Знаеме ли със сигурност какво правят детегледачките ни?!?

  • 2 964
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 817
Темата ми е породена от една ситуация от днешния ден която ми вдигна кръвното до не знам къде си Rolling Eyes
Ще бъда максимално кратка в обяснението.Детегледачката е една квартална баба, която познавам от доста време ,защото има внуци на възраста на мойте деца/1,6год. и 5год./та сме се засичали безброй пъти по грединки и разходки с нея и снаха и ,но признавам не са мой тип.Те са от типа хора ,за които е гордост да си научат децата да псуват и съответно после да им се радват колко са отворени #Crazy например внучка и щях да падна веднъж като се похвали на децата ,че нейния баща е с най-голяма пишка Rolling Eyes и въобще прастаци за мен от където и да го погледнеш ,да не говорим колко са агресивни децата ,как обиждат и викат курва дори на собствената си майка и баба/голямото де ,малкото не може да говори още  Wink/ и да ви кажа избягвам да ги събирам да си играят ,но няма как Tired
Та останах изуменна ,че някой я е наел тази да му гледа детето ,но пък те се оказаха едни нови хора и явно им е направило впечатление ,че тя по цял ден е на вън с деца и са и предложили ................ ,абе не знам ,защо са  я избрали.
Ето и случката.Детето е на година и два месеца ,въпрасната детегледачка му дава да смучи виолетка ,защото те и на тяхния внук давали.......... детето почва да се дави ,аз направо си изкарвам акълите ,защото съм преживявала наистина много тежко задавяне на големия като бебе и знам за какво става въпрос ,най-малкото съм ужасена от последиците ,защото при нас вследствие на задавянето и на кашлянето бяха попаднали секрети в белия дроби бяхме с пневмониия след това ,но знам ,че можеше и да е много по-страшно......... .бебето почва да се дави ,кашля............. ,извадихме я бонбоната някак.При което аз и обясних ,че на такова малко дете не се дават такива бонбони ,тя очевидно изнервена от ситоацията взе да ми вика "Лайно" ,че съм много досадна ,че било поверено на нея детето и т.н. ............. .да не говорим ,че като се тръшка за нещо детео ,тя вместо да го забаламоса ,почва да сумти и да го нарича и него лайно.Да не обяснявам как като му падне бибата в пясака ,си я бърше в ръкава и му я пъха в устата................. и още и още
Е ,казвам ви решила съм да кажа на майката какво става и как се отнася тя с детето.Не съм клюкарка ,но и мойто дете го гледа жена и ви казвам наистина бих се радвала , ако някой ми съобщи за някаква такава нередност.
За по-наблюдателните ,да не кажат ,че аз съм някаква личност която се вкарвама сама постоянно в някакви филми ,защото онзи ден пуснах тема ,за това как бихте реагирабли , ако ви бият детето........... Mr. Green


# 1
  • Мнения: X
Дано не ми се налага, но никога не бих си поверила детето а дететгледачка, не и за цял ден, не и всеки ден. Незнам защот толкова много майки плюят по другите форми на гледане на деца, но от действията на някои детегледачки, които съм видяла със собствените си очи - например квартални майки, чиито деца се гледат от бавачки, - просто останах потресена!
За мен детегледачката се явява, като краен, да не кажа отчаян вариант за гледане на дете!

# 2
  • Мнения: 5 577
 #Crazy Моля те, задължително кажи на майката.

Ужас. Горкото детенце.

# 3
  • Мнения: 68
Ако бях на твое място щях със сигурност да отида при родителите на това дете и да кажа това, което съм видяла.
Друго- тези родители, които са наели въпросната баба за детегледачка, нямат ли очи, уши?
Естествено, че няма как да знаем какво правят детегледачките по цял ден, докато пазят децата ни, но поне можем да си поставим ясни критерии, по които да ги избираме.
От опит мога да кажа, че понякога едно 22-23 годишно момиче, без да е имало собствени деца, е мн. по-добър избор за детегледачка, отколкото някаква лелка-бабка от квартала, отгледала десетки деца и внуци по съмнителен начин.

# 4
  • Мнения: 1 761

От опит мога да кажа, че понякога едно 22-23 годишно момиче, без да е имало собствени деца, е мн. по-добър избор за детегледачка, отколкото някаква лелка-бабка от квартала, отгледала десетки деца и внуци по съмнителен начин.



И аз.Младите момичета, към които съм се обръщала за помощ винаги са се справяли много по-добре, а и понякога са искали да го гледат без да искат заплащане.

# 5
  • София
  • Мнения: 10 825
И аз съм в подобна ситуация, макар и не толкова хард като описаната. Всеки ден в градинката, в която излизаме има едно момиченце с детегледачка. Винаги когато наоколо има други хора - аз, други майки, баби... тя е много мила, грижовна и добра. Но се е случвало 2-3 пъти когато не ме е забелязала още да я чувам как крещи на детето: Кво само ревеш? Ти ненормална ли си?... и т.н.
Майката я познавам само по физиономия и много се чудя дали трябва да й кажа за тези неща Thinking

# 6
  • Мнения: 817
Със сигурност съм решила да и кажа ,но не знам как точно.Взех и телефона от една тяхна комшийка ,но ми се струва малко идиотски да и се обадя по телефона и да и кажа ,от друга страна ,ако разчитам на това да я срещна не се знае кога ще стане ,защото съм я виждала има няма два пъти ..............много рядко е с детето.
Не знам ,малко ми е притеснено.Хем искам да съм полезна ,но ме естрах да не се изтълкува като нахалство и вмешателство в чужди работи.
От друга стрна , ако въпросната бабка го беше направила това по невнимание ,кажи речи нямаше да се намесвам ,защото се предполага ,че дори би станала по бдителна за подобни неща.Но тя го е направила с ясното съзнание ,дори не разбира ,че е ненормално да се дава бонбон на дете на годинка и два месеца.Те на тяхното/година и половина/ постоянно му дават бонбони за смучене ,фъстъци ,семки.Дори майката веднъж разправяше ,че орехите ги плюло ,защото нещо му били трудни да ги дъвче #Crazy,но пък много обичало шам фъстък Tired
Дайте идея как ще е най-добре да им кажа ,без да излезна някаква злобарка.

# 7
  • в Низината
  • Мнения: 705
Нашата детегледачка е млада - на 33г. Досега не съм чула от съседки нещо лошо, даже напротив - хвалят я много.
С нея от самото начало сме си изяснили какво може и какво не и тя много стриктно изпълнява. Изобщо, нямам оплаквания по отношение на гледането на сина ми.

# 8
  • Мнения: 2 556
Детегледачката ни е пенсиониран педиатър и целия квартал я познава - изключително свястна жена. Не бих си поверила детето на всеки, но на нея й имам пълно доверие, спокойно ми е.

pandora, това, че ти си доволна от яслите примерно е добре, но за мен те пък са "краен, да не кажа отчаян" вариант за гледане на дете. Всеки трябва да постъпва така, както той се чувства най-спокоен за детето си.

# 9
  • в Низината
  • Мнения: 705

pandora, това, че ти си доволна от яслите примерно е добре, но за мен те пък са "краен, да не кажа отчаян" вариант за гледане на дете. Всеки трябва да постъпва така, както той се чувства най-спокоен за детето си.

И аз съм на това мнение за яслите. Peace

# 10
  • Варна
  • Мнения: 85
За нашата детегледачка знам със сигурност какво прави и как гледа детето. Ако познавах майката на детето , чиято детегледачка се държи гадно и направо опасно ,как то е в случая, ще кажа на майката задължително. Ако майката е наред с главата би трябвало да е благодарна. По повод яслите съгласна съм с последните 2 мнения, никога не бих си дала детето на ясла.

# 11
  • Мнения: 817
Специално за яслата и аз съм против, и ние сме на мнение ,че е по-добре детегледачка.
Нашта е при нас от 5год.Първо гледаше големия ,след това той тръгна на детска ,но тя продължи да идва ,защото бяхме много свикнали с нея.Взимаше го от градина ,оставаше да спи при него ние докато излизаме.Сга гледа бебка и оплаквания нямам.
И аз бих била доволна някой ,ако ме каже ,ако е забелязал нещо нередно.За това ще им кажа на хората Peace

# 12
  • Мнения: 2 556
И аз бих казала в подобен случай, защото задавянето и на мен ми е таен кошмар  Crazy

mam4e_mia, не знам къде живеете, ама какви са тези екзепляри край вас. Запомнила съм те с една тема за някакви уникални съседи, които искаха да женят щерката за сина ви, а сега и тази баба  #Crazy Аз едни такива познати нямам  Mr. Green

# 13
  • София
  • Мнения: 4 412
Обади се да питаш как е детето, защото си загрижена след днешната случка и я разкажи, без да нападаш никой. Родителите би трябвало да си направят извода. На мен също бабите ми казват разни дребни работи, сигурна съм че при нещо важно веднага щяха да ми кажат и така съм по-спокойна.

# 14
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Обади се да питаш как е детето, защото си загрижена след днешната случка и я разкажи, без да нападаш никой. Родителите би трябвало да си направят извода. На мен също бабите ми казват разни дребни работи, сигурна съм че при нещо важно веднага щяха да ми кажат и така съм по-спокойна.

Мисля че това е добра идея. Успех.

Общи условия

Активация на акаунт