момичета,моля ви успокойте ме

  • 868
  • 15
  •   1
Отговори
  • Златица Софийска област
  • Мнения: 129
Моята малка Цвети е на 5 м. и тежи 6 440 кг.-това нормално ли е за кърмено бебе, тези дни ходихме на консултация и за последния месец е наддала 500 гр. Лекарката само каза -не е в норма ,може и още.............. Като гледам другите бебета се си мисля,че моето е най-слабичко и мъничко ,а от там и дали й стига кърмата...........А тя е толкова жизнена,не показва никакви признаци на глад Вашите бебчета на тази възраст колко тежеха

# 1
  • Мнения: 1 440
Ние сме на 8,5 месеца и сме около 7,5кг. Да малко по-фини сме, но това не ме притеснява изобщо. Сама си направи извода дали ти е слабичко детето Peace

# 2
  • до канала
  • Мнения: 518
на тази възраст 8.100 но той се роди 4.450 така че при нас това е определящо.Ако вие с таткото сте дребни нормално е и бебето да е дребно Щом бебето се чувста добре бъди спокойна Моя 4м наддаде едва 50грама но какво от това като виждам че е добре

# 3
  • Мнения: 93
На една приятелка бебето не беше наддало изобщо за цял месец! Просто детето е по-жизнено и много се движи, за това е така! Мисля ,че нямаш място за притеснение!  Peace

# 4
  • Мнения: 230
Не се притеснявай Heart Eyes
Ето ти една друга тема като твоята. Мисля, че отговорите в нея щете успокоят.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=173183.0
Има и други теми със същите притеснения, но сега нямам време да ги търся.

# 5
  • Мнения: 1 771
За 5-ти месец 500 гр си е добро наддаване, а и детето щом ти се чувства добре и е спокойно, няма защо да се притесняваш  Hug

# 6
  • Мнения: 8 242
На 5м. качи 300 гр. и беше 7,800 кг / 69 см - само на кърма. Роди се 3,500/52.

# 7
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Не се връзвай на това, моята дъщеря така в един момент малко взе да наддава, аз млада-зелена взех да дохранвам, отби се, и какво - пак така малко наддаваше, а си беше доста ящна и иначе жизнена. Понякога е въпрос на ген. Тя и сега е ящна, а е дребничка и слабичка спрямо връстниците си, но си е дребна на кокал.
Просто има деца, които малко наддават след 3 месец. А и по принцип след 3 месец наддаването не е като в първия. И двете ми деца на 6 месеца са били по 6 кг и малко, но се приема, че ако са удвоили теглото от раждането, значи са ОК.
Ако се кърмите, редовно, пишка по много, значи кърмата й стига и наистина се успокой.
Струва ли си да я отбиеш, за да видиш, че и на АМ ще наддаде толкова?

# 8
  • Златица Софийска област
  • Мнения: 129
Благадаря ви момичета за всички отговори  bouquetОт няколко дни през деня е много любопитна и суче по съвсем малко,пуска и се бута -не иска повече,а имамам още кърмаПрез ноща при всяко нейно мрънкане й давам да цока Дали от това,че не суче достатъчно дълго ми намалява и кърмата .Чудех се дали да я оставя на 3 часов интервал за да може повече да огладнее или да й давам на поискване както до сега Ще очаквам вашите съвети,толкова ми се иска още дълго да се кърмим

# 9
  • Мнения: 619
По мое мнение си й давай да си суче когато си иска(ние сме така все още).Не съм сигурна,но мисля,че ако я оставиш на режим-хем нейните нужди няма да са задоволени,хем си мисля,че така ще намалее кърмата(защото ще суче по-рядко).Специалистите да се изкажат все пак,а за кг не се тревожи-дъщеря ми също върви слабичка,но важното е ,че се чувства добре и е здрава!  bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 43 903
В норма е, всъщност нямам таблиците за момичета, но се побира в таблиците за момчета, значи в женските е още по-в норма... Simple Smile не се притеснявай ако детето си е жизнено и подвижно по принцип. а ти и мъж ти колко сте едри, има мн фактори които влиаят....

# 11
  • Мнения: 1 503
Ха,че то на педиатрите (и бабите)у годия няма.Ако наддава много-трябва по-малко,а ако наддава по-малко-може и повече.М/у другото за 5ти месец 500грама май не са малко,а са си в нормата newsm78
Кърмете се на воля....

# 12
  • Мнения: 256
Ние сме на 10м и тежим 8и300 педито каза по добре така от колкото много килограми и всеки ден да киснем при нея.Апсолютно си е нормално Peace

# 13
  • Мнения: 59
Не се тревожи, Александър на 5 м. беше 6.300кг. От самото начало не е качвал по много и сега на 8 м. е към 7.300 кг. В сравнение с другите бебчета на неговата възраст изглежда по-дребничък, но това изобщо не ме притеснява. Той е толкова сладко и жизнено дете. А колкото до кратката продължителост на сучене, не мисля че от това би следвало да намалее кърмата. По-скоро значение има честотата на кърмене според мен. Кърми си бебка колкото и когато си поиска и мисля, че всичко би трябвало да  е наред.

# 14
  • Мнения: 26
Моята Марта е на 6 м. и тежи 6.200. Нашата педиатърка изобщо не се притеснява, просто казва, че ще бъде фина, малка мома:) С изключение на 1-вия месец, когато наддаде 1.100 кг, през останалото време варира между 300 и 400 гр на месец. Наскоро й изследвахме кръвта и урината и всичко си е наред. Ако тие жизнено бебчето и пишка редовно, изобщо не се връзвай;)

Общи условия

Активация на акаунт