Отговори
  • Мнения: 19 294
искам да попитам трябва ли да не се ядат някои храни при кърмене поради опасност от болести.на бременните препоръчват да не ядат салами с сурово месо,сушени и пушени  риби заради токсоплазмозата и непастьоризирано мляко,сирене,кремове с сурови яйца заради листериозата.в тези случаи има опасност от увреждане на плода,защото имунната му система е недостатъчно развита.въпросът ми е сега като кърмя трябва ли да продзлжавам да не ям такива храни?в един друг форум имаше спор дали бебето може да се справи ако майката се разболее.някои казваха,че  токсоплазмозата можела да протича в по тежка форма дори в майката и да е опасна и за бебето.а за листериозата пишеше ,че няма изследвания ,че е безопасна.но никой не беше сигурерн в това,което казва.
знаете ли нещо повече по въпроса?
благодаря

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Тези диети са основно за бременни, не за кърмачки. Кърмачките могат спокойно да ядат меките сирена, рибите, морските дарове и т.н. Естествено, нужно е обичайното внимание към продуктите и особено към кремове и майонези със сурови яйца, защото за самата майка няма да е никак приятно да се тръшне я с някое хранително разстройство, я със салмонела - не заради самото кърмене, а по принцип.
Иначе тези болести не се предават чрез кърмата:
http://www.kellymom.com/nutrition/mom/mom-foods.html

# 2
  • София
  • Мнения: 1 043
А, супер! И аз мислех, че като кърмя трябва да избягвам суровите колбаси. А как ми се е дояла луканчица. Още утре ще си я напазарувам  newsm44

# 3
  • Мнения: 19 294
хедра,много благодаря за полезната информация

# 4
  • Мнения: 707
Това, което аz съм чела, е че кърмчките трябва да имат съЩия хранителен режим като бременните. Чреz кърмата детето Ще бъде zараzено от майката (при евентуална болест). В крайна сметка вие сами си реШавате, все пак това са ваШите деца.

Общи условия

Активация на акаунт