Колко най -дълго са ходили децата ви на ясла без да се разболеят ?

  • 1 167
  • 21
  •   1
Отговори
И ако има по продължителен период на какво мислите ,че се дължи?Лятото по малко ли боледуват от зимата ?
Благодаря предварително за споделено мнение.

# 1
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
1 месец.
Идея нямам.
Вируси има през всички сезони, но принципно зимата повече се боледува.
И все пак - за всяко дете е различно, може да се разболее веднъж на сезон, може и да не се дигне от леглото.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 688
изкара 7 седмици без прекъсване...Simple Smileтова беше преди коледните празници,сега по-често боледува!

# 3
От 2 месеца ходи и боледува само един път в началото, но то си беше от хрема заради зъбките , която се спусна надолу.Така , че не се брои.Сиреч ни веднъж не е боледувала, слава богу !!!

# 4
  • Мнения: 6 206
За една година е боледувал два пъти, като единият път беше не кой знае какво
Така че го броя веднъж на шест месеца
Но като плащам таксата виждам, че почти само нашата е пълна, другите деца все имат дни на отсъствие, значи си боледуват пиленцата.

# 5
  • Мнения: 5 468
Охо, веднъж издържа цели 2 седмици Crazy.

# 6
  • Мнения: 5 577
Моя не боледуваше зимата толкова, но сега да.  Sad

Посред пролет пи АБ и съм направо бясна.

# 7
  • Мнения: 641
2 седмици, което е изключение по-често една седмица ходи - три се лекуваме Sad. Старая се да се храни здравословно, не пропускаме разходка, ама ей го на... Започнах да се настройвам срещу яслата, към конкретната де, което е лошо вече.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 688
момичета колко често ако започне да боледува детето ще го спрете от ясла?
И аз както е писала Въргалия забелязвам че зимата не боледуваше толкова колкото сега,дали не е време да поседи при баба?

# 9
  • Мнения: 5 577
момичета колко често ако започне да боледува детето ще го спрете от ясла?
И аз както е писала Въргалия забелязвам че зимата не боледуваше толкова колкото сега,дали не е време да поседи при баба?

Аз бих го спряла, ако недай си Боже - се наложи да пие два пъти сиропи един след друг, направи пневмония/ангина или др. такава сериозна болест. Но дано не се случи.  Praynig

Значи Декември доста кашля и не ходи близо месец си спомням. Имаше едно по-сериозно боледуване и пак пи АБ.
Сега имаше червено гърло и 40 градуса Т, и направо откачих - наложи се пак да пие АБ, и го спрях за 10 дни, ако се наложи още мога. Но в нашата ясла си има правило - озрдавее ли детето да е там, да не губи адаптация и ми казаха да го водя в четвъртък.

Уж нямаше болести пролетта, а то какво се оказа. Ако до 1 месец видя сопол или кашлица го спирам, не ме интересува.  Tired

# 10
  • Мнения: 2 978
Болестите са през пролетта и есента. Мисля, че е логично.
Тогава времето е по- променливо. Много майки не знаят как да обличат децата си. В къщи температурата е една, в градианта друга. Да не говорим, че там са като отвързани и се потят здраво.

Слагайте им по- тънички чорапчета и по- тънки обувки...
Въпреки, че много ми харесват на външен вид, спрях да купувам всякакви гуменки на Денди и тем подобни. В тях краката и направо врят.
 КК имат много хубави тънички пантофки,  точно за градината са перфектни! Peace

п.п. Няма да казвам колко време не е боледувала...пу-пу! Praynig

# 11
  • Мнения: 2 534
п.п. Няма да казвам колко време не е боледувала...пу-пу! Praynig
И аз така ...
Похвалих се последния път , че една година не съм ползвала болничен и си седях две седмици у дома с настиналото дете  Crazy
И наистина децата трябва да се обличат леко , ако посещават детско заведение , вътре е много топло

# 12
  • Мнения: 645
Около 2 месеца. Не знам на какво се дължи. Пулмоложката ми обясни ако пак ще го пускам (понеже е с астма сега не ходи) да го пусна пролетта за6тото нямало толкова много вируси. Peace

# 13
  • Мнения: 2 534
да го пусна пролетта за6тото нямало толкова много вируси. Peace
Според мен точно пролет и есен е най-вероятно да се разболее, особено пък пролетта , като се почне с настинки , шарки и т.н

# 14
  • Мнения: 3 146
Забелязах, че в градината, в която ще тръгне сина ми есента, здраве и живот, поддържат много топло в помещенията - почти като сауна ми се стори, а навън студ! Навсякъде в книгите чета, че не бива да е над 22 градуса д детската стая. Една позната, пак учителка в ДГ, каза също, че поддържат много топло. Ами, това не е ли вредно, знам ли newsm78 newsm78
При вас как е? Дали това не се отразява на заболеваемостта?

Общи условия

Активация на акаунт