Желаете ли възмездие?

  • 2 828
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 764
Интересно ми е дали е нормално човек да желае възмездие за някой,който го е наранил по някакъв начин или му е сторил нещо лошо?Зли ли са хората,които проклинат някого или според вас това е нещо нормално,начин засегнатия човек да се освободи от насъбралото се в него огорчение? newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 5 744
Ми, не. Не си фантазирам колко лоши неща ще се случат на някой, който ми е направил лошо. Знам, че рано или късно ще му се върне. Не проклинам никога. Naughty

# 2
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Рядко, ама много рядко кълна, но се случи 2-3 пъти. За мен това определено беше начин да освободя гнева си, защото буквално ме изнудиха при тия случки и наистина пожелах да им се случи същото. Почувствах се ограбена и изнасилена, макар да не ми се случи буквално това. Не се мисля за зла, защото мен ме прекараха първо и така отреагирах.

# 3
  • Мнения: 4 061
Ако въпросът е дали "кълна" - никога. Смятам, че (рано или късно) лошият човек сам ще се издъни.

# 4
Напоследък все по-често ми минават през главата такива мисли. Явно е взело да ми писва. Иначе преди махах с рака и продължавах напред.

# 5
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не кълна. Убедена съм, че Бог забавя, но не забравя!

# 6
  • Мнения: 479
Обикновено в началото, когато съм много ядосана ми минават какви ли не такива мисли през главата, но после ми минава бързо и забравям.. Wink

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 792
Да. Поне в началото, докато афектът ми е още силен. Нормално е.

# 8
  • Мнения: 920
Запомнила съм едни думи от Огнената Грейс за бившия й съпруг
- Преди му желаех бавна и мъчителна смърт. Сега съм го превъзмогнала. Съгласна съм на каквато и да е.

# 9
  • Sf
  • Мнения: 808
Да. Поне в началото, докато афектът ми е още силен. Нормално е.

Чуствам се по същия начин. После минава време и ми минава особено след длебок разговор с приятели и споделяне на какви "гадове" има по света широк Simple Smile Изливаш, изхвърляш си насъбралато от стореното и се успокояваш, че няма ненаказано зло.

# 10
  • Мнения: 104
Нормално е да искаш възмездие,аз съм доста нетърпелива и ми се иска едва ли не възмездието да е на момента,но...  всяко нещо с времето.
  Грозно е да кълнеш,не го практикувам .
Имахме една съседка която кълнеше внучето си по 100пъти на ден,използваше доста брутални изрази ,по-добре да не цитирам. #Crazy

# 11
  • Мнения: 534
Че беснея -беснея,викам,крещя, smile3511
но засега не съм клела  Naughty

# 12
  • Мнения: 2 657
Да желая,даже имах и планове,който щях да реализирам PeaceНо размислих-има Господ и той гледа отгоре PraynigСигурна съм,4е ще си полу4и заслуженото в пъти пове4е от това,което той ми причини Peace

п.п.не кълна

# 13
  • Мнения: 14 133
Ми, не. Не си фантазирам колко лоши неща ще се случат на някой, който ми е направил лошо. Знам, че рано или късно ще му се върне. Не проклинам никога. Naughty

# 14
  • Мнения: 3 423
Аз съм скорпион все пак.
Не кълна, но отмъщавам.

Не знам, дали това е клетва,
но на плика на едно писмо
бях написала, че ако бъде
отворено от лице, различно
от получателя, то на това лице
ще му изсъхнат ръцете. Беше ми
писнало семейството ми да не
получава писмата ми. Това пристигна.

Общи условия

Активация на акаунт