В яслата ни има коклюш!

  • 5 184
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 751
Калоян кашля от събота, поддържа ниска Т, вечер я вдига и кашля много лошо.
От сряда лекарката предписа АБ, защото имаше завишени левкоцити.
Днес обаче ме сюрпризираха от яслата, че имало епидемия на коклюш и я затварят.
Това означава, че Калоян може и от коклюш да е болен  Shocked
д-рката каза, че според нея не е, защото е ваксиниран, но те и другите деца са ваксинирани...
Като спре АБ (Клацид), ще направим изследвания за коклюш, да съм сигурна, че е здрав!

Моля мамите, които са по-запознати с болестта, да ми опишат симптомите и дали и ние (аз и баща му) можем да се заразим!   Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 1 546
До колкото знам коклюш-а е придружен и с повръщане при кашляне но доста често.  newsm78

# 2
  • Мнения: 1 079
Продължително заболяване е .При малкия започна с хрема и температура .След това имаше подобрение ,след това сополи и накрая се появи кашлица ,която ставаше по- лоша с времето ,накрая започна да повръща по време на кашлицата .Лицето му почервеняваше и очите му изхвъркваха по много особен начин .Когато стигнахме до това състояние се ориентирахме към правилната диагноза - коклюш . Аз имах секрет в гърлото ,който се събира по време на болестта - но се оправих .Баща им направо си купи Клацид .

# 3
  • Мнения: 549
Моят син се зарази миналата година с коклюш в детската.От тогава на сам е ходене по мъките.На нас също ни обясняваха всички лекари че неговата кашлица е друга,че не е коклюш!След двумесечно кашляне -денонощно,изпити хиляди антибиотици постъпихме в болница,защото вече не знаеха какво да го правят.Там също обяснявах,че в детската градина има коклюш и дане би и сина ми да е с коклюш и най накрая взеха че направиха изследване и се оказа точно коклюш!Правете изследвания,дано да не са положителни ,но като гледам какво пишеш според мен си е коклюш.Моят син също беше ваксиниран.Още си носим последствията от тая болест.Всяка следваща кашлица е като коклюшавата-кашля като луд,ужасно !!!

# 4
  • Мнения: 2 751
Ох  ooooh!
Неговата кашлица започна в събота, като постоянно кашляше, ама сухо, все едно го дразни гърлото. НА другия ден кашлицата стана дълбока, рязко, все едно ще отхрачва, ама не отхрачва  Shocked
Започнахме Проспан и след 2 дена спря да кашля нощем.
После изведнъж му се появиха зелени сополи и секрет от очите-пак много рязко. Лекарката на прегледа каза, че дишането му е затруднено и има много червено гърло.
Сега си продължава денем да кашля, но нощем не кашля.
Ще пие Клацид 6 дена и след това сме на изследвания  Shocked
ДАно са отрицателни  Praynig

А аз също кашлям леко и ме дразни гърлото, имам и хрема  Shocked
Дали и аз да си направя изследвания  newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
В момента има вирус, ама тооочно със същите симптопи, които описваш. Вкъщи всички сме болни. Дава усложнения - при всеки различно. Ники мина през нещо като ангина към бронхит Sad Плюс конюнктивит. Аз съм с нещо с дълго наименование/фаринго - нещо си/, което не запомних, но и двамата сме на АБ. Той също повърна 2-3 пъти след закашляне, но го отдавам на отхрачващото сиропче. По-добре да повръща храчките, отколкото да ги гълта. Това не е показател за коклюш непременно. Аз кашлям както никога досега през живота си ooooh! Не мога да преглъщам и се задъхвам дори от качване по стълбите, а сме на 2-ри етаж Confused От снощи и мъжа ми, и баща ми се оплакват от гърлобол ooooh!
Вирусите изродясаха, ей това е истината #Cussing out

# 6
  • Мнения: 511
какви са тези изследвания за коклюш и как се правят.

# 7
  • Мнения: 2 751
какви са тези изследвания за коклюш и как се правят.
Взима се кръв и секрет от гърлото в Института по паразитология на ул. Мадрид.
Струва 41 лв  Shocked

