Какви чудеса само може да роди земята родна, българска...

  • 2 897
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 150
Замръкваме с една позната в Ковачевица. Знаете я Ковачевица, естествено. Кой не е бил там. Намира се на едно от билата на Рила. Знам, не сте чували за Рила. Рила е планина. Намира се в югозападния край на страната и е най-високата планина на Балканския полуостров. Така, я!
Та замръкваме, последният автобус просто не пристига и една женица от селото, която чакаше с нас, ни приюти в къщата си. Сега, предлагам да прескочим еротичната част... На сутринта бабичката ни гости с кафе, което (забележете!) си е отгледала в градината! Синът й, работещ някъде по чужбините, изпратил семена, тя засадила... Леле! Не вярвате! Да ми падне чушлето ако лъжа! Поне аз не лъжа де. Тя ако ни е излъгала е друг въпрос вече...

Та какви чудеса, отгледани тук, сте яли? И дали и вие сте садили нещо екзотично, което е дало плод?

Последна редакция: сб, 07 апр 2007, 22:03 от 100jan

# 1
  • Мнения: 2 792
 Ковачевица не е в Рила, а в Родопите.

  Един мои вуйчо имаше лимоново дърво във Враца, страхотна реколта даваше.

# 2
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Съседът ми отглежда зелен чай Laughing

# 3
  • Мнения: 6 417
Отгледах си бананово дърво. И банани има, а от една тв идваха да го снимат.  #Silly

# 4
  • Мнения: 150
Ааа, да не забравя - на пловдивските тепета, по-точно на Младежкия хълм (Джендема), се въдят скорпиони. Едни малки такива, колкото първата фаланга на показалеца ви, но все пак скорпиони.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
Ааа, да не забравя - на пловдивските тепета, по-точно на Младежкия хълм (Джендема), се въдят скорпиони. Едни малки такива, колкото първата фаланга на показалеца ви, но все пак скорпиони.

Такива скорпиони има и в Търново. Лично гоних един в едно кипро хотелче.

Иначе по темата - имаме посята мандарина, на доста годинки стана вече, ама плод нЕма. Май трябва да се ашладиса на нещо.  newsm78

# 6
  • Мнения: 6 167
аз отглеждам авокадо.
не защото нямам пари за авокадо, а да видя дали от семка може да стане авокадо и да роди авокадца.
оглеждала съм и едно с назъбени листенца, ама това е друга тема.

# 7
  • Петрич
  • Мнения: 321
Родителите ми гледат един много странен плод.Прилича на круша,но е с бодли.На вкус не е кой знае какво,но е интересно на външен вид.Името му не знам,те и нашите май не го знаят.

# 8
  • Мнения: 4 585
100яне, това което сте пили с дамата, не е кафе.
Кафето е храст.
А това, което отглеждаме в България е тревисто растение от семейство бобови.
Сиромашки сурогат на кафе. Съдържа кофеинец и това онова де.

# 9
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 723
Аз си отглеждам дъб в къщи!!!! Shocked

# 10
  • Мнения: 702
Ковачевица е в Родопите

# 11
  • Мнения: 9 894
една съфорумка намери скорпион в банята си в Русе.
Също в Русе един дядо отглежда еделвайси. Не му помня името, май бай Илия.
Аз съм пробвала финикова палма - поникна, но си остана на три дълги листа, които един ден мистериозно умряха.

# 12
  • Мнения: 1 312
Скорпиони има и в Шипково-Троянско.
Иначе си отглеждам лимони-един вкъщи,един на работа,плод нямат още,но надежда има.Моя съседка има огромно дърво с мнооого едри лимони  окичено.
Мандарина също сях,на втората година ми загина.Финикова палма имам,люти чушлета в саксия също.
Имам и нещо,което казват било черен пипер,ама стана 50 см и нищо освен листа не се показва.
Опити с един бук правих миналата година,хвана се,живее си,но нещо застой в развитието му наблюдавам...,бонсай е,да не помислите,че дърво съм сяла Crazy

Vera i,плода за който говориш дали не е личи? newsm78

# 13
  • Петрич
  • Мнения: 321


Vera i,плода за който говориш дали не е личи? newsm78
Не знам как се казва.Някои казват,че било африкански картоф,други смятат,че е чайот.Ние го наричаме "нещото".
Расте като лоза и листата му приличат на листата на тиквичките.
Може да се яде приготвено по всякакъв начин.

# 14
  • Мнения: 3 216
Скорпион сьм гонила и в Тетевен. Shocked Явно ги има в цяла БЬлгария. иначе последно гледахме една марихуана- донесох семената от Холандия,порасна бая голяма ,ама си умря ей така след едно гостуване на майка ми. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт