Черен списък на домашните уреди

  • 39 184
  • 114
  •   1
Отговори
  • France
  • Мнения: 726
За тази тема съм провокирана от боклука,който купихме.Този боклук е стерео уредба,JVC,която е омръзнала на сервизите в Сф и Хасково-гаранционен и извънгаранционен.Боклук за 700лв.
Относно сервизното обслужване-четете малките букви,там пише,че нищо не е гарантирано.
Чакам отзиви за всякакви модели и марки електроуреди,както и техния сервиз.Ще е от полза за всички ни.

# 1
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
С удоволствие се включвам за готварска печка Индезит.  #2gunfire
Същото и за сервиза  #2gunfire
Беше на 8 месеца като и се счупи дръжката, защото от нагряването просто е прегоряла. Тя обаче държи самото стъкло, нищо друго не го захваща, съответно то стана на парчета. Познайте дали имаше гаранция- въпреки, че първопричината е недобрата изолация на печката. Аз какво -сама ли да си я разглобя и оправя бакиите на гадните производители. Стъклото ни доставиха след 2 месеца срещу 65 лв, но дръжка познайте дали получихме. Получихме.. дръжки. Няма такава, обаче преди да ни го съобщят чакахме пак 2 месеца.Отгоре на всичко ни взеха старата като капаро, за да не се откажем от поръчаната и не искаха да ни я дават. Като се разбра, че няма да има нова ги напсувах едно хубаво (да ме прощават моралистките) .
Добре, че някак си побългарихме старата изгоряла и пожълтяла от нагряването, която впоследствие се чупи още 3 пъти, но аз вече знаех "симптомите" и предпазих стъклото.Иначе нямаше как да се ползва гурната- трябваше клещите да станат кухненски инструмент в моята кухня.
 Но през цялото време загрозява външния вид на печката с жълтия си цвят.
 След няколко почиствания на фурната- дъното се проби, изгни ламарината.   
Също и телефони Самсунг, въпреки че съм с трети такъв- мнението ми за тях е, че са еднодневки. Не стават за ползване повече от 1.5  г. Имам предвид тези с капаче. Ако и този се развали пак Самсунг ще си взема, защото гадовете-само те имат красиви модели.
Първият ми Самсунг- А 400 започна да дава отклонения от сорта- не звъни, сам се изключва и т.н. Вторият- Т 500 , след 1,5 г ползване му се прекъсна лентовия кабел. Сега съм с Е 530, еми на него пък му се лющи боята отвътре, от ноктите ми, при натискане на бутоните. 

Последна редакция: сб, 07 апр 2007, 00:43 от Джемма

# 2
  • France
  • Мнения: 726
Давайте подробности за протеста.

# 3
  • Мнения: 374
Записвам се и аз с DVD Crown за 169 лв от коледна промоция в Метро. Оказа се, че главната тонколона не работи. Това го разбрахме веднага след като го включихме, не ми се беше случвало с чисто нова техника! #Cussing out

# 4
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Да се включа и аз. Миялна машина Мидея. Двигателят и изгоря точно 1 година след като и свърши гаранцията. А варията се е получила в следствие на спукан пластмасов разпръсквач на водата и съответно стичане върху двигателят. Разбрахме за причината едва след като разглобихме цялата миялна. Сега нов двигател ще ми струва 140 лв. без поставянето #Cussing out

# 5
  • Мнения: 4 916
Да се включа и аз. Миялна машина Мидея. Двигателят и изгоря точно 1 година след като и свърши гаранцията. А варията се е получила в следствие на спукан пластмасов разпръсквач на водата и съответно стичане върху двигателят. Разбрахме за причината едва след като разглобихме цялата миялна. Сега нов двигател ще ми струва 140 лв. без поставянето #Cussing out

Интересно ми е колко струва цялата пералня  newsm78 и дали има икономическа изгода от подмяна на такава скъпа част.

# 6
  • Мнения: 130
Включвам се с хоризонтален бойлер Аристон-протече малко след края на гаранцията и го изхвърлихме #2gunfire

# 7
  • Мнения: 4 668
Хладилник BOSCH - топ моделът за 2005г. на стойност 1250 лв. - в момента от две седмици бръмчи като трактор  Close Живеем в мезонет - той е долу в хола , а се чува горе в спалните  Sick
От сервиза казват , че му нямало нищо ... според тях . Сигурно , защото е в гаранция  Rolling Eyes Като му изтече вероятно ще му открият повреда за около 300 лв.  Thinking

И № 2 - телевизор Самсунг - LSD - 32 " - на свекървата . Купи го преди две седмици и още при първото включване беше звук без картина . Върнаха го от сервиза твърдейки , че бил перфектен  Crazy
Взехме го и в нас да го пробваме - същата работа - има картина от време на време ...
Удоволствието струва 1600 лв.