# 8
  • Мнения: 1 079
31 лева ни взеха на нас  Peace

# 9
  • Мнения: 4 150
Спокойно,не се умира от коклюШ.Трае малко по дьлго...може да трае около 2 месеца,но минава.За сьжаление не оставя имунитет и може пак да се иzкара.Вьzрастни с слаб имунитет спокойно може да иzкарат и те покрай децата си един коклюШ с по слаби или по силни симптоми,но и при тях Ще мине.
Облекчавайте каШлицата на децата с методи по желание.Обикновено АБ се предписва твьрде кьсно,когато не действа среЩу самият токсин,но такава е профилактиката днес,колкото и да е нелогична. Peace

Исках само да констатирам,че това е поредната тема,в която се описват случаи  на коклюШ при ваксинирани деца.
Благодаря

# 10
  • Мнения: 2 751
Спокойно,не се умира от коклюШ.Трае малко по дьлго...може да трае около 2 месеца,но минава.За сьжаление не оставя имунитет и може пак да се иzкара.Вьzрастни с слаб имунитет спокойно може да иzкарат и те покрай децата си един коклюШ с по слаби или по силни симптоми,но и при тях Ще мине.
Облекчавайте каШлицата на децата с методи по желание.Обикновено АБ се предписва твьрде кьсно,когато не действа среЩу самият токсин,но такава е профилактиката днес,колкото и да е нелогична. Peace

Исках само да констатирам,че това е поредната тема,в която се описват случаи  на коклюШ при ваксинирани деца.
Благодаря
Днес госпожата на Калоян ми обясни, че имало някаква нова  разновидност (не го нарече така, но не запомних термина) на коклюша, за която не са ваксиниране децата ни.  Shocked Или пък някои ваксини били не достатъчно добри  Shocked

Знам, че не се умира от коклюш, не съм се панирала до такава степен. Но съвсем не мисля, че трябва да съм преспокойна  Peace
Дано в крайна сметка, не сме болни от това  Praynig

# 11
  • Мнения: 1 079
Да не било коклюш , а паракоклюш , Сикрет беше пуснала линк в една тема за него .На нас ни поставиха диагноза коклюш не паракоклюш ,обаче  Thinking

# 12
  • Мнения: 2 751
Да не било коклюш , а паракоклюш , Сикрет беше пуснала линк в една тема за него .На нас ни поставиха диагноза коклюш не паракоклюш ,обаче  Thinking
Какво е паракоклюш?  newsm78 Ще потърся из форума  Rolling Eyes

Аз сега се чудя следното: Ако след приема на АБ се чувства добре детето, дали да му правя изследването за коклюш?  newsm78
Първо не ми се дават 40 лв, и второ не ми се води пак малкия да го боцкат  Close
Неговата кашлица понамаля, макар, че още се покашля...пък и той никога не е кашлял, както описвате, че се кашля от коклюш.
Вече 4ти ден няма Т, няма почти сополи...
Чудя се за това изследване.... newsm78

# 13
  • Мнения: 1 079
След антибиотик няма смисъл .Резултатите ще са неверни .Именно Клацид ни изписаха за коклюш .Въпреки ,че може и да не е точно .На нас ни помогна .
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=budeshtimaiki&Number= … amp;sb=5&vc=1

# 14
  • Мнения: 4 150
Цитат
Днес госпожата на Калоян ми обясни, че имало някаква нова  разновидност (не го нарече така, но не запомних термина) на коклюша, за която не са ваксиниране децата ни
Какви ли не глупости говорят zа оправдание,че не им работят ваксините...
Знам,че не е хубаво да се подценява,ако е това.Но с добри грижи Ще премине и няма да остави следа.След лечение с АБ няма как да покаже дали е било коклюШ.А и не оставя имунитет,zа да покаже на ELISA тест.Много от вьzрастните карат коклюШ и днес,но никой не прави посявки zа коклюШ при тях и ги пиШат в други графи zаболявания.АБ се предписва почти zа всичко като превенция "zа всеки случай".

Про4етете какви грижи се полагат zа децата болни от коклюШ и спаzвайте някакьв режим.Ще мине.

Общи условия

Активация на акаунт