  Peace става супер .

# 3
  • Мнения: 3 268
Да,и аз го правя в гювеч,овкусявам с подправки,слагам повечко мазнина,малко водичка,червен пипер,сол и за 3 часа във фурната.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ако го правиш с месо, може малко да го задушиш, или запържиш.Ние обичаме зелето с лук и го задушавам с месото.След това слагам кимион, дафинов лист, домати и вода и мушкам във фурната.

# 5
  • Мнения: 1 679
Аз го правя в гювеч - слагам зелето - предварително малко го задушавам, месото, олио, червен пипер - и във фурната.

# 6
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Не,нищо не вариш предварително-слагаш всичко в гърнето и на слаб огън.В това е тайната-дълго време да се готвят продуктите.
Peace

# 7
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Не,нищо не вариш предварително-слагаш всичко в гърнето и на слаб огън.В това е тайната-дълго време да се готвят продуктите.
Peace

И аз така.  chef

# 8
  • Мнения: 7 474
Аз го правя така, а може и месо вместо кайма. За съжаление снимките ги няма, защото сайта не работи Twisted Evil  Laughinghttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=141815.0

Общи условия

Активация на акаунт