# 8
  • Мнения: 7 430


И № 2 - телевизор Самсунг - LSD - 32 " - на свекървата . Купи го преди две седмици и още при първото включване беше звук без картина . Върнаха го от сервиза твърдейки , че бил перфектен  Crazy
Взехме го и в нас да го пробваме - същата работа - има картина от време на време ...
Удоволствието струва 1600 лв.

Манииии ooooh!....ние искахме да си вземем такъв Sick

Благодаря ви момичета за хубавата темичка - ще я следя с интерес Peace

# 9
  • Русе
  • Мнения: 2 354
телефон LG 1400 - точно на осем мецеса сдаде багажа и няма оправия...
Аз по принцип не съм фенка на марката LG, (а съпруга ми точно обратно), и все му казвам, че това е съкращение от "Лайно Голямо" (нищо лично към притежателите на тази марка електроуреди)

# 10
  • Мнения: 2 309
Телевизор LG - 42 инча, плазма...скапа се на 6 месеца, нямаше картина. В сервиза го държаха 2 месеца /Техномаркет естествено/

Домашно кино  Samsung АХ 100- скапа се на 6 месеца също, пак го държаха 2 месеца в сервиза /пак Техномаркет/, уж нищо му нямаше, а после се оказа, че са му сменили около 5 части.

Каква е тази скъпа техника незнам Tired

# 11
  • София
  • Мнения: 2 967
ELITE

# 12
  • София
  • Мнения: 1 951
И аз не съм доволна от марката LG.Купихме си домашен телефон,И то точно ,заради една функция,която поддържаше апарата.Магазинът беше Технополис-Младост.Направих рекламация още в деня на покупката.ЕДВАМ успях да ги накарам да ми върнат парите.Сега ползвам БЪЛГАРСКИ телефон,който работо 4 години и сме много доволни.Няма грешка.Парите ,които дадохме за него бяха три пъти по малко!

# 13
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Записвам се и аз с кафе машина НЕО - боклук на болуците. След двумесечна употреба се скапа малкото гумено уплътнение и протече вода в изобилие  Simple Smile Изгасна и зелената индикаторна лампичка по незнайни причини. Купих я от Техномеркет, гаранцията е 1г. Сервиза им е най-гадният възможен, абсолютни мърлячи. Държаха я в сервиза 3 месеца - имали много работа. След като я взех от там, индикатора не беше поправен, а  машината проработи още 2 седмици и пак протече. За смяната на гумата взеха 10лв - това не се покривало от гаранцията, било консуматив.  Мъжът ми се ядоса, отиде в сервиза и купи гумените уплътнения(струват по 6лв за гумичка), като после сам ги монтира. След 3 седмици се скапа обаче и най-голямото уплътнение, протече обилно вече от всякъде и кафе машината отиде в контейнера. Вчера си купих нова - испанска. Още й стискам палци Mr. Green

В черния списък добавям и монитори за компютри Самсунг. Монитора се скапа за няколко месеца и се оказа, че е в гаранция 3г., но тук нямало сервиз за тях. Заменяли ги направо с нови,когато имало контейнер ?!?  но след 4 месеца престой в склада на магазина и слушане на безкрайните им лъжи, че чакат контейнер, ми анулираха гаранцията, защото повредата не била гаранционна. А каква да е, щом стоката, купена от тях е в гаранция? Реших да си плащам поправката, все пак нов монитор беше. Оказа се, че и части за него няма, та изгорялото ТХО го поръчвах от Испания и платих 80 евро + работата. Монитора е купен от малко магазинче до Женския пазар. Собственика се казва Иво, не помня фамилията, но по-голям измамник от него просто не съществува. Не купувайте от там, а по-добре и нищо с марка Самсунг. Нямат никакво сервизно обслужване. Повече за тази фирма не искам и да чуя.

# 14
  • Мнения: 4 202
Да се включа и аз. Миялна машина Мидея...

Еййй какво изживях с една такава миялна  #Cussing out
3 пъти протича и беше на ремонт, като 3тия беше "фатален" - водата стигаше до глезените ми  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт