Нормално ли е това?

  • 478
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 93
Много ми бяхте полезни когато реших ,че кърмата ми не е  достатъчно и ще ви бъда благодарна ако ми помогнете и сега . Моята беба е от много мързеливите бебета - суче 5 минутки интензивно , дави се и заспива . В следвашите 10 минути се будим и сучем , но след това изплюва гърдата и само спи . Дори като я вдигна да оригне не се събужда . Така издържа да спи около 2 часа непробудно .Дали е нормално да я будя , за да суче по-дълго или да я оставям да си спи ? Незнам дали и стига кърмата така ? Страх ме е и да се изцедя да не би да се събуди , а да не говорим , че ми  се струва че изобщо не стига до задното мляко .

Благодаря ви за помоща предварително момичета !!! Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 277
може бебчо да изсуква по-бързо това което му трябва... това, че не се буди 2 часа след това трябва да ти е достатъчен показател, че се е нахранила добре... бебчетата чувстват глада като болка и със сигурност щеше да сигнализира ако беше гладна... просто си я кърми на поискване и имай доверие в бебето си, то си знае и си казва!... а по-натам "с възрастта" ще се научи даже да се наяжда напълно за 5 - 10 минутки - тогава тя ще знае как се прави, а и каналите ти ще са разработени... успех и спокойно!

# 2
  • Мнения: 1 117
Щом деденце си спинка спокойно 2 часа , значи не е гладно. Ние сме на месец и половина и сме готови за около 10-15 минути и от двете гърди , при условие ,че се хранихме преди по 1 час. Но бебо е спокоен. Храним се на поискване . Кога на 2 часа , кога на 4 , но той сам си показва.

# 3
  • Мнения: 371
Щом деденце си спинка спокойно 2 часа , значи не е гладно.
Peace
Не е необходимо да го будиш за хранене.

# 4
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Някои бебета са много мързеливи, като моето - половин час муцаше и накрая заспиваше от умора. Други успяват да се нахранят за по-кратко време (5-10мин). Щом като спи 2 часа, значи е сито и няма смисъл да го будиш. Като си поиска дай му отново. Peace

# 5
  • Мнения: 7
Явно се уморява и заспива бързо,но опитай да пощипваш,за да не заспи.А след като заспи,не се страхувай да се изцедиш.Моята Виктория е вече на 7 мес.,но в началото правих така-предлагам й да суче от едната гърда,пощипвам я докато се убедя,че се е нахранила,т.е.заспи непробудно. После задължително изцеждам гърдата(от която се е хранила),за да не спре притока на кърма. Другата гърда не я пипам-предлагам я на другото хранене и по същия начин и с нея.Така ми казаха в болницата и сега продължавам да кърмя Вики успешно.Пожелавам успех и на вас.

# 6
  • Мнения: 1 771
Не мисля, че трябва да я будиш.
Моя син едвам сучеше 5 до 7 мин. със зор.
Будеше се след час и половина, два, и от време на време през три. На денонощие ядеше около 11, 12 пъти.

# 7
  • Мнения: 1 771
После задължително изцеждам гърдата(от която се е хранила),за да не спре притока на кърма. .

Тази хамалогия не е нужна, ако нямаш проблем с лактацията.

# 8
  • Мнения: 132
Не мисля, че трябва да я будиш.
Моя син едвам сучеше 5 до 7 мин. със зор.
Будеше се след час и половина, два, и от време на време през три. На денонощие ядеше около 11, 12 пъти.
И ние така!!!
Успехи, не притеснявай!!!! Hug Hug Hug

После задължително изцеждам гърдата(от която се е хранила),за да не спре притока на кърма. .

Тази хамалогия не е нужна, ако нямаш проблем с лактацията.

И с това съм съгласна. Аз не съм цедила! Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 9
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Защо не се обърнеш за съвет и към д-р Слънчева от подфорума "Доктор Нивея бейби"?

# 10
  • Варна
  • Мнения: 389
Ако детето наддава няма нужда да го будиш.И моето бебе беше много заспало и когато го изтеглиха на първата консултация се оказа,че е качило много малко и се налагаше да го будя и да настоявам да суче повече.

# 11
  • Мнения: 1 771
Защо не се обърнеш за съвет и към д-р Слънчева от подфорума "Доктор Нивея бейби"?

Това сериозно ли го пишеш. щот аз не бих я посъветвала точно там да пише.

Общи условия

Активация на акаунт