Хрема, антибиотик и подсечено дупе

  • 2 015
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
Дъщеря ми е на 6 месеца. От 4 дена лекуваме хрема с Виброцил, сливици с налепи с антибиотик - Оспен + вит.С , а сега и се подсече дупето. Мами, помагайте с изпитани и ефикасни рецепти! Нито хремата е на път да се излекува, нита гърлото, а сега и дупенцето... Мажа я с Бочко. От търсачката видях, че е ефикасно каша с хума за дупето. Много ми е притеснено, защото основната храна на беба е кърма, а с тези сополи неможе да суче и сменям почти сухи памперси, въпреки всякаквите ми усилия да поема максималното възможно количество кърма. Та за дупето ми е питането, а и за хремата ако пишете нещо ще съм ви много благодарна!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 60
Ние имахме хрема две седмици.....слагахме коларгол, не помогна, след това слагахме други правени капки и те не помогнаха. За випроцила съм чувала, че отпушват но за малко, затова моят съвет е да и слагаш капките 10-тина минути преди кърмене. Но нали знаеш има една поговорка хрема се лекува седем дни с капки и седем дни без капки   Пожелавам ви бързо оздравяване!
А и още нещо ние след толкова много капки и лекари отидохме на хомеопат, той ни даде едни топченца не знам точно какви и след два дена бяхме като нови.
Чувала съм ,че хомеопатията има доста сполучливи лекарства за хрема може да пробваш ако се точите толкова дълго като нас.
Успех!

# 2
  • Мнения: 119
Дупето се изчисти само с Бочко. Другите проблеми са без развитие  Sad
В нашия град няма добър хомеопат.

# 3
  • Мнения: 3 146
Можеш с мас да намажеш или с Петанет крем (той направо е страхотен!) за дупето. Но това, което ми се стори по-притеснително и това за почти сухите памперси! Когато пие АБ, всеки, дори и възрастен, трябва да пие много течности, за да не му се натоварва прекалено черният дроб, а за бебенце това е направо задължително! Rolling Eyes Да не говорим, че може и да се обезводни! Може би трябва повечко течности да даваш, щом й е трудно да суче... Thinking

# 4
  • Мнения: 1 564
Аз препоръчвам за дупето крем "Павлодерм".Направо  върши чудеса това кремче.(Среща се и като детска витаминна мас). Peace

# 5
  • Мнения: 119
И мен ме притесняват памперсите, затова се цедя и давам с лъжичка допълнително, давах чай и утре пак ще и дам. Понеже неможе да диша с носле, като приближа лъжицата към устата и, тя с дъха си разпилява повечето течност - милото ми геройче...Тези капки не помагат особено, да не кажа никак... положението е твърде мъчително за нея  Cry съответно и за мен  Sad

# 6
  • Мнения: 3 146
А защо не пробваш 15-20 минути преди храненето да й капваш физиологичен разтвор. Така ще й е поотпушено нослето за яденето newsm78

# 7
  • Мнения: 119
И това правя. Нослето се отпушва много трудно след като съм дърпала сополки с помпичка, ф.разтвор, евентуално пак манипулация с помпичката, тя започва да плаче, сополите се множат, успокояваме се... и кърмата ми драстично намаля  Cry

# 8
  • Мнения: 286
Когато сина ми беше долу-горе като вас имаше същия проблем. Много се измъчи. Ще ти кажа какво направих по съвет на майка ми. Когато почистих добре нослето му сложих "тапички" от масчица. Той си ги смръкна навътре, това много улесни излизането на гъстите жилави секрети. Правих го няколко пъти и се оправи. Редовно пръсках Стеримар паралелно с това. Бързо оздравяване желая!  Hug

# 9
  • Мнения: 3 146
mima kalina, не се притеснявай много за кърмата, че е намаляла! Най-важното и решаващо време за кърмене е минало, така че сега най-важното е да се оправите, а от притеснението още повече ще намалее, затова поне за кърмата не мисли Hug Hug, че на мен така от стрес ми спря още в третия месец Cry
Надявам се, че всичко ще мине, възможно най-пързо! Praynig

# 10
Nadili напиши по подробно за тапичките от мас.А за подсечено дупе на нас ни помогна крем Здраве.За сополите сега му пръскам сребърна вода ,т. е.капя ,но ние сме големи.И давам КОРИЗАЛИЯ,те стават за малки бебчета

# 11
  • Мнения: 286
jerrytom, първо пръсвам стеримар и с фитилче от памук почиствам добре нослето. Имам мас, чиста /несолена/ и преварена в мляко. С нея мажех бебо като малък. Гребваш с пръст и "затапваш" ноздричката. Детенцето като се опитва да диша през нослето я смърка навън-навътре, тя постепенно се разтапя. Много помага - загрява, омекотява лигавицата, помага секретите да излизат лесно, намазвам и около нослето ако е разранено от много бърсане. Винаги при хрема го прилагам!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт