За кърменето

  • 312
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 344
Здравейте момичета,
моята дъщеря е на 3м и 10 дена, напоследък ми намаля кърмата или тя яде повече....на всяко хранене( през 2-3 часа) ми изцежда и двете гърди, не успявам да изцедя нищо след това с помпата( авент), а на ръка няколко капки.
Изпих цяла упаковка от чая на хип...няма ефект, а имам ангажимент другия уикенд и трябва да оставя кърма,а  не успявам да събера нищо... какво да правя, дали да се цедя примерно  час и половина след кърменето?

# 1
  • Мнения: 19 272
аз имах същия проблем.трябваше да оставям кърма за едно ядене на ден,а бебето изяждаше всичко.цедях по малко 1час след кърмене.така от 3-4цеденета събрах за едно ядене 70мл за първия път и после кърмата постепенно се увеличи.и тъй като бебето пропускаше едно ядене от гърдите ми в тях се насъбираше мляко и на следващото ядене можех да изцедя и да я нахраня

# 2
  • Мнения: 2 829
Опитай да цедиш от едната гърда, докато бебето суче от другата. Можеш също да опиташ да цедиш преди кърмене-бъди спокойна, че въпреки, че с помпата не можеш нищо повече да изцедиш, бебето ще си изсуче колкото му трябва (е, може да суче по-дълго или да огладнее по-рано, но и изцеденото мляко пък ти е резерва, в случай, че положението е неспасяемо)
Успех!

# 3
  • Мнения: 541
Опитай да цедиш от едната гърда, докато бебето суче от другата. Можеш също да опиташ да цедиш преди кърмене-бъди спокойна, че въпреки, че с помпата не можеш нищо повече да изцедиш, бебето ще си изсуче колкото му трябва (е, може да суче по-дълго или да огладнее по-рано, но и изцеденото мляко пък ти е резерва, в случай, че положението е неспасяемо)
Успех!
Peace

Също тъка може да има скок в растежа на бебето и за няколко дни нон-стоп стоене на гърдата млякото се регулира и задоволява нуждите му.

Как сте с намокрените памперси? Ака ли? Наддава ли детето?

При мен млякото доста късно се регулира и аз си мислех че ако не са ми твърди гърдите и не мога да изцедя нищо значи няма мляко, но се оказа точно обратното, бебо си е най добрата помпичка и си изсуква необходимото.

Общи условия

Активация на акаунт