Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 289
Още в 4 часа сутринта успях да го накърмя.  Simple SmileНаистина снощи от притеснение не можа да ми слезе кърмата, затова и реших да поискам подкрепата ви - тя е много необходима за мен за да се успокоя и да тръгнат пак нещата. От няколко дни се каня да ви поискам съвет за нощното кърмене - вече няколко пъти Коко не се събужда до 4 или 5-6 часа сутринта. В такива случаи се събуждам към 4 часа с напрегнати гърди. Чудя се  newsm78дали да изцеждам и съхранявам, като в същото време ме е страх че после за него няма да има, но миналия ден за първи път реших да изцедя малко - 80 мл, които снощи ме спасиха -  така се успокоих по-лесно че има какво да яде, макар и от шише. Храним се на поискване от двете гърди на всяко хранене- като ги броя 7-8 пъти , като когато сме на разходка прави по- големи паузи, а вкъщи  - 2-2,5 часа.

# 1
  • София
  • Мнения: 622
Темата е за кърмаческия. Не разбрах колко ти е голямо бебенцето, защото 2-2,5 часа ми звучи като режим, а не на поискване (ако е малко де). За цеденето -ако са ти много напрегнати изцеди малко да се облекчат, но бих те посъветвала да не е докрай и често, за да не си предизвикаш хиперлактация. Иначе не се притеснявай, че "за него няма да има". Кърмата не се събира за определен интервал- колкото е по-голям интервалът м/у кърменията е по-вероятно да ти намалее кърмата, а не да се събере повече  Wink

# 2
  • Мнения: 2 616
80 ml  не са ли множко? Мен м,е съветваха да изцежам по 15-20мл-не повече, именно за ад не си докарам хиперлактация, че го преживях веднъж, не е толкова приятно  Sick И ние сме като вас с режима на хранене, също сме на поискване.Имам приятелка, която е като теб, с много кърма, тя каза,че така се поизцежда като й се препълнят гърдите, за да й олекне, но според мен намали количеството на изцеждане.

Общи условия

Активация на акаунт