Кътник на 3 месеца

  • 539
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 273
Здравейте мами. Да ви се похваля имаме си зъбче--кътник. И сега избива още едно, но отпред. Направо съм шашната. Още преди две седмици забелязах, че много се лигавчи, но предположих, че си му е просто от възрастта. Но от няколко дена беше и леко кисел--което е необичайно за него, защото той почти никога не сърдит. Пък няма температура, нито разстройство, нищо от това дето съм чела при никнене на зъби. Но реших аз да проверя, и хоп изненада. Само не знам нормално ли е да има кътник толкова рано (не че и да не е нормално мога да направя нещо). И другото което ме тревожи и че не тръгва точно от върха на венеца, а от леко от страни. Другото зъбче което сега пробива си расте нормално, и до седмица горе долу сигурно ще е пробило. Mr. Green
Кажете ви какво мислите по въпроса.
И още нещо, знам че е голяма глупост и бабешка деветина ( но аз на  такива хубави бабешки деветини  ги спазвам---нали е за купуване Mr. Green): Какво се купуваше при първо зъбче-- май беше нещо бяло или...? newsm78

# 1
  • Мнения: 2 757
В книгите за бебета пише кога се появяват зъбите и в какъв ред и кога е нормално. Според моята книга тръгват след 4-я месец и то с долни резци. Но това сигурно не значи, че вашият случай не е нормален - може би е просто по-рядко срещан. Зъболекар ще ти каже най-добре. На нас специално първия долен резец се появи на 8 месеца

# 2
  • Мнения: 560
Да ви е честито първото зъбе.  Няма нищо ненормално според мен. А и зъболекар да питаш, само ще констатира, че има зъбченце и това е. Ще ви изникнат и другите зъбета. На нашта кака й поникна резец първо отгоре, така че няма проблеми. Най-важно е да са здрави зъбките, пък как израстват няма голямо значение според мен.
 Аз знам, че който види първото зъбе, трябва да купи на бебко бели чорапки.

# 3
  • Мнения: 1 183
Браво миличка,радвам се за вас   bouquet

# 4
  • Мнения: 24
Според мен на бебчо не му никне кътник. Понякога се появяват бели образувания отстрани на венците, приличат на гнойни пъпчици и са твърди на пипане. Поне на моя син бяха такива. Появиха се около 4-ия месец, а все още не са му поникнали кътниците.
Личния лекар каза нищо да не ги правя. Не са създавали дискомфорт на детето и не съм ги третирала с нищо. Сега ги няма, не съм обърнала внимание кога са изчезнали.
Но при вас наистина може да никне зъб.
А за купуването, може да купиш нещо бяло - чорапки, чорапогащник, тениска или каквото ти душа иска Simple Smile
Поздрави и успешно зъбоникнене  bouquet

# 5
  • Мнения: 941
Ама че е бързак малкия Laughing поздравления!Купи му нещо бяло и аз така знам

# 6
  • Мнения: 819
Невъзможно!Не мога да повярвам,първо са резците ...

Общи условия

Активация на акаунт